• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Hindistan cevizi yağı hakkında yayımlanan rapor dehşete düşürdü

2017-10-08 16:12:51
Hindistan cevizi yağı hakkında yayımlanan rapor dehşete düşürdü

Amerikan Kalp Derneği’nin hindistan cevizi yağı hakkında yayımladığı bir rapor herkesi dehşete düşürdü.

#1
Foto - Raporda, hindistan cevizi yağının ‘kötü kolesterol’ü yükselttiği belirtiliyor. Yapılan yedi deneyde de aynı sonuç alınmış.

Raporda, hindistan cevizi yağının ‘kötü kolesterol’ü yükselttiği belirtiliyor. Yapılan yedi deneyde de aynı sonuç alınmış.

#2
Foto - Araştırmada, hindistan cevizi yağı kullanmakla diğer yağları kullanmak arasında, hepsinin de benzer ölçüde doymuş yağ içermelerinden dolayı bir fark olmadığı belirtiliyor.

Araştırmada, hindistan cevizi yağı kullanmakla diğer yağları kullanmak arasında, hepsinin de benzer ölçüde doymuş yağ içermelerinden dolayı bir fark olmadığı belirtiliyor.

#3
Foto - Ayrıca hindistan cevizi yağındaki doymuş yağ oranının, tereyağı ve kuyruk yağından daha fazla olduğu tespit edilmiş.

Ayrıca hindistan cevizi yağındaki doymuş yağ oranının, tereyağı ve kuyruk yağından daha fazla olduğu tespit edilmiş.

#4
Foto - Raporda, “Hindistan cevizi yağı, kardiyovasküler rahatsızlıklarla ilişkili olan kötü kolesterolü arttırıyor” yazıyor.

Raporda, “Hindistan cevizi yağı, kardiyovasküler rahatsızlıklarla ilişkili olan kötü kolesterolü arttırıyor” yazıyor.

#5
Foto - Raporda adı geçen Frank Sacks, hindistan cevizi yağını faydalı, diğer yağları ise zararlı gören insanları anlayamadığını söylüyor.

Raporda adı geçen Frank Sacks, hindistan cevizi yağını faydalı, diğer yağları ise zararlı gören insanları anlayamadığını söylüyor.

#6
Foto - Sacks, daha önce hindistan cevizinin zayıflamaya yardım ettiğine dair olumlu görüşler aktaran bir araştırmanın insanları yanılttığını söylüyor.

Sacks, daha önce hindistan cevizinin zayıflamaya yardım ettiğine dair olumlu görüşler aktaran bir araştırmanın insanları yanılttığını söylüyor.

#7
Foto - Britanyalı araştırmacı Marie-Pierre St-Onge, hindistan cevizi yağını insanların kullanmaya başlamasında kendisinin katkısının olduğunu ifade ediyor.

Britanyalı araştırmacı Marie-Pierre St-Onge, hindistan cevizi yağını insanların kullanmaya başlamasında kendisinin katkısının olduğunu ifade ediyor.

#8
Foto - Time’a konuşan Marie-Pierre, “Sanırım hindistan cevizi yağının kilo vermek amacıyla kullanılmasında orta zincir trigliseritler üzerine yaptığım araştırma büyük rol oynuyor” dedi.

Time’a konuşan Marie-Pierre, “Sanırım hindistan cevizi yağının kilo vermek amacıyla kullanılmasında orta zincir trigliseritler üzerine yaptığım araştırma büyük rol oynuyor” dedi.

#9
Foto - Marie-Pierre sözlerine, “Hindistan cevizi yağında diğer yağlara oranla daha yüksek oranda orta zincir trigliserit var. Araştırmamda orta zincir trigliseritlerin metabolizma hızını arttırdığını açıkça belirttim” şeklinde devam etti.

Marie-Pierre sözlerine, “Hindistan cevizi yağında diğer yağlara oranla daha yüksek oranda orta zincir trigliserit var. Araştırmamda orta zincir trigliseritlerin metabolizma hızını arttırdığını açıkça belirttim” şeklinde devam etti.

#10
Foto - Hindistan cevizi yağının zararlı mı yoksa faydalı mı olduğuna dair birçok araştırma var. Araştırmalara tarafsız bir gözle bakılması gerekiyor.

Hindistan cevizi yağının zararlı mı yoksa faydalı mı olduğuna dair birçok araştırma var. Araştırmalara tarafsız bir gözle bakılması gerekiyor.

#11
Foto - Hindistan cevizi yağı kullanmaya devam edebilirsiniz fakat bunu kontrollü bir şekilde yapmalısınız. Öte yandan hindistan cevizi yağını tüketmek yerine nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı kullanmaya devam edebilirsiniz fakat bunu kontrollü bir şekilde yapmalısınız. Öte yandan hindistan cevizi yağını tüketmek yerine nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı