• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Bayram göçü! ‘Aç’ dedikleri millet bilet bırakmadı

2024-06-12 15:02:01
Bayram göçü! ‘Aç’ dedikleri millet bilet bırakmadı

Kurban Bayramı öncesinde memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk oluşturdu. Ek seferlere rağmen birçok otobüs firmasında biletlerin tükendiği öğrenildi. "Millet aç" diyenler, otogardaki bu kalabalığa ve biletlerin hızla tükenmesine şaşırıyor.

#1
Foto - Bayram göçü! ‘Aç’ dedikleri millet bilet bırakmadı

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte Esenler 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk oluştu.

#2
Foto - Bayram göçü! ‘Aç’ dedikleri millet bilet bırakmadı

Vatandaşlar, otobüs şirketlerinde bilet burmakta zorlandı. Otogarda sabah saatlerinde başlayan yoğunluk ise öğle ve akşam saatlerine doğru giderek arttı.

#3
Foto - Bayram göçü! ‘Aç’ dedikleri millet bilet bırakmadı

Çoğu firma, biletlerin tükenmesinin ardından ek seferler düzenlemeye başladı. Bayram yoğunluğu ve emeklilere yapılan yüzde 20 indirim hakkında konuşan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Yönetim Kurulu Üyesi Genel Sekreter Yardımcısı Musa Çaktır, “Beklenen bir yoğunluktu. Her bayram da olduğu gibi bu bayramda bayağı bir kalabalık var. Tatilin uzaması da bu yoğunluğu artırdı. Şu anda büyük bir yoğunluk yaşıyoruz. Vatandaşlar 2-3 ay önceden biletlerini almış oluyorlar. Doluluk oranları olunca biz yeniden ek seferler yapıyoruz. Bilet bulunamıyor. Gittikleri firmalardan ek seferle ilgili bilgi alsınlar." ifadelerini kullandı.

#4
Foto - Bayram göçü! ‘Aç’ dedikleri millet bilet bırakmadı

Emekli vatandaşlara bilet indirimi konusunda da açıklamalarda bulunan Çaktır, "Sektör çok sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Buna rağmen emeklilerin ucuz seyahat etmelerinden yanayız. Çünkü 16 milyon insandan bahsediyoruz. Bir otobüste bulunması gereken emekli oranı konusunda düzenlemeler olmalı. Bir otobüste bulunan 40 emeklinin hepsine indirim yapmamız çok zor. Denetimler yapıldığında şirketlerimize aşırı derecede cezalar yazılıyor. Bu durum da göz önünde bulundurulmalı. Hazır olmayan bir sistemle karşı karşıyayız. Dilerim daha ileriki dönemde indirim yapmaktan mutlu oluruz. Yeni alınan biletlerse emekli olduğunu ispatlıyorsa indirimimizi yapıyoruz. Bütün emekliler bu indirimden faydalanabiliyor.” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf

Demek oluyorki iktidarları yıkmak için kullanılan emperyalistlerin bahanesi Darbe yaparak yıkamayınca açlık oyunu Bu oyuna beyin göçüne uğramışlar geliyorda Müslüman Türk nasıl geliyor anlamıyorum. Ama anlıyorum Allah resülüne sahabiler den birisi soruyor Ya Rasüllullah ümmeti Muhammed puta tapacakmı o da puta tapmayacak ama para ve menfaata tapacak. Hatta bu gün lat uzza gibi puta bile tapıyor.Heykeller bana mekke döneminin lat uzzasını hatırlatıyor. Rabbimiz sonumuzu hayırlı etsin.

takoz

bu millete az bile
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23