• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
İşte dünyanın ilk antibakteriyel telefonu!

2020-11-20 19:36:45
İşte dünyanın ilk antibakteriyel telefonu!

Koronavirüs salgını, teknoloji firmalarını da harekete geçirdi. Dünyanın ilk anti bakteriyel akıllı telefonu İngiltere’de üretildi.

#1
Foto - Telefonun yüzeyine yerleştirilen iyonların bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını engellediği ifade edildi.

Telefonun yüzeyine yerleştirilen iyonların bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını engellediği ifade edildi.

#2
Foto - Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının ardından teknoloji şirketleri hijyen yarışına girdi. İngiltere’de teknoloji firması Bullitt, bakterilerin çoğalmasını ve yayılmasını engelleyen ilk akıllı telefonu üretti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının ardından teknoloji şirketleri hijyen yarışına girdi. İngiltere’de teknoloji firması Bullitt, bakterilerin çoğalmasını ve yayılmasını engelleyen ilk akıllı telefonu üretti.

#3
Foto - Cat S42 olarak adlandırılan akıllı telefonun yüzeyinde bulunan gümüş iyonlar, bakteri veya virüsleri öldürmese de patojenlerin yayılmasını önlüyor.

Cat S42 olarak adlandırılan akıllı telefonun yüzeyinde bulunan gümüş iyonlar, bakteri veya virüsleri öldürmese de patojenlerin yayılmasını önlüyor.

#4
Foto - Firma yetkilileri akıllı telefonun, bakteri sayısını 15 dakika içinde yüzde 80 ve 24 saat içinde yüzde 99,9 oranında azalttığını iddia etti.

Firma yetkilileri akıllı telefonun, bakteri sayısını 15 dakika içinde yüzde 80 ve 24 saat içinde yüzde 99,9 oranında azalttığını iddia etti.

#5
Foto - Telefonun üretici mühendisleri, cihazın tamamen su geçirmez olduğunu ve temiz kalması için düzenli olarak sabun ve su, dezenfektanlar ve hatta çamaşır suyu ile yıkanabileceğini açıkladı.

Telefonun üretici mühendisleri, cihazın tamamen su geçirmez olduğunu ve temiz kalması için düzenli olarak sabun ve su, dezenfektanlar ve hatta çamaşır suyu ile yıkanabileceğini açıkladı.

#6
Foto - Bullitt Group Başkan Yardımcısı Peter Cunningham,

Bullitt Group Başkan Yardımcısı Peter Cunningham, "Sağlık veya sosyal bakım ortamında çalışan müşterilerimiz için hayati önem taşıyor. Ürünümüz dünyada tek. Şimdiden yoğun talep alıyoruz" dedi.

#7
Foto - Biomaster isimli bir şirket tarafından tamamen kaplanan telefon, ISO 22196 standartlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Biomaster isimli bir şirket tarafından tamamen kaplanan telefon, ISO 22196 standartlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor.

#8
Foto - Biomaster, CAT'in akıllı telefonu için gümüş katkılı bir kaplama yaptı. Gümüş iyonları, telefonun yüzeyindeki mikropların yayılımını engelliyor.

Biomaster, CAT'in akıllı telefonu için gümüş katkılı bir kaplama yaptı. Gümüş iyonları, telefonun yüzeyindeki mikropların yayılımını engelliyor.

#9
Foto - Üstelik telefon yüzeyindeki mikrop miktarı da bu kaplama sayesinde kendi kendine azalıyor. Kalıcı kaplama, bu özellikleri sayesinde CAT S42'ye benzersiz bir özellik katmış oluyor. Telefonun diğer donanım özellikleri ise ne yazık ki beklentileri karşılayacak türden değil.

Üstelik telefon yüzeyindeki mikrop miktarı da bu kaplama sayesinde kendi kendine azalıyor. Kalıcı kaplama, bu özellikleri sayesinde CAT S42'ye benzersiz bir özellik katmış oluyor. Telefonun diğer donanım özellikleri ise ne yazık ki beklentileri karşılayacak türden değil.

#10
Foto - CAT'in yeni akıllı telefonu, 5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Dış mekan için özel olarak optimize edilen bu akıllı telefon, eldiven ya da ıslak elle kullanılabiliyor. Corning Gorilla Glass 5 korumasıyla gelen ekranın geniş çerçevelerine eklenen ön kamera ise kullanıcılara, 5 MP çözünürlük sunuyor.

CAT'in yeni akıllı telefonu, 5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Dış mekan için özel olarak optimize edilen bu akıllı telefon, eldiven ya da ıslak elle kullanılabiliyor. Corning Gorilla Glass 5 korumasıyla gelen ekranın geniş çerçevelerine eklenen ön kamera ise kullanıcılara, 5 MP çözünürlük sunuyor.

#11
Foto - Bunlara ek olarak telefonun genel yapısı, IP68 ile IP69 sertifikalarının yanı sıra MIL SPEC 810H standardını da içeriyor. Şirket, telefonun 1,8 metreden çelik üzerinde düşmesinde, herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Ayrıca bu akıllı telefon, 1,5 metre suda 35 dakika kalabiliyor.

Bunlara ek olarak telefonun genel yapısı, IP68 ile IP69 sertifikalarının yanı sıra MIL SPEC 810H standardını da içeriyor. Şirket, telefonun 1,8 metreden çelik üzerinde düşmesinde, herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Ayrıca bu akıllı telefon, 1,5 metre suda 35 dakika kalabiliyor.

#12
Foto - CAT S42 teknik özellikleri •	Ekran: 5 inç büyüklüğünde HD+ •	İşlemci: MediaTek Helio A20 •	RAM: 3 GB •	Depolama: 32 GB •	Ön Kamera: 5 MP •	Arka Kamera: 13 MP •	Batarya: 4,200 mAh

CAT S42 teknik özellikleri • Ekran: 5 inç büyüklüğünde HD+ • İşlemci: MediaTek Helio A20 • RAM: 3 GB • Depolama: 32 GB • Ön Kamera: 5 MP • Arka Kamera: 13 MP • Batarya: 4,200 mAh

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23