• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
DARPA’dan kripto para dünyasını sarsacak yorum

2022-06-22 20:45:27
DARPA’dan kripto para dünyasını sarsacak yorum

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ordusu için teknoloji araştırmaları yürüten DARPA, blockchain'i ele alan ve piyasaları sarsacak bir rapor paylaştı.

#1
Foto - Kripto para birimlerini oluşturan blockchain teknolojisi, Web3 ile birlikte merkeziyetçi olmayan bir sisteme geçiş yapmayı amaçlıyor.

Kripto para birimlerini oluşturan blockchain teknolojisi, Web3 ile birlikte merkeziyetçi olmayan bir sisteme geçiş yapmayı amaçlıyor.

#2
Foto - DARPA ise değişmezlik, şeffaflık ve verimlilik gibi vaatler ile sunulan blockchain’i hedef alan bir rapor geldi. Kurum, kripto platformlarının sorgulanması gerektiğini söyledi.

DARPA ise değişmezlik, şeffaflık ve verimlilik gibi vaatler ile sunulan blockchain’i hedef alan bir rapor geldi. Kurum, kripto platformlarının sorgulanması gerektiğini söyledi.

#3
Foto - ABD ordusuna yeni teknolojiler geliştirmesiyle bilinen DARPA, blockchain teknolojisinin düşünüldüğü kadar “merkezi ve değiştirilemez” olmayabileceğini öne sürüyor. DARPA’nın araştırması, kripto paraları örnek göstererek, az sayıda kişinin tüm ekosistem üzerinde aşırı güce sahip olabileceğini gösteriyor.

ABD ordusuna yeni teknolojiler geliştirmesiyle bilinen DARPA, blockchain teknolojisinin düşünüldüğü kadar “merkezi ve değiştirilemez” olmayabileceğini öne sürüyor. DARPA’nın araştırması, kripto paraları örnek göstererek, az sayıda kişinin tüm ekosistem üzerinde aşırı güce sahip olabileceğini gösteriyor.

#4
Foto - DARPA’nın paylaştığı Trail of Bits tarafından yürütülen araştırma, dikkat çeken bazı sonuçlar ortaya koydu.

DARPA’nın paylaştığı Trail of Bits tarafından yürütülen araştırma, dikkat çeken bazı sonuçlar ortaya koydu.

#5
Foto - Rapor, geçtiğimiz beş yıllık süreç içerisinde üç internet servis sağlayıcısının dünya çapındaki Bitcoin trafiğinin yüzde 60’ını kontrol ettiğini gösterdi.

Rapor, geçtiğimiz beş yıllık süreç içerisinde üç internet servis sağlayıcısının dünya çapındaki Bitcoin trafiğinin yüzde 60’ını kontrol ettiğini gösterdi.

#6
Foto - Trail of Bits tarafından sunulan raporun, blockchain veya kripto para birimlerine ilişkin herhangi bir eleştiride bulunmadığını belirtelim.

Trail of Bits tarafından sunulan raporun, blockchain veya kripto para birimlerine ilişkin herhangi bir eleştiride bulunmadığını belirtelim.

#7
Foto - Teknolojinin kriptografik olarak güvenli olduğunu ifade eden DARPA, blockhain’i denetlemekten sorumlu mekanizmaların kusurlu olduğunu dile getirdi.

Teknolojinin kriptografik olarak güvenli olduğunu ifade eden DARPA, blockhain’i denetlemekten sorumlu mekanizmaların kusurlu olduğunu dile getirdi.

#8
Foto - DARPA’ya göre, blockchain yazılımında uygulanan geçici değişiklikler işlemleri değiştirebiliyor ve bu, merkeziyetçi olmasına yol açıyor.

DARPA’ya göre, blockchain yazılımında uygulanan geçici değişiklikler işlemleri değiştirebiliyor ve bu, merkeziyetçi olmasına yol açıyor.

#9
Foto - Ayrıca belirli bir zincirin büyük kısmını kontrol eden platformlar, hizmetleri çıkarları için kullanma ihtimalini artırıyor.

Ayrıca belirli bir zincirin büyük kısmını kontrol eden platformlar, hizmetleri çıkarları için kullanma ihtimalini artırıyor.

#10
Foto - Trail of Bits ayrıca Bitcoin ağını inceledi.

Trail of Bits ayrıca Bitcoin ağını inceledi.

#11
Foto - Araştırma, en büyük kripto para biriminin şifrelendiği zincirlerin yüzde 21’inin saldırılara açık, eski çekirdeklerde çalıştığını ortaya koydu.

Araştırma, en büyük kripto para biriminin şifrelendiği zincirlerin yüzde 21’inin saldırılara açık, eski çekirdeklerde çalıştığını ortaya koydu.

#12
Foto - Web3 ile ilgili olarak eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’den benzer açıklamalar gelmişti.

Web3 ile ilgili olarak eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’den benzer açıklamalar gelmişti.

#13
Foto - Dorsey, Web3’ün “yeni bir takma adla sunulan merkezi bir organizasyon” olduğunu dile getirmişti.

Dorsey, Web3’ün “yeni bir takma adla sunulan merkezi bir organizasyon” olduğunu dile getirmişti.

#14
Foto - Elon Musk’ın da Web3 için parlak düşünceleri olmadığını hatırlatalım.

Elon Musk’ın da Web3 için parlak düşünceleri olmadığını hatırlatalım.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23