• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Kısa Çalışma Ödeneği Haziran ayı ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği sorgula

2020-06-01 19:16:34
Kısa Çalışma Ödeneği Haziran ayı ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği sorgula

Kısa Çalışma Ödeneği Haziran ayı ücreti ne zaman yatacak? sorusu Haziran ayına girmemizle birlikte sorgulanıyor. Mayıs ayında alınan Kısa Çalışma Ödeneğinin ikincisi Haziran ayında ödenecek. Vatandaşlar Kısa Çalışma Ödeneği Haziran ayı sorgulamalarında bulunuyor.

#1
Foto - İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek? sorusunun cevabı merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinin haziran ayında ödeneceği tarihleri açıkladı.

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek? sorusunun cevabı merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinin haziran ayında ödeneceği tarihleri açıkladı.

#2
Foto - Koronavirüs nedeniyle kısa çalışma düzenine geçen vatandaşla kısa çalışma ödeneği maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödeme tarihlerinin ne zaman olacağına dair merak edilen açıklamayı yaptı.

Koronavirüs nedeniyle kısa çalışma düzenine geçen vatandaşla kısa çalışma ödeneği maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödeme tarihlerinin ne zaman olacağına dair merak edilen açıklamayı yaptı.

#3
Foto - İŞKUR üzerinden işsizlere ve kısa çalışma düzeninde çalışanlara her ay düzenli olarak ödemeler yapılıyor. Haziran ayı için de kısa çalışma ödeneği yatırılacak. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneğinin yatırılma tarihiyle ilgili en net açıklama geldi.

İŞKUR üzerinden işsizlere ve kısa çalışma düzeninde çalışanlara her ay düzenli olarak ödemeler yapılıyor. Haziran ayı için de kısa çalışma ödeneği yatırılacak. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneğinin yatırılma tarihiyle ilgili en net açıklama geldi.

#4
Foto - Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

#5
Foto - Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

#6
Foto - Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

#7
Foto -

"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak."

#8
Foto - Kısa Çalışma Ödeneği nasıl sorgulanır?

Kısa Çalışma Ödeneği nasıl sorgulanır?

#9
Foto - Kısa çalışma ödeneği e-devlet şifresi ile İŞKUR'a giriş yapıldıktan sonra veya e-devlet üzerinden

Kısa çalışma ödeneği e-devlet şifresi ile İŞKUR'a giriş yapıldıktan sonra veya e-devlet üzerinden "İşsizlik Ödeneği/İş Kaybı Tazminatı Sorgulama" ekranı üzerinden görüntülenebiliyor.

#10
Foto - Kısa Çalışma Ödeneğine nasıl başvurulur?

Kısa Çalışma Ödeneğine nasıl başvurulur?

#11
Foto - Kısa çalışma ödeneği başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor. İşverenler; gerekli belgeleri bağlı bulundukları İŞKUR biriminin elektronik posta adresine göndermek suretiyle başvuru yapabilir. Elektronik posta adreslerine https://www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi/basvuru-icin-gerekli-belgeler-ve-il-iletisim-adresleri/ adresinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca evrakların fiziki ortamda teslimine gerek bulunmamaktadır.

Kısa çalışma ödeneği başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor. İşverenler; gerekli belgeleri bağlı bulundukları İŞKUR biriminin elektronik posta adresine göndermek suretiyle başvuru yapabilir. Elektronik posta adreslerine https://www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi/basvuru-icin-gerekli-belgeler-ve-il-iletisim-adresleri/ adresinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca evrakların fiziki ortamda teslimine gerek bulunmamaktadır.

#12
Foto - Başvuru için gereken belgeler: Kısa çalışma talep formu • Kısa çalışma uygulanacak işçi listesi • Çalışma süresinin azaltıldığını veya faaliyetin kısmen/tamamen durdurulduğunu ortaya koyan belgeler (örneğin: ücret bordroları, puantaj kayıtları, üretimin, hizmetin ve/veya ihracatın azaldığına, siparişlerin ve/veya sözleşmelerin iptal edildiğine dair vb. belgeler) ile • Resmi makamlar tarafından faaliyeti durdurulan işyerleri kapsamında olduğuna dair diğer belgeler

Başvuru için gereken belgeler: Kısa çalışma talep formu • Kısa çalışma uygulanacak işçi listesi • Çalışma süresinin azaltıldığını veya faaliyetin kısmen/tamamen durdurulduğunu ortaya koyan belgeler (örneğin: ücret bordroları, puantaj kayıtları, üretimin, hizmetin ve/veya ihracatın azaldığına, siparişlerin ve/veya sözleşmelerin iptal edildiğine dair vb. belgeler) ile • Resmi makamlar tarafından faaliyeti durdurulan işyerleri kapsamında olduğuna dair diğer belgeler

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı