• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
21
Dünyanın en pahalı ülkeleri açıklandı! İşte Türkiye’nin durumu

2020-07-06 15:04:10
Dünyanın en pahalı ülkeleri açıklandı! İşte Türkiye’nin durumu

Ceoworld dergisinin her yıl düzenli olarak hazırladığı araştırmada dünyanın en pahalı ülkeleri belli oldu. Türkiye’nin listede 34.6 puanı var.

#1
Foto - Ceoworld dergisinin her yıl düzenli olarak hazırladığı bu sıralamada temel ihtiyaçlar olan barınma, yiyecek, giyecek, kamu hizmetleri, market alışverişi, dışarıda yemek ve eğlence, ulaşım gibi unsurlar kullanıldı. Araştırmanın sonucunda yaşamak için en ucuz olan yerlerin genel olarak Asya kıtasının güneyinde bulunduğu ortaya çıktı.

Ceoworld dergisinin her yıl düzenli olarak hazırladığı bu sıralamada temel ihtiyaçlar olan barınma, yiyecek, giyecek, kamu hizmetleri, market alışverişi, dışarıda yemek ve eğlence, ulaşım gibi unsurlar kullanıldı. Araştırmanın sonucunda yaşamak için en ucuz olan yerlerin genel olarak Asya kıtasının güneyinde bulunduğu ortaya çıktı.

#2
Foto - Yaşam için en pahalı yerlerin başını ise Avrupa kıtası ve Kuzey ülkeleri çekiyor. Farklı bir ülkeye taşınma konusunda düşünüyorsanız bu listeyi kesinlikle incelemelisiniz. İşte o ülkeler.

Yaşam için en pahalı yerlerin başını ise Avrupa kıtası ve Kuzey ülkeleri çekiyor. Farklı bir ülkeye taşınma konusunda düşünüyorsanız bu listeyi kesinlikle incelemelisiniz. İşte o ülkeler.

#3
Foto - DÜNYANIN EN PAHALI 10 ÜLKESİ 1-İSVİÇRE Toplamda 132 ülkenin bulunduğu listenin en üstünde 122,4 geçim maliyeti endeksi ile İsviçre var. Burada yaşamak diğer tüm ülkelerden çok daha pahalı.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 ÜLKESİ 1-İSVİÇRE Toplamda 132 ülkenin bulunduğu listenin en üstünde 122,4 geçim maliyeti endeksi ile İsviçre var. Burada yaşamak diğer tüm ülkelerden çok daha pahalı.

#4
Foto - 2-NORVEÇ Avrupa’nın kuzeyinde bulunan Norveç listeye ikinci sıradan yerleşti. Bu ülkede ise geçim maliyeti endeksi 101.43 olarak hesaplandı.

2-NORVEÇ Avrupa’nın kuzeyinde bulunan Norveç listeye ikinci sıradan yerleşti. Bu ülkede ise geçim maliyeti endeksi 101.43 olarak hesaplandı.

#5
Foto - 3-İZLANDA İzlanda’nın geçim maliyeti endeksi ise 100.48 olarak kaydedildi.

3-İZLANDA İzlanda’nın geçim maliyeti endeksi ise 100.48 olarak kaydedildi.

#6
Foto - 4-JAPONYA Asya Kıtası’nın en pahalı ülkesi ise Japonya oldu. Geçim maliyeti endeksi ise 83.35 olarak belirlendi.

4-JAPONYA Asya Kıtası’nın en pahalı ülkesi ise Japonya oldu. Geçim maliyeti endeksi ise 83.35 olarak belirlendi.

#7
Foto - 5-DANİMARKA Listenin 5’inci sırasına 83.0 geçim maliyet endeksi ile Danimarka yerleşti.

5-DANİMARKA Listenin 5’inci sırasına 83.0 geçim maliyet endeksi ile Danimarka yerleşti.

#8
Foto - 6-BAHAMALAR

6-BAHAMALAR

#9
Foto - 7-LÜKSEMBURG

7-LÜKSEMBURG

#10
Foto - 8-İSRAİL

8-İSRAİL

#11
Foto - 9-SİNGAPUR

9-SİNGAPUR

#12
Foto - 10-GÜNEY KORE

10-GÜNEY KORE

#13
Foto - Araştırma sonucunda geçim maliyeti endekslerine göre en altta kalan 3 ülke 25 puanı geçemeyerek Asya kıtasının güneyinde bulunan Pakistan, Afganistan ve Hindistan oldu.

Araştırma sonucunda geçim maliyeti endekslerine göre en altta kalan 3 ülke 25 puanı geçemeyerek Asya kıtasının güneyinde bulunan Pakistan, Afganistan ve Hindistan oldu.

#14
Foto - Bu ülkeleri Suriye, Özbekistan, Kırgızistan, Tunus, Venezuela ve Kosova takip etti.

Bu ülkeleri Suriye, Özbekistan, Kırgızistan, Tunus, Venezuela ve Kosova takip etti.

#15
Foto - Dünyanın güçlü ülkelerinde durum Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en pahalı 20’nci, Rusya 82’nci, İngiltere 27’nci ve Fransa ise 14’üncü ülkesi oldu. Ayrıca bir Amerika Birleşik Devleti eyaleti olan New York da 100 puan alarak bazı ülkeleri eyalet olmasına rağmen geride bıraktı.

Dünyanın güçlü ülkelerinde durum Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en pahalı 20’nci, Rusya 82’nci, İngiltere 27’nci ve Fransa ise 14’üncü ülkesi oldu. Ayrıca bir Amerika Birleşik Devleti eyaleti olan New York da 100 puan alarak bazı ülkeleri eyalet olmasına rağmen geride bıraktı.

#16
Foto - Türkiye’nin puanı 34.6 Türkiye'nin listedeki durumunu merak edenler için ise ülkemiz listenin 102. sırasında yer alıyor. Türkiye 'de yaşamın ucuz olduğu söylenebilir. Böylece Ukrayna ile birlikte Avrupa'nın en ucuz 2 ülkesini oluşturuyor.

Türkiye’nin puanı 34.6 Türkiye'nin listedeki durumunu merak edenler için ise ülkemiz listenin 102. sırasında yer alıyor. Türkiye 'de yaşamın ucuz olduğu söylenebilir. Böylece Ukrayna ile birlikte Avrupa'nın en ucuz 2 ülkesini oluşturuyor.

#17
Foto - Aynı zamanda bu bağlamda Bulgaristan, Romanya ve Bosna Hersek gibi ülkeleri de geride bırakıyor.

Aynı zamanda bu bağlamda Bulgaristan, Romanya ve Bosna Hersek gibi ülkeleri de geride bırakıyor.

#18
Foto - Yurt dışına seyahat etmek için gezilecek güzel yerler ve tarihi alanlar kadar ayrılan bütçe de çok önemlidir. Seyehat alanındaki en pahalı ülkelerin başını en çok ziyaretçiye sahip olanlardan İtalya çekiyor.

Yurt dışına seyahat etmek için gezilecek güzel yerler ve tarihi alanlar kadar ayrılan bütçe de çok önemlidir. Seyehat alanındaki en pahalı ülkelerin başını en çok ziyaretçiye sahip olanlardan İtalya çekiyor.

#19
Foto - İkinci sırada ise İskandinavya'nın göz bebeklerinden biri olan İsveç var. Danimarka, İsrail, Norveç, Avustralya, Fransa ve Birleşik Krallık da pahalılık yarışında bu ülkeleri takip eden ülkeler arasında.

İkinci sırada ise İskandinavya'nın göz bebeklerinden biri olan İsveç var. Danimarka, İsrail, Norveç, Avustralya, Fransa ve Birleşik Krallık da pahalılık yarışında bu ülkeleri takip eden ülkeler arasında.

#20
Foto - Covıd-19'un sıralamaya etkisi İş dünyası dergisi Ceoworld'ün arşivlerden topladığı bilgilere göre bu yıl basına pahalılık ile ilgili olarak 1000'e yakın haber yansıdığı tespit edildi. Bu haberlerde tüm dünyayı etkileyen salgın Covid-19'un olumsuz ekonomik etkileri de sıkça yer aldı ve sıralamada büyük etkisi olduğu söyleniyor.

Covıd-19'un sıralamaya etkisi İş dünyası dergisi Ceoworld'ün arşivlerden topladığı bilgilere göre bu yıl basına pahalılık ile ilgili olarak 1000'e yakın haber yansıdığı tespit edildi. Bu haberlerde tüm dünyayı etkileyen salgın Covid-19'un olumsuz ekonomik etkileri de sıkça yer aldı ve sıralamada büyük etkisi olduğu söyleniyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı