• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Dünyayı sarsan istihbarat raporu! Ocak ayında 3. Dünya Savaşı çıkacak

2021-11-23 12:21:27
Dünyayı sarsan istihbarat raporu! Ocak ayında 3. Dünya Savaşı çıkacak

Belarus ve Polonya arasındaki göçmen krizinin devam ettiği günlerde Ukrayna'dan korkutan bir haber geldi.

#1
Foto - Ukrayna istihbaratı tarafından hazırlanan raporda, Rusya'nın önümüzdeki Ocak ayında 100 bin askerle Ukrayna'ya girme hazırlığı yaptığı ve bu adımın 3. Dünya Savaşı'nı beraberinde getireceği iddia edildi.

Ukrayna istihbaratı tarafından hazırlanan raporda, Rusya'nın önümüzdeki Ocak ayında 100 bin askerle Ukrayna'ya girme hazırlığı yaptığı ve bu adımın 3. Dünya Savaşı'nı beraberinde getireceği iddia edildi.

#2
Foto - ABD İSTİHBARATI DESTEK VERDİUkrayna istihbaratı, söz konusu bilgilerin Amerikan istihbaratı ile de paylaşıldığını ve Amerikalıların bu teze destek verdiğini öne sürdü.

ABD İSTİHBARATI DESTEK VERDİUkrayna istihbaratı, söz konusu bilgilerin Amerikan istihbaratı ile de paylaşıldığını ve Amerikalıların bu teze destek verdiğini öne sürdü.

#3
Foto - Ukraynalılar, Rusya'nın ülkelerini işgal planı içerisinde olduğunu belirtiyor.

Ukraynalılar, Rusya'nın ülkelerini işgal planı içerisinde olduğunu belirtiyor.

#4
Foto - PUTİN TİTİZLİKLE TAKİP EDİYORUkrayna istihbarat raporundaki dikkat çeken bir diğer bilgi ise Putin'in hazırlıkları titizlikle takip ettiği yönünde. Rapora göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaş hazırlıklarını ayrıntılı olarak takip ediyor.

PUTİN TİTİZLİKLE TAKİP EDİYORUkrayna istihbarat raporundaki dikkat çeken bir diğer bilgi ise Putin'in hazırlıkları titizlikle takip ettiği yönünde. Rapora göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaş hazırlıklarını ayrıntılı olarak takip ediyor.

#5
Foto - ÖN HAZIRLIK YAPTILARUkraynalılar, saldırının ayrıntılarını da paylaştı. İstihbarat raporuna göre Ukrayna'ya gerçekleştirilecek saldırıda 3 bin 500 paraşütçü kullanılacak. Kiev'de istihbaratı yöneten Ukraynalı Tuğgeneral Kyrylo Budanov da konuyla ilgili açıklama yaparak, önlem almaya başladıklarını ifade etti.

ÖN HAZIRLIK YAPTILARUkraynalılar, saldırının ayrıntılarını da paylaştı. İstihbarat raporuna göre Ukrayna'ya gerçekleştirilecek saldırıda 3 bin 500 paraşütçü kullanılacak. Kiev'de istihbaratı yöneten Ukraynalı Tuğgeneral Kyrylo Budanov da konuyla ilgili açıklama yaparak, önlem almaya başladıklarını ifade etti.

#6
Foto -

"HÜKÜMETİ DEĞİŞTİRMEMİZİ İSTİYORLAR"Budanov Rusya'nın amaçlarına ilişkin ise, "Ülke içerisindeki durumu giderek daha kötü hale getirerek, tehlikeli ve zor bir durum yaratmak istiyorlar. Bizi, hükümeti değiştirmek zorunda kalacağımız bir durumun içine sokmayı hedefliyorlar" diye konuştu. Budanov, Rusya'nın bu amacına ulaşamaması durumunda askeri operasyon yapacağını söyledi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23