• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Kanser ve beslenme | Kanser hücrelerinin yayılmasını engelliyor! İşte şifa deposu 7 besin...

2022-06-27 21:53:01
Kanser ve beslenme | Kanser hücrelerinin yayılmasını engelliyor! İşte şifa deposu 7 besin...

Meyve ve sebzeler; A, C ve E vitamini ile selenyum gibi antioksidanlar içeriyor. Antioksidanlar da kanser oluşumuna yol açan serbest radikallerin normal hücrelere zarar vermesini engelliyor.

#1
Foto - Tüketilen gıdaların insan sağlığının şekillenmesinde oldukça önemli bir rolü bulunuyor. Bu gıdaların bir çoğu sağlığa zarar verirken bir çoğu da sağlığa yararlı geniz kanseri, kan kanserine ve diğer kanserlere iyi geliyor ve kanser riskini minimuma indiriyor.

Tüketilen gıdaların insan sağlığının şekillenmesinde oldukça önemli bir rolü bulunuyor. Bu gıdaların bir çoğu sağlığa zarar verirken bir çoğu da sağlığa yararlı geniz kanseri, kan kanserine ve diğer kanserlere iyi geliyor ve kanser riskini minimuma indiriyor.

#2
Foto - FASULYE- İçeriğinde fazlaca lif barındıran fasulyenin kolorektal kansere karşı yararlı olduğu öğrenildi. Araştırmaların sonucunda fasulyenin lif alımını artırdığı ve kanser gibi olumsuz hastalıklarının riskinin azaldığı ortaya çıktı.

FASULYE- İçeriğinde fazlaca lif barındıran fasulyenin kolorektal kansere karşı yararlı olduğu öğrenildi. Araştırmaların sonucunda fasulyenin lif alımını artırdığı ve kanser gibi olumsuz hastalıklarının riskinin azaldığı ortaya çıktı.

#3
Foto - FINDIK- Kuruyemiş tüketmenin belirli kanser türleri için daha düşük riskle bağlantılı olabileceği sonucu, araştırmalar sonucunda elde edilen bulgulardan biri oldu. Binlerce kişi üzerinde yapılan deneyin sonucunda daha fazla fındık tüketiminin kanserden ölme riskinin azalmasıyla bağlantılı olabileceği sonucuna varıldı.

FINDIK- Kuruyemiş tüketmenin belirli kanser türleri için daha düşük riskle bağlantılı olabileceği sonucu, araştırmalar sonucunda elde edilen bulgulardan biri oldu. Binlerce kişi üzerinde yapılan deneyin sonucunda daha fazla fındık tüketiminin kanserden ölme riskinin azalmasıyla bağlantılı olabileceği sonucuna varıldı.

#4
Foto - TARÇIN- Bilindiği üzere tarçın kan şekerini düşürür ve iltihabı hafifletir. Mucize baharatlardan biri olan tarçın aynı zamanda kanser hücrelerinin yayılmasını da engeller.

TARÇIN- Bilindiği üzere tarçın kan şekerini düşürür ve iltihabı hafifletir. Mucize baharatlardan biri olan tarçın aynı zamanda kanser hücrelerinin yayılmasını da engeller.

#5
Foto - ZEYTİNYAĞI- İnsan sağlığına birçok faydası bulunan zeytinyağının, Akdeniz diyetinin temel gıdalarından biridir. Yapılan araştırmalar sonucunda, daha fazla zeytinyağının kansere karşı korumaya yardımcı olabileceği sonucuna varıldı. Söz konusu kapsamlı incelemede, en fazla zeytinyağı tüketen kişilerin meme kanseri ve sindirim sistemi kanseri geliştirme riskinin, en az tüketenlere göre daha düşük olduğu ortaya çıktı.

ZEYTİNYAĞI- İnsan sağlığına birçok faydası bulunan zeytinyağının, Akdeniz diyetinin temel gıdalarından biridir. Yapılan araştırmalar sonucunda, daha fazla zeytinyağının kansere karşı korumaya yardımcı olabileceği sonucuna varıldı. Söz konusu kapsamlı incelemede, en fazla zeytinyağı tüketen kişilerin meme kanseri ve sindirim sistemi kanseri geliştirme riskinin, en az tüketenlere göre daha düşük olduğu ortaya çıktı.

#6
Foto - HAVUÇ- Havuç da kanser riskini azaltan besinler arasında yer alıyor. Daha fazla havuç tüketmek, mide kanseri riskinin yüzde 26 önüne geçiyor.

HAVUÇ- Havuç da kanser riskini azaltan besinler arasında yer alıyor. Daha fazla havuç tüketmek, mide kanseri riskinin yüzde 26 önüne geçiyor.

#7
Foto - MEYVELER- Antosiyaninler, antioksidan özelliklere sahip bitki pigmentleri açısından yüksek olan meyveler kanser riskini azaltır. Bir çalışmada kolorektal kanserli 25 kişinin yedi gün boyunda yaban mersini özü ile tedavi edildiği ve bunun kanser hücrelerinin büyümesinin yüzde 7 önüne geçildiği sonucuna varıldı.

MEYVELER- Antosiyaninler, antioksidan özelliklere sahip bitki pigmentleri açısından yüksek olan meyveler kanser riskini azaltır. Bir çalışmada kolorektal kanserli 25 kişinin yedi gün boyunda yaban mersini özü ile tedavi edildiği ve bunun kanser hücrelerinin büyümesinin yüzde 7 önüne geçildiği sonucuna varıldı.

#8
Foto - BROKOLİ- Güçlü antikanser özelliklerine sahip brokoli içerisinde, bir bitki bileşiği olan sülforafan barındırır. Bir test tüpü çalışması, sülforafanın meme kanseri hücrelerinin boyutunu ve sayısını yüzde 75'e oranında azalttığı ortaya çıktı.

BROKOLİ- Güçlü antikanser özelliklerine sahip brokoli içerisinde, bir bitki bileşiği olan sülforafan barındırır. Bir test tüpü çalışması, sülforafanın meme kanseri hücrelerinin boyutunu ve sayısını yüzde 75'e oranında azalttığı ortaya çıktı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23