• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Büyük savaş! Diriliş Ertuğrul’un dünyaya yayılmasından sonra bu detay çok konuşulur! İşte Ertuğrul’un tanıştığı Sultan…

2021-01-17 11:20:06
Büyük savaş! Diriliş Ertuğrul’un dünyaya yayılmasından sonra bu detay çok konuşulur! İşte Ertuğrul’un tanıştığı Sultan…

Türkiye’de izlenme rekorları kıran ve tüm dünyaya yayılan başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın oynadığı Diriliş Ertuğrul dizisi Pakistan başta olmak üzere birçok ülkede ilgiyle takip ediliyor.

#1
Foto - Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Bey’in attığı kritik adımlar ve Kayı Beyliği tekrar gündeme geldi.

Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Bey’in attığı kritik adımlar ve Kayı Beyliği tekrar gündeme geldi.

#2
Foto - Birçok dizi takipçisi tarihe yoğun ilgi gösterirken, Kayı Obası araştırılmaya başlandı. Kayı Beyliği’ne armağan edilen Söğüt ve Domaniç detayı ortaya çıktı.

Birçok dizi takipçisi tarihe yoğun ilgi gösterirken, Kayı Obası araştırılmaya başlandı. Kayı Beyliği’ne armağan edilen Söğüt ve Domaniç detayı ortaya çıktı.

#3
Foto - Osmanlı Devleti'nin filizlendiği Söğüt ve Domaniç toprakları, Ertuğrul Bey ile Dündar Bey'in kahramanlıkları sonucu Kayı Beyliği'ne armağan edildi.

Osmanlı Devleti'nin filizlendiği Söğüt ve Domaniç toprakları, Ertuğrul Bey ile Dündar Bey'in kahramanlıkları sonucu Kayı Beyliği'ne armağan edildi.

#4
Foto - Moğol saldırıları sonucu Kayı soyundan Kaya Alp'in oğlu Süleyman Şah, Horasan'dan 50.000 kişi ile Erzincan ve Ahlat yakınlarına 1224 yılında gelerek buraya yerleşmiştir.

Moğol saldırıları sonucu Kayı soyundan Kaya Alp'in oğlu Süleyman Şah, Horasan'dan 50.000 kişi ile Erzincan ve Ahlat yakınlarına 1224 yılında gelerek buraya yerleşmiştir.

#5
Foto - Yedi yıl sonra bu boy Fırat Nehri yatağını izleyerek Halep üzerinden Horasan'a dönmek istedi; ancak Caber Kalesi önlerinde Süleyman Şah atıyla suya düşerek öldü. Bu olay, onun emrindeki ailelerin dağılmasına yol açtı.

Yedi yıl sonra bu boy Fırat Nehri yatağını izleyerek Halep üzerinden Horasan'a dönmek istedi; ancak Caber Kalesi önlerinde Süleyman Şah atıyla suya düşerek öldü. Bu olay, onun emrindeki ailelerin dağılmasına yol açtı.

#6
Foto - Bazı aiӀeӀer Suriye'de kaldı, bazı aileler ise Anadolu içlerine ilerledi.

Bazı aiӀeӀer Suriye'de kaldı, bazı aileler ise Anadolu içlerine ilerledi.

#7
Foto - Süleyman Şah'ın dört oğlu vardı; Sungur Tekin, Gündoğdu, Dündar ve Ertuğrul. Bunlardan ilk ikisi Horasan'a döndü, diğer ikisi ise yanlarında yaklaşık 400 aile ile Erzurum civarına gitti ve Sürmeli Çukur Ovası'na yerleşti. Bunlardan bir bölük ise Pasin Ovası'na yerleşti.

Süleyman Şah'ın dört oğlu vardı; Sungur Tekin, Gündoğdu, Dündar ve Ertuğrul. Bunlardan ilk ikisi Horasan'a döndü, diğer ikisi ise yanlarında yaklaşık 400 aile ile Erzurum civarına gitti ve Sürmeli Çukur Ovası'na yerleşti. Bunlardan bir bölük ise Pasin Ovası'na yerleşti.

#8
Foto - Dündar ve Ertuğrul, emrindeki ailelerӀe batıya ilerlerken iki ordunun savaşına rastladı.

Dündar ve Ertuğrul, emrindeki ailelerӀe batıya ilerlerken iki ordunun savaşına rastladı.

#9
Foto - Bunlar; Anadolu Selçuklu Devleti ile Moğol ordusuydu. Dündar Bey ve Ertuğrul Bey Anadolu Selçuklu Devleti'nin yanında yer aldı.

Bunlar; Anadolu Selçuklu Devleti ile Moğol ordusuydu. Dündar Bey ve Ertuğrul Bey Anadolu Selçuklu Devleti'nin yanında yer aldı.

#10
Foto - Savaşı kazanan taraf Anadolu Selçuklu ordusu oldu. Ertuğrul, bu yardımı sayesinde Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubat ile tanıştı. Sultan ona hediye olarak Domaniç ve Ermeni dağlarını yaylak, Söğüt yakınlarındaki ovayı da kışlak olarak verdi.

Savaşı kazanan taraf Anadolu Selçuklu ordusu oldu. Ertuğrul, bu yardımı sayesinde Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubat ile tanıştı. Sultan ona hediye olarak Domaniç ve Ermeni dağlarını yaylak, Söğüt yakınlarındaki ovayı da kışlak olarak verdi.

#11
Foto - Ertuğrul'un ailesi oraya vardığında Kütahya'nın kuzeyindeki Karacahisar mevkiinde Rumlar yaşıyordu. Ertuğrul bu Rumlar tarafından rahatsız edilince Alaaddin'den sefer için izin istedi ve sefer yapıp bölgeyi aldı.

Ertuğrul'un ailesi oraya vardığında Kütahya'nın kuzeyindeki Karacahisar mevkiinde Rumlar yaşıyordu. Ertuğrul bu Rumlar tarafından rahatsız edilince Alaaddin'den sefer için izin istedi ve sefer yapıp bölgeyi aldı.

#12
Foto - Zafer haberini Eskişehir'de alan I. Alaeddin Keykubat, Eskişehir'in adını

Zafer haberini Eskişehir'de alan I. Alaeddin Keykubat, Eskişehir'in adını "Sultanönü"ye çevirdi ve Ertuğrul Gazi'ye verdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23