• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
iPhone’ların ömründen çalan 5 önemli hata

2022-06-22 21:33:24
iPhone’ların ömründen çalan 5 önemli hata

Artan telefon fiyatlarıyla yeni telefon almak büyük bir külfete dönüşürken elimizdeki bazı telefon firmalarının ürettiği ürünlerin bazılarını çok hızlı bir şekilde biliçsizce ömrünü kısaltıyoruz. İşte iPhone kullanıcılarının yaptığı 5 ölümcül hata.

#1
Foto - Listemizin birinci sırasında olan 'Lisanssız ve ucuz aksesuarların kullanılması' eminim pek çoğunuza tanıdık gelecektir.

Listemizin birinci sırasında olan 'Lisanssız ve ucuz aksesuarların kullanılması' eminim pek çoğunuza tanıdık gelecektir.

#2
Foto - Evet, iPhone’ların kutusundan şarj aleti çıkmıyor. Bu nedenle kullanıcıların çoğu yeni bir adaptöre ve duruma bağlı olarak çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyuyor.

Evet, iPhone’ların kutusundan şarj aleti çıkmıyor. Bu nedenle kullanıcıların çoğu yeni bir adaptöre ve duruma bağlı olarak çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyuyor.

#3
Foto - Her ne kadar bunu yaparken tasarruf pek çoğumuz için önemli olsa da ucuza kaçmak düşündüğünüzden daha pahalıya mal olabilir. Yapmanız gereken, lisanlı ve güvenilir bir markadan ürün olarak riski minimuma indirmek.

Her ne kadar bunu yaparken tasarruf pek çoğumuz için önemli olsa da ucuza kaçmak düşündüğünüzden daha pahalıya mal olabilir. Yapmanız gereken, lisanlı ve güvenilir bir markadan ürün olarak riski minimuma indirmek.

#4
Foto - Optimize edilmiş şarj özelliğini kullanmamak Kulağa oldukça garip gelse de telefonun ömrünü kısaltan şeylerin başında şarj etmek geliyor.

Optimize edilmiş şarj özelliğini kullanmamak Kulağa oldukça garip gelse de telefonun ömrünü kısaltan şeylerin başında şarj etmek geliyor.

#5
Foto - iPhone dahil çoğu modern cihazda kullandığımız lityum iyon piller zamanla bozulur.

iPhone dahil çoğu modern cihazda kullandığımız lityum iyon piller zamanla bozulur.

#6
Foto - Bu yaşlanma süreci kaçınılmaz olsa da aşırı sıcaklıklar (hem yüksek hem de düşük) ve uzun süre şarj etme gibi bazı faktörler pilin daha hızlı bozulmasına katkıda bulunur. Sorunun önüne geçmenin en kolay yolu ise Optimize edilmiş şarj özelliğinden faydalanmak.

Bu yaşlanma süreci kaçınılmaz olsa da aşırı sıcaklıklar (hem yüksek hem de düşük) ve uzun süre şarj etme gibi bazı faktörler pilin daha hızlı bozulmasına katkıda bulunur. Sorunun önüne geçmenin en kolay yolu ise Optimize edilmiş şarj özelliğinden faydalanmak.

#7
Foto - Onaylanmamış uygulamaları yüklemek için iPhone’unuzu Jailbreak yapmak Listemizin sıradaki sorunu aslında güncel iPhone kullanıcılarını pek de ilgilendirmiyor. jailbreak yapmak, Apple tarafından uygulanan kısıtlamaları kaldırmak ve üçüncü kaynaklardan onaylanmamış uygulamalar yüklemenize izin vermek anlamına gelir. Ancak, iPhone’unuzu jailbreak yapmanın garantisini geçersiz kılabileceğini ve onu kötü amaçlı yazılımlara ve diğer güvenlik tehditlerine karşı daha savunmasız hale getirebileceğini bilmelisiniz. Bu durum ayrıca gelecekteki yazılım güncellemelerini yüklemeyi de zorlaştırarak sizi yeni güvenlik açıklarına maruz bırakır.

Onaylanmamış uygulamaları yüklemek için iPhone’unuzu Jailbreak yapmak Listemizin sıradaki sorunu aslında güncel iPhone kullanıcılarını pek de ilgilendirmiyor. jailbreak yapmak, Apple tarafından uygulanan kısıtlamaları kaldırmak ve üçüncü kaynaklardan onaylanmamış uygulamalar yüklemenize izin vermek anlamına gelir. Ancak, iPhone’unuzu jailbreak yapmanın garantisini geçersiz kılabileceğini ve onu kötü amaçlı yazılımlara ve diğer güvenlik tehditlerine karşı daha savunmasız hale getirebileceğini bilmelisiniz. Bu durum ayrıca gelecekteki yazılım güncellemelerini yüklemeyi de zorlaştırarak sizi yeni güvenlik açıklarına maruz bırakır.

#8
Foto - Uygulama izinlerine dikkat etmemek İlk bakışta oldukça paranoyakça gelen bu madde, aslında oldukça sağlam temellere dayanıyor. iPhone’unuza her uygulama yüklediğinizde, cihazınızın kamera, mikrofon veya konumunuz gibi belirli özelliklerine erişmek için izin isteyecektir.

Uygulama izinlerine dikkat etmemek İlk bakışta oldukça paranoyakça gelen bu madde, aslında oldukça sağlam temellere dayanıyor. iPhone’unuza her uygulama yüklediğinizde, cihazınızın kamera, mikrofon veya konumunuz gibi belirli özelliklerine erişmek için izin isteyecektir.

#9
Foto - Hüküm ve koşulları veya kullanım kılavuzlarını muhtemelen okumadığınız gibi, bir saniye bile düşünmeden İzin Ver’e dokunabilirsiniz. Ancak, konumunuz veya mikrofonunuz gibi hassas verilerin daima arka planda aktarılması cihazınızı yıpratacak bir iş yükü olduğu gibi gizlilik ve güvenlik riski de oluşturuyor.

Hüküm ve koşulları veya kullanım kılavuzlarını muhtemelen okumadığınız gibi, bir saniye bile düşünmeden İzin Ver’e dokunabilirsiniz. Ancak, konumunuz veya mikrofonunuz gibi hassas verilerin daima arka planda aktarılması cihazınızı yıpratacak bir iş yükü olduğu gibi gizlilik ve güvenlik riski de oluşturuyor.

#10
Foto - iPhone’umu Bul özelliğini kullanmamak Aslında bu madde diğerlerine göre oldukça farklı. Yine de en az onlar kadar önemli. Ne yazık ki, değeri her geçen gün artan iPhone’unuz, fiziksel tehlikelerle de karşı karşıya. Kayıp ve çalıntı ihtimali bu kadar yüksek olan bir ürün için en ideal çözüm olan iPhone’umu Bul özelliğini kullanmamak ise yapılabilecek en kritik hatalardan biri. Özelliği aktif hale getirmeniz durumunda olası bir krizde kullanabilir ve kayıp cihazınızın size dönmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone’umu Bul özelliğini kullanmamak Aslında bu madde diğerlerine göre oldukça farklı. Yine de en az onlar kadar önemli. Ne yazık ki, değeri her geçen gün artan iPhone’unuz, fiziksel tehlikelerle de karşı karşıya. Kayıp ve çalıntı ihtimali bu kadar yüksek olan bir ürün için en ideal çözüm olan iPhone’umu Bul özelliğini kullanmamak ise yapılabilecek en kritik hatalardan biri. Özelliği aktif hale getirmeniz durumunda olası bir krizde kullanabilir ve kayıp cihazınızın size dönmesini sağlayabilirsiniz.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23