• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
20
Azerbaycan ordusu bölgeye girdi! Rusya sesini çıkaramadı

2020-12-01 23:42:23
Azerbaycan ordusu bölgeye girdi! Rusya sesini çıkaramadı

Dağlık Karabağ savaşının ardından tarihi nokta gece yarısı konuldu, Azerbaycan ordusu 28 yıl sonra Laçın'ı geri aldı.

#1
Foto - Dağlık Karabağ'da bir devir tamamen kapandı, işgalci Ermenistan ordusunun Laçın'dan çekilip Azerbaycan birliklerinin şehre bayrak dikmesiyle yeni bir sayfa açıldı.

Dağlık Karabağ'da bir devir tamamen kapandı, işgalci Ermenistan ordusunun Laçın'dan çekilip Azerbaycan birliklerinin şehre bayrak dikmesiyle yeni bir sayfa açıldı.

#2
Foto - 44 gün süren savaşta hezimete uğrayan Ermenistan, Ağdam ve Kelbecer'in ardından stratejik önemdeki Laçın koridorunu da 1 Aralık itibariyle geri vermiş oldu.

44 gün süren savaşta hezimete uğrayan Ermenistan, Ağdam ve Kelbecer'in ardından stratejik önemdeki Laçın koridorunu da 1 Aralık itibariyle geri vermiş oldu.

#3
Foto - Zaferin taçlanmasıyla Azerbaycan sokakları bayram yerine döndü, soğuk havaya rağmen insanlar ellerinde bayraklarla kutlama yaptı.

Zaferin taçlanmasıyla Azerbaycan sokakları bayram yerine döndü, soğuk havaya rağmen insanlar ellerinde bayraklarla kutlama yaptı.

#4
Foto - Uluslararası haber ajansı Reuters, başkent Bakü'de konvoylarla zaferi kutlayan insanların fotoğraflarını dünyaya servis etti.

Uluslararası haber ajansı Reuters, başkent Bakü'de konvoylarla zaferi kutlayan insanların fotoğraflarını dünyaya servis etti.

#5
Foto - Reuters fotoğraflarında, Azerbaycan bayrağını öpenler, slogan atanlar ve gözyaşlarına hakim olamayanlar göze çarptı.

Reuters fotoğraflarında, Azerbaycan bayrağını öpenler, slogan atanlar ve gözyaşlarına hakim olamayanlar göze çarptı.

#6
Foto - BBC ise, Azerbaycan şehri Berde'de de yaşayan Laçınlıların çılgınca kutlama yaptığını bildiriyor.

BBC ise, Azerbaycan şehri Berde'de de yaşayan Laçınlıların çılgınca kutlama yaptığını bildiriyor.

#7
Foto - BBC muhabiri,

BBC muhabiri, "Meydanda Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan bayraklarını görebilirsiniz. Laçın türküleri söyleniyor" ifadesini kullandı.

#8
Foto - Bugün televizyonlara çıkan Azerbaycan lideri İlham Aliyev, tarihi zaferin ardından halka seslendi ve Laçın şehrinin geleceğiyle ilgili konuştu.

Bugün televizyonlara çıkan Azerbaycan lideri İlham Aliyev, tarihi zaferin ardından halka seslendi ve Laçın şehrinin geleceğiyle ilgili konuştu.

#9
Foto - Cumhurbaşkanı Aliyev, işgalden önce Laçın bölgesinde 50 bin insanın yaşadığını, şimdiki nüfusun 80 bini aştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Aliyev, işgalden önce Laçın bölgesinde 50 bin insanın yaşadığını, şimdiki nüfusun 80 bini aştığını söyledi.

#10
Foto - Rusya ve Ermenistan ile imzalanan 10 Kasım anlaşmasına değinen Aliyev,

Rusya ve Ermenistan ile imzalanan 10 Kasım anlaşmasına değinen Aliyev, "Laçın şehri bu koridorun ortasında kalıyor. Rusya Devlet Başkanı ile yaptığım görüşmelerde Laçın şehrinin bize geri dönmesi gerektiğini söyledim. Bu nedenle yeni bir koridor inşa etmeyi öneriyoruz" deyip ekledi: "Bu koridor, Rus askerlerinin kontrolünde olacak. Burayı daha önce Ermeni güçleri kontrol ediyordu. 10 Kasım'da imzalanan bildirinin ilk versiyonunda buranın Ermeni güçleri kontrolünde kalmasına ilişkin madde vardı. Ben buna itiraz ettim. İlk versiyonda Laçın koridorunun derinliğinin 30 kilometre olması öneriliyordu. Buna da itiraz ettim. Daha sona koridorun 10 kilometre genişlikte olması önerildi. Buna da itiraz ettim ve genişliğin 5 kilometre olması konusunda mutabakat sağlandı. 5 kilometre hem biz hem de Dağlık Karabağ'da yaşayan Ermenilerin güvenliği için yeterlidir. Anlaşma üç yıl sürmesine rağmen 'daha erken yapabiliriz'. Yeni koridor hazır olduğunda Laçın bize geri dönecek."

#11
Foto - Aliyev'in canlı yayında yaptığı Laçın çıkışına ilişkin henüz Rusya'dan bir açıklama yok, Rus medyası Kremlin'in herhangi bir yorum yapmayı reddettiğini yazdı.

Aliyev'in canlı yayında yaptığı Laçın çıkışına ilişkin henüz Rusya'dan bir açıklama yok, Rus medyası Kremlin'in herhangi bir yorum yapmayı reddettiğini yazdı.

#12
Foto - Rusya'da görüşmeler planlayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise, beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Erivan yönetiminin Paşinyan-Putin ikili görüşmesi için tüm girişimleri başarısız oldu ve Moskova seyahati iptal oldu.

Rusya'da görüşmeler planlayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise, beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Erivan yönetiminin Paşinyan-Putin ikili görüşmesi için tüm girişimleri başarısız oldu ve Moskova seyahati iptal oldu.

#13
Foto - Rusya Savunma Bakanlığı ise, 10 Kasım anlaşmasının ardından bölgeye yerleşen Rus barış gücü askerlerinin Laçın koridorundaki trafiği kontrol ettiğini bildiriyor.

Rusya Savunma Bakanlığı ise, 10 Kasım anlaşmasının ardından bölgeye yerleşen Rus barış gücü askerlerinin Laçın koridorundaki trafiği kontrol ettiğini bildiriyor.

#14
Foto - Laçın koridoru, yeni tabloda Ermenistan ile dünyada hiçbir ülkenin tanımadığı Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi arasındaki tek bağlantı yolu.

Laçın koridoru, yeni tabloda Ermenistan ile dünyada hiçbir ülkenin tanımadığı Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi arasındaki tek bağlantı yolu.

#15
Foto - Rusya Savunma Bakanlığı,

Rusya Savunma Bakanlığı, "Barış gücü askerleri sivil araçların güvenliğini ve sakinlerin Laçın koridorundan geçişini, yiyecek ve çeşitli malların taşınmasını, altyapıyı eski haline getirenlerin güvenliğini sağlıyor" açıklamasını yaptı.

#16
Foto - Çatışmalar sırasında Ermenistan'ın iç bölgelerine kaçanlar ise otobüslerle Dağlık Karabağ'a dönüyor, Rusya şimdiye kadar 26 bin göçmenin taşındığı bilgisini verdi.

Çatışmalar sırasında Ermenistan'ın iç bölgelerine kaçanlar ise otobüslerle Dağlık Karabağ'a dönüyor, Rusya şimdiye kadar 26 bin göçmenin taşındığı bilgisini verdi.

#17
Foto - Rus barış gücü askerleri Dağlık Karabağ'da 23 ayrı yere konuşlandı, takviye kontrol noktaları inşa eden Rus mühendislerin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Rus barış gücü askerleri Dağlık Karabağ'da 23 ayrı yere konuşlandı, takviye kontrol noktaları inşa eden Rus mühendislerin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

#18
Foto - Ermenistan tarafında ise bugün sıra dışı bir buluşma gerçekleşti, ABD'nin Erivan Büyükelçisi Lynne Tracy yeni Savunma Bakanı Vagharshak Harutyunyan'la görüştü. Görüşmede esirlerin geri dönüşü, kayıp askerlerin bulunması, cesetlerin takası gibi konularda büyükelçiye bilgi verildi.

Ermenistan tarafında ise bugün sıra dışı bir buluşma gerçekleşti, ABD'nin Erivan Büyükelçisi Lynne Tracy yeni Savunma Bakanı Vagharshak Harutyunyan'la görüştü. Görüşmede esirlerin geri dönüşü, kayıp askerlerin bulunması, cesetlerin takası gibi konularda büyükelçiye bilgi verildi.

#19
Foto - Savaşın kaybedilmesinin ardından istifa eden Davit Tonoyan'ın koltuğuna oturan Başbakan Nikol Paşinyan'ın danışmanı Harutyunyan, görüşmenin büyükelçinin talebiyle gerçekleştiğini belirtti.

Savaşın kaybedilmesinin ardından istifa eden Davit Tonoyan'ın koltuğuna oturan Başbakan Nikol Paşinyan'ın danışmanı Harutyunyan, görüşmenin büyükelçinin talebiyle gerçekleştiğini belirtti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23