• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Bahçeli’nin çağrısı olay olmuştu! Mustafa Destici’den flaş Meral Akşener açıklaması

2024-04-12 12:48:00
Bahçeli’nin çağrısı olay olmuştu! Mustafa Destici’den flaş Meral Akşener açıklaması

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin bayramlaşma programında konuştu. Destici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "Ayrışma kararından vazgeçerek partinin başında devamını düşünmekteyim." dediği Meral Akşener'in kurultayda aday olmama kararını da yorumladı.

#1
Foto - Bahçeli’nin çağrısı olay olmuştu! Mustafa Destici’den flaş Meral Akşener açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıklamasına ilişkin, "Türkiye'de kurucu liderler hayattayken partilerini bırakırlarsa o partinin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi ya da birliğini beraberliğini koruyarak yoluna devam etmesi mümkün değildir." dedi. Ramazan Bayramı dolayısıyla BBP Genel Merkezinde partililerle bayramlaşan Destici, buradaki konuşmasında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri, siyasi partilerde yaşanan gelişmeler ve Gazze'de yaşanan zulme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Üç çocuğu ile torunları İsrail saldırısında hayatını kaybeden Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'ye başsağlığı ve sabır dileyen Destici, Türkiye'nin İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında en sert tepkiyi veren ülkelerden biri olduğuna dikkati çekti. Destici, Gazze'ye yönelik yardımların el birliğiyle artırılması gerektiğine işaret etti.

#2
Foto - Bahçeli’nin çağrısı olay olmuştu! Mustafa Destici’den flaş Meral Akşener açıklaması

BBP Genel Başkanı Destici, bayramlaşma programında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olağanüstü kurultayda aday olmayacağı açıklamasına ilişkin soruya karşılık Destici, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sayın Akşener, seçimden önce verdiği sözü tuttuğunu gösteriyor, bunun için de aday olmayacağını söylüyor ama ben şunu beklerim, onunla birlikte yola çıkan, onu lider olarak kabul edenler, 'aday olmayacağım' denildiğinde hemen bir fırsat önüne gelmiş gibi adaylık açıklamaları...

#3
Foto - Bahçeli’nin çağrısı olay olmuştu! Mustafa Destici’den flaş Meral Akşener açıklaması

Bunlar siyasi ahlaka ya da siyasette vefaya ne kadar uygundur bilmiyorum. Halbuki o kadrolara düşen, 'siz söz verdiniz aday olmuyorsunuz ama biz sizi bırakmıyoruz ve sizin tekrar aday olmanızı istiyoruz' denmesidir. Aday yapıp en azından bunun mücadelesini vermeleri gerekirdi. Türkiye'de kurucu liderler hayattayken partilerini bırakırlarsa o partinin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi ya da birliğini beraberliğini koruyarak yoluna devam etmesi mümkün değildir." Akşener ve partisinin genel seçimlerden sonra kendisine bir yol çizdiğini belirten Destici, İYİ Parti delegelerinin Akşener'i aday gösterebileceği ve Akşener'in de tabanın bu talebine duyarsız kalamayacağı görüşünü paylaştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Türk

Bırakın gitsin yahu ortalığı karıştırmaktan tiyatro yapmaktan başka bildiği ne var zaten bu istifada yeni tiyatrosudur o bir yere gitmez bulmuş saltanatı gider mi keşke gitse ülkücülere verdiği zarar çok fazla zaten
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23