• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
3
ABD'nin 'Yardım iskelesi' faaliyete geçti

2024-05-18 13:28:22
ABD'nin 'Yardım iskelesi' faaliyete geçti

Amerika Birleşik Devletleri ordusu Gazze açıklarına inşa edilen yüzer iskele üzerinden ilk yardım kamyonlarının Gazze'ye girdiğini açıkladı. Önümüzdeki günlerde her gün 500 ton yardımın Gazze'ye girmesi planlanıyor.

#1
Foto - ABD'nin 'Yardım iskelesi' faaliyete geçti

ABD'NİN YÜZER İSKELEYİ KURMASININ ARDINDAN İLK YARDIMLAR GAZZE'YE GİRDİ ''Bugün erken saatlerde, ilk insani yardım sevkiyatı, çok uluslu insani deniz koridoru üzerinden Gazze kıyılarına ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri'nden ve diğer ülkelerden ek yardımlar Kıbrıs üzerinden geliyor, İsrail yetkilileri tarafından incelenecek ve deniz koridoru üzerinden teslim edilmek üzere gemilere yüklenecek.'' Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Kirby açıkladı, ancak bir kez daha İsrail yardımları inceleyecek. İsrail, bir yandan Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdürürken, bir yandan da bölgeye insani yardımların girişini engelliyor.

#2
Foto - ABD'nin 'Yardım iskelesi' faaliyete geçti

İsrail'in sınır geçişlerine getirdiği kısıtlamalar gıda ve diğer malzemelerin dağıtımını engellemesi üzerine, ABD, Gazze açıklarına yeni bir yüzer iskele kurdu. Amerikalı yetkililerin günde 150 kamyon yüküne kadar çıkabileceğini tahmin ettiği bir operasyonun ilk sevkiyatı oldu. Kirby, ilk teslimatta 300'den fazla palet yardımın bulunduğunu ve bunları dağıtıma hazırlayan BM'ye teslim edildiğini söyledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet Faruk

Güleyim bari görüntü insani yardım yapan abd ???????? dünyanın 4 bir köşesinde faaliyet gösteren ve kan ile göz yaşı ile beslenen abd ve insani yardım, İsrail nükleere başvuracağım bu iş uzadı diyecek ve abd ile müttefikleri de gemiler ile filisyinlileri başka sefil hayatlara taşıyacak, hemde dünyanın gözü önün de ve millet utana na kadar, böylece türkiyenin filistin hattı kırılmış olacak, sıradaki?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23