• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Daha 24 saat geçmeden Türkiye karşıtı skandal adım! Haritayı yayınladılar

2021-01-26 11:44:24
Daha 24 saat geçmeden Türkiye karşıtı skandal adım! Haritayı yayınladılar

Türkiye ile Yunanistan arasında yapılan görüşmeyi manşetlerine taşıyan Yunan basını skandal bir haritayı gündeme getirdi.

#1
Foto - Yunan medyası, İstanbul'da beş yıl sonra gerçekleşen kritik randevuyu ve Fransa'dan satın alınan Rafale jetleri için Atina'da imzaların atılmasını bugün manşetinden veriyor. İstanbul Dolmabahçe'de gerçekleşen istikşafi görüşmelerin 61. turu hem Avrupa Birliği'nde (AB) hem de ABD'de göreve başlayan Joe Biden yönetiminde yankı buldu.

Yunan medyası, İstanbul'da beş yıl sonra gerçekleşen kritik randevuyu ve Fransa'dan satın alınan Rafale jetleri için Atina'da imzaların atılmasını bugün manşetinden veriyor. İstanbul Dolmabahçe'de gerçekleşen istikşafi görüşmelerin 61. turu hem Avrupa Birliği'nde (AB) hem de ABD'de göreve başlayan Joe Biden yönetiminde yankı buldu.

#2
Foto - Pazartesi günü videokonferans yöntemiyle bir araya gelen AB dışişleri bakanları, Türkiye'ye yönelik Aralık ayındaki liderler zirvesinde kararlaştırılan yaptırımları rafa kaldırdı.

Pazartesi günü videokonferans yöntemiyle bir araya gelen AB dışişleri bakanları, Türkiye'ye yönelik Aralık ayındaki liderler zirvesinde kararlaştırılan yaptırımları rafa kaldırdı.

#3
Foto -

"Olumlu gelişmeler kaydedildiğini gördüğümüz için Türkiye'ye karşı bugün yaptırım kararı almadık" diyen Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Ankara'dan gelen sinyallerin kalıcı olmasını beklediklerini söyledi.

#4
Foto - Yunan Kathimerini gazetesi, 'Yunanistan Türkiye ile görüşmelerde somut ilerleme istiyor' başlığıyla verdiği haberinde, Atina'nın en çok istediği adımın Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerin sona ermesi olduğunu belirtti.

Yunan Kathimerini gazetesi, 'Yunanistan Türkiye ile görüşmelerde somut ilerleme istiyor' başlığıyla verdiği haberinde, Atina'nın en çok istediği adımın Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerin sona ermesi olduğunu belirtti.

#5
Foto - Yunanca versiyonunda ise 'Sonraki randevu Atina'da başlığını kullanan Kathimerini, İstanbul'daki buluşmanın somut ilerlemelerden daha çok politik mesajlar içerdiğini sayfasına taşıdı.

Yunanca versiyonunda ise 'Sonraki randevu Atina'da başlığını kullanan Kathimerini, İstanbul'daki buluşmanın somut ilerlemelerden daha çok politik mesajlar içerdiğini sayfasına taşıdı.

#6
Foto - Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın görüşmeye katılmasını en önemli gelişme olarak tanımlayan Kathimerini, randevunun Swissotel'den Dolmabahçe'ye alınmasına da vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın görüşmeye katılmasını en önemli gelişme olarak tanımlayan Kathimerini, randevunun Swissotel'den Dolmabahçe'ye alınmasına da vurgu yaptı.

#7
Foto - Gözlerin Atina'da gerçekleşecek 62. tura çevrildiğini aktaran To Vima gazetesi ise, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın görüşmeye katılmasının AB-Türkiye hattında buzları erittiğini savundu.

Gözlerin Atina'da gerçekleşecek 62. tura çevrildiğini aktaran To Vima gazetesi ise, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın görüşmeye katılmasının AB-Türkiye hattında buzları erittiğini savundu.

#8
Foto - Kathimerini bir başka haberinde Türkiye'de 1970'lerde kullanılan bir haritaya yer verdi, söz konusu haritanın Ankara'nın gündeme getirdiği 'gri bölgeler' teorisini çürüttüğünü ileri sürdü.

Kathimerini bir başka haberinde Türkiye'de 1970'lerde kullanılan bir haritaya yer verdi, söz konusu haritanın Ankara'nın gündeme getirdiği 'gri bölgeler' teorisini çürüttüğünü ileri sürdü.

#9
Foto - Tarafların 1776 gün sonra ilk kez İstanbul'da buluştuğunu dile getiren To Vima, sözcü Kalın'ın müzakere masasında görünmesinin günün sürprizi olduğunu yazdı.

Tarafların 1776 gün sonra ilk kez İstanbul'da buluştuğunu dile getiren To Vima, sözcü Kalın'ın müzakere masasında görünmesinin günün sürprizi olduğunu yazdı.

#10
Foto - İbrahim Kalın'ın görüşmede yer almasının atmosferi olumlu anlamda değiştirdiğini vurgulayan gazeteye göre, Şubat ayındaki randevunun ilan edilmesi geminin karaya oturmadığını gösteriyor.

İbrahim Kalın'ın görüşmede yer almasının atmosferi olumlu anlamda değiştirdiğini vurgulayan gazeteye göre, Şubat ayındaki randevunun ilan edilmesi geminin karaya oturmadığını gösteriyor.

#11
Foto - İstanbul'daki görüşmeyi manşetten veren Ta Nea gazetesi ise, masada oturanlara bakılarak Türkiye'nin köşeye sıkıştığını savunan provokatif bir başlık kullandı.

İstanbul'daki görüşmeyi manşetten veren Ta Nea gazetesi ise, masada oturanlara bakılarak Türkiye'nin köşeye sıkıştığını savunan provokatif bir başlık kullandı.

#12
Foto - Öte yandan, Doğu Akdeniz'de 2020 yazında zirveye çıkan gerilimin ardından büyük bir silahlanma yarışına girişen Yunanistan müttefiki Fransa'dan Rafale jetlerini resmen satın aldı.

Öte yandan, Doğu Akdeniz'de 2020 yazında zirveye çıkan gerilimin ardından büyük bir silahlanma yarışına girişen Yunanistan müttefiki Fransa'dan Rafale jetlerini resmen satın aldı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23