• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Her evde var... Böyle yemek zehirliyor!

2021-09-26 08:15:58
Her evde var... Böyle yemek zehirliyor!

Evde pişirilen yemekler arttığı zaman, daha sonra ısıtılarak tüketiliyor. Ancak bazı gıdalar, tekrar ısıtıldığında yarardan çok zarar veriyor. İşte tekrar ısıtılması tehlikeli olan bazı gıdalar:

#1
Foto - Hepimizin bildiği en yararlı yiyeceklerden biri olan pancarı yeniden ısıtmaktan kaçınmak gerekiyor. İçerisinde bulunan nitrat ısıtıldığında yüksek ısıya maruz kaldığından nitrite dönüşüyor. Bu da pancarı oldukça tehlikeli bir hale getiriyor.

Hepimizin bildiği en yararlı yiyeceklerden biri olan pancarı yeniden ısıtmaktan kaçınmak gerekiyor. İçerisinde bulunan nitrat ısıtıldığında yüksek ısıya maruz kaldığından nitrite dönüşüyor. Bu da pancarı oldukça tehlikeli bir hale getiriyor.

#2
Foto - Kerevizin içinde de nitrite dönüşen nitrat bulunuyor. Uzmanlara göre yeniden ısıtılan kereviz kanserojen etki oluşturabiliyor.

Kerevizin içinde de nitrite dönüşen nitrat bulunuyor. Uzmanlara göre yeniden ısıtılan kereviz kanserojen etki oluşturabiliyor.

#3
Foto - Ispanak da pancar gibi nitrat içerir ve ısıtıldığında nitrite dönüşür.

Ispanak da pancar gibi nitrat içerir ve ısıtıldığında nitrite dönüşür.

#4
Foto - Sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı yumurtanın da asla ikinci kez ısıtılmaması gerekiyor. Çünkü yumurta ikinci kez ısıtıldığında toksit üretmeye başlıyor.

Sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı yumurtanın da asla ikinci kez ısıtılmaması gerekiyor. Çünkü yumurta ikinci kez ısıtıldığında toksit üretmeye başlıyor.

#5
Foto - Pişirildikten sonra 4-5 gün muhafaza edilebilen patatesi de ısıtmadan soğuk bir şekilde yemenin daha sağlıklı olduğu belirtiliyor.

Pişirildikten sonra 4-5 gün muhafaza edilebilen patatesi de ısıtmadan soğuk bir şekilde yemenin daha sağlıklı olduğu belirtiliyor.

#6
Foto - En tehlikeli yemeklerden biri tavuktur. Tavuk ya pişer pişmez sıcak yenmeli ya da daha sonra soğuk şekilde ısıtılmadan yenmelidir. Tavuk çabuk bozulan bir besin olduğu için tavuk zehirlenmeleri sıkça görülen bir rahatsızlıktır.

En tehlikeli yemeklerden biri tavuktur. Tavuk ya pişer pişmez sıcak yenmeli ya da daha sonra soğuk şekilde ısıtılmadan yenmelidir. Tavuk çabuk bozulan bir besin olduğu için tavuk zehirlenmeleri sıkça görülen bir rahatsızlıktır.

#7
Foto - Besin değeri oldukça yüksek olan mantar da soğuduktan sonra ısıtılmamalıdır. Isıtıldığında besin kompozisyonu değiştiğinden karın ağrısı ve şişlik yapar.

Besin değeri oldukça yüksek olan mantar da soğuduktan sonra ısıtılmamalıdır. Isıtıldığında besin kompozisyonu değiştiğinden karın ağrısı ve şişlik yapar.

#8
Foto - Pirincin de sonradan ısıtıldığında böbrek ve midede rahatsızlıklara neden verebileceği belirtiliyor.

Pirincin de sonradan ısıtıldığında böbrek ve midede rahatsızlıklara neden verebileceği belirtiliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23