• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
20
Fahrizade için yemin ettiler! İşte İran'dan görüntüler

2020-11-29 16:09:25
Fahrizade için yemin ettiler! İşte İran'dan görüntüler

İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin suikast sonucu öldürülmesinin ardından ülkede intikam yeminleri ediliyor. Bugün ise bir tören düzenlendi.

#1
Foto - İran'ın kuzeydoğusundaki Rezevi Horasanı eyaletinin merkezi Meşhed'deki İmam Rıza Türbesi'nde dün ve Kum kentindeki Masume Türbesi'nde bugün düzenlenen törene Fahrizade'nin ailesi, bazı din adamları ile siyasi yetkililer katıldı.

İran'ın kuzeydoğusundaki Rezevi Horasanı eyaletinin merkezi Meşhed'deki İmam Rıza Türbesi'nde dün ve Kum kentindeki Masume Türbesi'nde bugün düzenlenen törene Fahrizade'nin ailesi, bazı din adamları ile siyasi yetkililer katıldı.

#2
Foto - Fahrizade için Kum kentinde cenaze namazı da kılınırken, Meşhed ve Kum'daki törenlerin önceden zaman belirtilmeksizin, halk ve gazetecilerin katılmasına izin verilmeden yapıldığı kaydedildi.

Fahrizade için Kum kentinde cenaze namazı da kılınırken, Meşhed ve Kum'daki törenlerin önceden zaman belirtilmeksizin, halk ve gazetecilerin katılmasına izin verilmeden yapıldığı kaydedildi.

#3
Foto - İranlı bilim adamı Fahrizade'nin cenazesi, yarın başkent Tahran'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

İranlı bilim adamı Fahrizade'nin cenazesi, yarın başkent Tahran'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

#4
Foto - Tören sırasında Kuran'ı Kerim okundu. Katılım koronavirüs önlemleri kapsamında yapıldı.

Tören sırasında Kuran'ı Kerim okundu. Katılım koronavirüs önlemleri kapsamında yapıldı.

#5
Foto - Yarın İran'da düzenlenecek törenin de tedbirler kapsamında yapılması bekleniyor. Bu yüzden saat, zaman ve yer bilgisi kamuoyu ile paylaşılmayacak.

Yarın İran'da düzenlenecek törenin de tedbirler kapsamında yapılması bekleniyor. Bu yüzden saat, zaman ve yer bilgisi kamuoyu ile paylaşılmayacak.

#6
Foto - İran nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade, 27 Kasım Cuma günü, Tahran eyaletinin Demavend ilçesine bağlı Abserd bölgesinde aracına düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti.

İran nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade, 27 Kasım Cuma günü, Tahran eyaletinin Demavend ilçesine bağlı Abserd bölgesinde aracına düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti.

#7
Foto - İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, bilim adamı Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinin ardından başlayan istihbarat zaafı tartışmalarını

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, bilim adamı Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinin ardından başlayan istihbarat zaafı tartışmalarını "psikolojik operasyon" olarak nitelendirdi.

#8
Foto - Amerikan New York Times gazetesi, ABD'li yetkililerin, saldırının İsrail tarafından düzenlendiğini teyit ettiğini yazdı.

Amerikan New York Times gazetesi, ABD'li yetkililerin, saldırının İsrail tarafından düzenlendiğini teyit ettiğini yazdı.

#9
Foto - İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, suikastın ardında İsrail’in olduğunu söyleyerek “İran’ın düşmanları, İran ulusunun ve yetkililerinin bu cinayeti yanıtsız bırakmayacak kadar cesur ve azimli olduğunu iyi biliyor. İlgili yetkililer, bu suçun yanıtını uygun bir vakitte verecektir. Halkımız İsrail rejimin tuzağına düşmeyecek kadar akıllı ve bilgedir” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, suikastın ardında İsrail’in olduğunu söyleyerek “İran’ın düşmanları, İran ulusunun ve yetkililerinin bu cinayeti yanıtsız bırakmayacak kadar cesur ve azimli olduğunu iyi biliyor. İlgili yetkililer, bu suçun yanıtını uygun bir vakitte verecektir. Halkımız İsrail rejimin tuzağına düşmeyecek kadar akıllı ve bilgedir” dedi.

#10
Foto - İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade Cuma günü öldürülene kadar İran halkı tarafından tanınan bir isim olmasa da İran'ın nükleer programını takip edenlerin bildiği biriydi.

İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade Cuma günü öldürülene kadar İran halkı tarafından tanınan bir isim olmasa da İran'ın nükleer programını takip edenlerin bildiği biriydi.

#11
Foto - Batılı güvenlik kaynakları, onun nükleer programda etkili bir isim olduğunu söylüyor. İran basını ise Fahrizade'nin önemini olduğundan az gösteren haberler yapıyor, ondan yerli Covid-19 testi üretme girişimlerine katkı sunan bir bilim insanı olarak bahsediyor.

Batılı güvenlik kaynakları, onun nükleer programda etkili bir isim olduğunu söylüyor. İran basını ise Fahrizade'nin önemini olduğundan az gösteren haberler yapıyor, ondan yerli Covid-19 testi üretme girişimlerine katkı sunan bir bilim insanı olarak bahsediyor.

#12
Foto - Londra'daki International Institute for Strategic Studies'ten (Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü), İran'ın nükleer programını yakından takip eden Mark Fitzpatrick

Londra'daki International Institute for Strategic Studies'ten (Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü), İran'ın nükleer programını yakından takip eden Mark Fitzpatrick "İran'ın nükleer programı tek bir kişiye bağlı olduğu dönemi çoktan geçti" diyor. Yine de Fahrizade'nin birden fazla koruma ile dolaşması, güvenliğinin ciddiye alındığını gösteriyor. Bu yüzden bu suikastın arkasındaki saik, İran'ın nükleer faaliyetiyle ilişkili olmayan politik bir saik gibi gözüküyor. İki ihtimal öne çıkıyor: İran ile ABD'de iktidara geçecek Biden yönetimi arasındaki potansiyel yakınlaşmanın önüne geçmek. Ve İran'ın bir intikam eylemi yapmasına yol açmak.

#13
Foto - Törene katılan yetkili isimler suikastı düzenleyenlere yönelik intikamın en kısa sürede alınacağını belirtti.

Törene katılan yetkili isimler suikastı düzenleyenlere yönelik intikamın en kısa sürede alınacağını belirtti.

#14
Foto - İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

#15
Foto - İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

#16
Foto - İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

#17
Foto - İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

#18
Foto - İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

#19
Foto - İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

İşte cenaze töreninden diğer görüntüler...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23