• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Avrupa ülkesinde çaresizliğin fotoğrafı! Dünya bu yaptıklarına kilitlendi

2020-04-05 13:55:42
Avrupa ülkesinde çaresizliğin fotoğrafı! Dünya bu yaptıklarına kilitlendi

İngiltere'de çaresizliğin fotoğrafı! Dünya bu yaptıklarına kilitlendi

#1
Foto - Koronavirüsle mücadele etmeye çalışan Avrupa’da sağlık sistemin adeta çöktü. Hastanelerdeki tıbbi yetersizlik hastaların sokaklarda ölümüne neden oluyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken İngiltere’den gelen görüntüler yaşanan çaresizliği ortaya koydu. Doktorların tıbbı malzeme yetersizliği nedeniyle tulum yerine üzerlerine poşet geçirdiği görüntülere yansıdı.

Koronavirüsle mücadele etmeye çalışan Avrupa’da sağlık sistemin adeta çöktü. Hastanelerdeki tıbbi yetersizlik hastaların sokaklarda ölümüne neden oluyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken İngiltere’den gelen görüntüler yaşanan çaresizliği ortaya koydu. Doktorların tıbbı malzeme yetersizliği nedeniyle tulum yerine üzerlerine poşet geçirdiği görüntülere yansıdı.

#2
Foto - İngiltere, Koronavirüs'ten en çok etkilenen ülkelerden biri haline geliyor. Özellikle bölgedeki ölümler her geçen gün katlanırken, Krallık bu noktada en çok ölüm ve vakanın görüldüğü yerlerden biri haline gelmek üzere. Her geçen gün rakamlar bir bir katlanırken, bunlara bir de sağlık ve koruyu ekipmanlarındaki yetersizlik baş gösterdi.

İngiltere, Koronavirüs'ten en çok etkilenen ülkelerden biri haline geliyor. Özellikle bölgedeki ölümler her geçen gün katlanırken, Krallık bu noktada en çok ölüm ve vakanın görüldüğü yerlerden biri haline gelmek üzere. Her geçen gün rakamlar bir bir katlanırken, bunlara bir de sağlık ve koruyu ekipmanlarındaki yetersizlik baş gösterdi.

#3
Foto - Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) personelleri, koruyucu tulum bulamadığı için üzerlerine kalın poşetler geçirerek hastalarla ilgileniyor.

Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) personelleri, koruyucu tulum bulamadığı için üzerlerine kalın poşetler geçirerek hastalarla ilgileniyor.

#4
Foto - Ülkedeki Koronavirüs vakaları arttıkça, İngiltere genellindeki hastanelerin eli kolu bağlı bir vaziyette kaldı. Yoğun bakım servisleri hastalar ile dolup taşarken, yeni pozitif vakaların ortaya çıkması hem hastanelerdeki hem de NHS'nin Koronavirüs'e karşı ne kadar hazırlıksız olduğunu gözler önüne serdi.

Ülkedeki Koronavirüs vakaları arttıkça, İngiltere genellindeki hastanelerin eli kolu bağlı bir vaziyette kaldı. Yoğun bakım servisleri hastalar ile dolup taşarken, yeni pozitif vakaların ortaya çıkması hem hastanelerdeki hem de NHS'nin Koronavirüs'e karşı ne kadar hazırlıksız olduğunu gözler önüne serdi.

#5
Foto - BBC'nin haberine göre NHS çalışanları ile doktorların hastanelerde ciddi bir malzeme eksikliği yaşanıyor ve bu eksiklik, hayati derecede önemli. Koruyucu tulumlar, maskeler ve diğerleri...

BBC'nin haberine göre NHS çalışanları ile doktorların hastanelerde ciddi bir malzeme eksikliği yaşanıyor ve bu eksiklik, hayati derecede önemli. Koruyucu tulumlar, maskeler ve diğerleri...

#6
Foto - Haberde röportaj yapılan doktorlar, tıbbi ekipmanların eksikliğinden şikayet ederken bu eksikliklerin nasıl telafi edilmeye çalışıldığı ise şaşırttı. Doktorların Koronavirüs'e karşı korunması açısından elzem bir malzeme olan koruyucu tulumların olmadığı yerde, NHS çalışanlarının poşet giymek zorunda kaldığı ortaya çıktı..

Haberde röportaj yapılan doktorlar, tıbbi ekipmanların eksikliğinden şikayet ederken bu eksikliklerin nasıl telafi edilmeye çalışıldığı ise şaşırttı. Doktorların Koronavirüs'e karşı korunması açısından elzem bir malzeme olan koruyucu tulumların olmadığı yerde, NHS çalışanlarının poşet giymek zorunda kaldığı ortaya çıktı..

#7
Foto - Servislerde hastalar ile ortalama 13 saat geçiren doktorların bu vaziyeti, ülke genelinde büyük tartışmalara neden olurken, poşetten önlük/tulum yapan doktorların kayak/yüzme gözlüklerini de koruyucu gözlük yaptığı belirtildi.

Servislerde hastalar ile ortalama 13 saat geçiren doktorların bu vaziyeti, ülke genelinde büyük tartışmalara neden olurken, poşetten önlük/tulum yapan doktorların kayak/yüzme gözlüklerini de koruyucu gözlük yaptığı belirtildi.

#8
Foto - Koronavirüs ile mücadelede İngiltere'nin eleştirildiği bir diğer konu da maskelerin son kullanma tarihleri.Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere gönderilen maskelerin son kullanım tarihlerinde bir problem olduğu açıkça görüldü. Maske kutularının arkasında üzerinde son kullanma tarihi için 2022 etiketi yazarken, etiketin altında ise farklı tarihlerin olduğu ortaya çıktı.

Koronavirüs ile mücadelede İngiltere'nin eleştirildiği bir diğer konu da maskelerin son kullanma tarihleri.Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere gönderilen maskelerin son kullanım tarihlerinde bir problem olduğu açıkça görüldü. Maske kutularının arkasında üzerinde son kullanma tarihi için 2022 etiketi yazarken, etiketin altında ise farklı tarihlerin olduğu ortaya çıktı.

#9
Foto - Bu durum sosyal medyada yine eleştirilere neden olurken, konuya ilişkin Bağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İlk olarak son kullanım tarihi 2003 olan ve sonrasında 2012 ile 2022 etiketlerinin yer aldığı kutular için

Bu durum sosyal medyada yine eleştirilere neden olurken, konuya ilişkin Bağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İlk olarak son kullanım tarihi 2003 olan ve sonrasında 2012 ile 2022 etiketlerinin yer aldığı kutular için "Maskelerin testleri yapıldı, kullanım açısından bir sorun oluşturmayacak. NHS personeli güvenle kullanabilir" açıklamasını yaptı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı