• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Elon Musk'a ölüm tehdidi! Ailesi suikaste uğramasından korkuyor

2020-05-31 16:35:19
Elon Musk'a ölüm tehdidi! Ailesi suikaste uğramasından korkuyor

Elon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX, NASA tarafından desteklenen projesiyle iki astronotu Uluslararası Uzay İstasyonu'na doğru yolculuğa çıkardı. Yaşanan gelişme dünya gündemine otururken Elon Musk'ın ailesi suikastten korkuyor.

#1
Foto - Elon Musk tarafından kurulan SpaceX,

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX, "Crew Dragon" isimli uzay mekiğiyle uzaya astronot gönderdi.

#2
Foto - SpaceX ile bunu başaran Elon Musk'ın ailesi ise Rusların suikast düzenleyebileceğinden korkuyor.

SpaceX ile bunu başaran Elon Musk'ın ailesi ise Rusların suikast düzenleyebileceğinden korkuyor.

#3
Foto - Elon Musk tarafından kurulan SpaceX'in

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX'in "Crew Dragon" isimli uzay mekiğiyle ilk insanlı uçuş denemesi başarıyla gerçekleştirildi.

#4
Foto - ABD'de tarihte ilk defa özel bir şirket uzaya insan yollamak için roket fırlattı. SpaceX, yerel saat ile 15.22'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Kennedy Uzay Merkezi'nden Crew Dragon isimli uzay aracını 2 astronot ile başarılı şekilde uzaya gönderdi.

ABD'de tarihte ilk defa özel bir şirket uzaya insan yollamak için roket fırlattı. SpaceX, yerel saat ile 15.22'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Kennedy Uzay Merkezi'nden Crew Dragon isimli uzay aracını 2 astronot ile başarılı şekilde uzaya gönderdi.

#5
Foto - SpaceX'in başarılı bir şekilde astronotları ISS'ye ulaştırması durumunda Ulusak Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Rusya'ya astronot başına ödediği yaklaşık 85 milyon dolarlık masraftan kurtulması bekleniyor.

SpaceX'in başarılı bir şekilde astronotları ISS'ye ulaştırması durumunda Ulusak Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Rusya'ya astronot başına ödediği yaklaşık 85 milyon dolarlık masraftan kurtulması bekleniyor.

#6
Foto - NASA, 2011 yılından bu yana insanlı uçuş projesini askıya almasından dolayı astronotlarını uzay istasyonuna Rusya’ya ait Soyuz uzay araçları ile gönderiyordu.

NASA, 2011 yılından bu yana insanlı uçuş projesini askıya almasından dolayı astronotlarını uzay istasyonuna Rusya’ya ait Soyuz uzay araçları ile gönderiyordu.

#7
Foto - Yaşanan bu gelişmelerin ardından Elon Musk'ın ailesi Rusların suikast düzenleyebileceğinden korkuyor. İddianın sahibi ise Elon Musk ve şirketleri Tesla ve SpaceX hakkında bir kitap yazan yazar Ashlee Vance.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Elon Musk'ın ailesi Rusların suikast düzenleyebileceğinden korkuyor. İddianın sahibi ise Elon Musk ve şirketleri Tesla ve SpaceX hakkında bir kitap yazan yazar Ashlee Vance.

#8
Foto - Yazıları genellikle The Economist, Chicago Tribune, The Globe and Mail, International Herald Tribune ve CNET gibi yayınlarda yayınlanan Vance, yazdığı kitabının bir bölümünde şu ifadeleri kullanmıştı:

Yazıları genellikle The Economist, Chicago Tribune, The Globe and Mail, International Herald Tribune ve CNET gibi yayınlarda yayınlanan Vance, yazdığı kitabının bir bölümünde şu ifadeleri kullanmıştı:

#9
Foto - SpaceX bir süredir yüklerini uzaya taşıyıp dünyadaki fırlatma rampalarına tam olarak geri inebilen, tekrar kullanabilir roketleri test etmektedir. Eğer şirket bu teknolojiyi mükemmelleştirebilirse tüm rakiplerine yıkıcı bir darbe indirmiş olur ve aynı zamanda ABD'yi uzaya yük ve insan taşımada dünya lideri ilan ederken roket endüstrisinin önde gelen bazı şirketlerini de iş dünyasının dışına iter. Bu husus Musk'ın da farkına vardığı gibi ona bolca ateşli düşman kazandırmıştır. Musk bununla ilgili olarak şöyle demişti;

SpaceX bir süredir yüklerini uzaya taşıyıp dünyadaki fırlatma rampalarına tam olarak geri inebilen, tekrar kullanabilir roketleri test etmektedir. Eğer şirket bu teknolojiyi mükemmelleştirebilirse tüm rakiplerine yıkıcı bir darbe indirmiş olur ve aynı zamanda ABD'yi uzaya yük ve insan taşımada dünya lideri ilan ederken roket endüstrisinin önde gelen bazı şirketlerini de iş dünyasının dışına iter. Bu husus Musk'ın da farkına vardığı gibi ona bolca ateşli düşman kazandırmıştır. Musk bununla ilgili olarak şöyle demişti;

#10
Foto -

"Ben ortadan kaybolsam umurunda olmayacak insan sayısı artmakta. Ailem Rusların bana suikast düzenleyebileceğinden endişe ediyor."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı