• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Bu ülkeye ‘yok artık’ diyeceksiniz! Çamaşır asmak bile yasak

2021-09-16 12:36:04
Bu ülkeye ‘yok artık’ diyeceksiniz! Çamaşır asmak bile yasak

Kanada, birçok milletten insana ev sahipliği yapan, yaşam şartlarında özgürlüklerin temel alındığı, belirli standartlara sahip bir ülke. Aşırı özgür olduğunu düşündüğümüz bu ülkede öyle ilginç yasaklar var ki görünce "Yok artık" diyeceksiniz. Yolunuz Kanada'ya düşerse yapmamanız gereken yasaklar neler? Acaba Kanada'nın en garip yasakları neler?

#1
Foto - Kanada'da yunus balıklarına gösteri yaptırmak yasak. Şahsen bu yasak

Kanada'da yunus balıklarına gösteri yaptırmak yasak. Şahsen bu yasak "Yok artık" denilebilecek cinsten değil de "Helal olsun" denilebilecek cinsten. Kanada’da hükümet, deniz parkları ve akvaryumlarda balina ve yunusların esaret altında tutulmasını yasaklayan bir yasaya sahip.

#2
Foto - Evet! Yanlış duymadınız. Kanada'da tahta merdivenleri boyamak ciddi ciddi yasak. Nedeni ise yine aşırı zarif bir anlam taşıyor. Kimilerine göre aşırı gereksiz olarak yorumlanabilecek bu yasak aslında tamamen insan hayatının değerini baz alarak getirilmiş.

Evet! Yanlış duymadınız. Kanada'da tahta merdivenleri boyamak ciddi ciddi yasak. Nedeni ise yine aşırı zarif bir anlam taşıyor. Kimilerine göre aşırı gereksiz olarak yorumlanabilecek bu yasak aslında tamamen insan hayatının değerini baz alarak getirilmiş.

#3
Foto - Kanada'da karşılıklı iki veya ikiden fazla kişinin şakacıktan da olsa birbirine meydan okuması yasak.

Kanada'da karşılıklı iki veya ikiden fazla kişinin şakacıktan da olsa birbirine meydan okuması yasak.

#4
Foto - Kanada’da Kraliçe'ye saldırmak ve korkutmak yasak

Kanada’da Kraliçe'ye saldırmak ve korkutmak yasak

#5
Foto - Açıkçası bu yasak oldukça ilginç...

Açıkçası bu yasak oldukça ilginç... "Nasıl yani Kanada'da taksi şoförleri tişört giyemez mi?" diyenler, evet, giyemezmiş. Sebebi taksi şoförlerinin müşterilerine olan saygısı ile ilgiliymiş.

#6
Foto - Tereyağ renginde margarin satılması tüm Ontario eyaletinde yasak

Tereyağ renginde margarin satılması tüm Ontario eyaletinde yasak

#7
Foto - Suça teşvik eden çizgi romanlar yasak

Suça teşvik eden çizgi romanlar yasak

#8
Foto - Yalnızca anneler değil çamaşır asan herkes için ilginç bir yasak. Kanada'nın çoğu bölgesinde bahçenizdeki çamaşır ipine çamaşır asmanız görüntü kirliliğine sebebiyet verdiğinden yasaklanmış.

Yalnızca anneler değil çamaşır asan herkes için ilginç bir yasak. Kanada'nın çoğu bölgesinde bahçenizdeki çamaşır ipine çamaşır asmanız görüntü kirliliğine sebebiyet verdiğinden yasaklanmış.

#9
Foto - Açıkçası çok ince düşünülmüş bir yasakla karşı karşıyayız. Kanada'da ayakkabı bağcıklarının bağlanmaması yasak.

Açıkçası çok ince düşünülmüş bir yasakla karşı karşıyayız. Kanada'da ayakkabı bağcıklarının bağlanmaması yasak. "İnsanların ayakkabı bağına da karışmazsın be Kanada" diyeceğiniz düşünüldüğünde aşırı ince bir detay olduğunu görebiliyorsunuz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23