• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Akrilik boya lekesi çıkar mı?

2020-04-07 20:37:26
Akrilik boya lekesi çıkar mı?

Akrilik boya özellikle çocukların etkinliklerinde önemli bir yere sahip. Ancak akrilik boya ile etkinlik yaparken en çok düşündüren konu lekesinin çıkıp çıkmayacağı endişesidir. Peki, akrilik boya lekesi çıkar mı?

#1
Foto - Boya henüz ıslaksa bir havlu kağıt ya da kullanılmayan bez ile fazlasını emdirelim. Bir kaba bolca isopropil alkol (solvent) dökelim ve lekeli kısmı bastıralım.Boya yumuşayacaktır. Tırnağımızla ya da bir ince bir bıçak ile kumaşa zarar vermeden yumuşayan boyayı kazıyalım.

Boya henüz ıslaksa bir havlu kağıt ya da kullanılmayan bez ile fazlasını emdirelim. Bir kaba bolca isopropil alkol (solvent) dökelim ve lekeli kısmı bastıralım.Boya yumuşayacaktır. Tırnağımızla ya da bir ince bir bıçak ile kumaşa zarar vermeden yumuşayan boyayı kazıyalım.

#2
Foto - Akrilik boyayı giysinden çıkarmak için seçtiğiniz yöntem ne olursa olsun, lekeye işlem yapmak için ne kadar hızlı davranırsan lekeyi çıkarma ihtimali o kadar artar.

Akrilik boyayı giysinden çıkarmak için seçtiğiniz yöntem ne olursa olsun, lekeye işlem yapmak için ne kadar hızlı davranırsan lekeyi çıkarma ihtimali o kadar artar.

#3
Foto - Hala nemli olan daha küçük boya lekeleri için, lekelenmiş bölgeye hemen ılık su ve sıvı deterjan uygulamak için temiz bir sünger veya kuru bez kullanın. Deterjanlı suyu lekeye yedirmek için küçük dairesel hareketler uygulayın, bunu yaparken lekenin yayılmasına yol açmamak için lekenin dışından içeriye doğru ilerleyin.

Hala nemli olan daha küçük boya lekeleri için, lekelenmiş bölgeye hemen ılık su ve sıvı deterjan uygulamak için temiz bir sünger veya kuru bez kullanın. Deterjanlı suyu lekeye yedirmek için küçük dairesel hareketler uygulayın, bunu yaparken lekenin yayılmasına yol açmamak için lekenin dışından içeriye doğru ilerleyin.

#4
Foto - Bu işlemden sonra, bölgeyi temiz ve kuru bir bezle emdirin ve yüzeyin üzerinde yürümeden önce kurumasını bekleyin.

Bu işlemden sonra, bölgeyi temiz ve kuru bir bezle emdirin ve yüzeyin üzerinde yürümeden önce kurumasını bekleyin.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı