• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
İstasyonda benzin alanlar dikkat! Bu detaylar çok konuşulur

2021-09-14 16:07:33
İstasyonda benzin alanlar dikkat! Bu detaylar çok konuşulur

Aracı veya makinesi olan binlerce insan istasyonlarda benzin doldururken kimi zaman aşırı kokulara maruz kalabiliyor. Akaryakıt istasyonlarındaki bu kokunun zararları nelerdir? Benzin vücudumuza nasıl temas eder işte detaylar…

#1
Foto - Benzinin insan sağlığı üzerindeki etkileri, zararları nelerdir? Aracına benzin dolduranlar benzini koklarsa ne olur? Benzin koklamak neye yol açar gibi sorulara arama motorlarında cevap aranıyor.

Benzinin insan sağlığı üzerindeki etkileri, zararları nelerdir? Aracına benzin dolduranlar benzini koklarsa ne olur? Benzin koklamak neye yol açar gibi sorulara arama motorlarında cevap aranıyor.

#2
Foto - Benzin berrak veya soluk kahverengi, çok yanıcı bir sıvıdır. Benzen, toluen ve bazen kurşun içeren 150’den fazla kimyasal içerir.

Benzin berrak veya soluk kahverengi, çok yanıcı bir sıvıdır. Benzen, toluen ve bazen kurşun içeren 150’den fazla kimyasal içerir.

#3
Foto - Benzinli otomobillerde, bazı kamyonlarda, çim biçme makinelerinde, motorlu ekipmanlarda ve diğer araçlarda içten yanmalı motorlar için yakıt olarak kullanılır.

Benzinli otomobillerde, bazı kamyonlarda, çim biçme makinelerinde, motorlu ekipmanlarda ve diğer araçlarda içten yanmalı motorlar için yakıt olarak kullanılır.

#4
Foto - Benzine nasıl maruz kalınabilir? Benzin genellikle, yemek (yutma); Benzinle kirlenmiş içme suyunu içmek yoluyla, soluma (nefes alma); benzin istasyonunda buharı solumak, benzinle çalışan araç ve gereçleri kullanmak veya benzin buharını bilerek “koklamak” yoluyla dokunmak, ten teması; Benzinle temas etmek yoluyla vücuda girer.

Benzine nasıl maruz kalınabilir? Benzin genellikle, yemek (yutma); Benzinle kirlenmiş içme suyunu içmek yoluyla, soluma (nefes alma); benzin istasyonunda buharı solumak, benzinle çalışan araç ve gereçleri kullanmak veya benzin buharını bilerek “koklamak” yoluyla dokunmak, ten teması; Benzinle temas etmek yoluyla vücuda girer.

#5
Foto - Benzine maruz kalındığında ne olur? Sağlığa zararlı etkilerin çoğu, benzen ve kurşun gibi benzindeki kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Benzine kısa süreli maruz kalma aşağıdakilere neden olabilir: Sinir sistemi üzerindeki zararlı etkiler, Baş ağrısı, Baş dönmesi

Benzine maruz kalındığında ne olur? Sağlığa zararlı etkilerin çoğu, benzen ve kurşun gibi benzindeki kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Benzine kısa süreli maruz kalma aşağıdakilere neden olabilir: Sinir sistemi üzerindeki zararlı etkiler, Baş ağrısı, Baş dönmesi

#6
Foto - Benzinle cilt temasına aşağıdakilere neden olabilir: Cilt tahrişi

Benzinle cilt temasına aşağıdakilere neden olabilir: Cilt tahrişi

#7
Foto - Çok miktarda benzinin solunması veya yutulması: Akciğerler dahil organlarda olası ölümcül hasarlar Koma, Nefes alamama

Çok miktarda benzinin solunması veya yutulması: Akciğerler dahil organlarda olası ölümcül hasarlar Koma, Nefes alamama

#8
Foto - Mide zarının tahrişi, Akciğerlerin tahrişi Sinir sistemi üzerindeki zararlı etkiler

Mide zarının tahrişi, Akciğerlerin tahrişi Sinir sistemi üzerindeki zararlı etkiler

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23