• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
10 büyükelçi bile durdu ama bizimkiler hala kıvırtıyor

2021-10-26 13:09:41
10 büyükelçi bile durdu ama bizimkiler hala kıvırtıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu, Osman Kavala açıklaması yapan 10 büyükelçinin geri adım attırırken, muhalif medya, Türkiye’nin sanki taviz verdiği havasını oluşturarak ‘Orta yol bulundu’ şeklinde algı yapmaya devam etti.

#1
Foto - Geçtiğimiz gün Türkiye'de bulunan 10 ülkenin büyükelçisi skandal bir açıklamaya imza atayarak, küstah bir talepte bulunarak Türkiye’nin iç işlerine burnunu soktu.ABD'nin Ankara büyükelçiliği tarafından Osman Kavala'nın serbest bırakılması için hazırlanan açıklamaya Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda, gibi ülkeler resmi hesaplarından paylaşmış, bazı ülkeler ise ABD'nin açıklamasını retweet ederek aynı görüşü paylaştı.

Geçtiğimiz gün Türkiye'de bulunan 10 ülkenin büyükelçisi skandal bir açıklamaya imza atayarak, küstah bir talepte bulunarak Türkiye’nin iç işlerine burnunu soktu.ABD'nin Ankara büyükelçiliği tarafından Osman Kavala'nın serbest bırakılması için hazırlanan açıklamaya Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda, gibi ülkeler resmi hesaplarından paylaşmış, bazı ülkeler ise ABD'nin açıklamasını retweet ederek aynı görüşü paylaştı.

#2
Foto - Erdoğan resti çekti Skandal açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gezi’nin finansörü Osman Kavala için çağrı yapan 10 ülkenin büyükelçisinin “istenmeyen şahıs (persona non grata)” ilan edilmesi talimatı verdiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dik duruşu sonrası 10 büyükelçiden yeni mesaj geldi.

Erdoğan resti çekti Skandal açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gezi’nin finansörü Osman Kavala için çağrı yapan 10 ülkenin büyükelçisinin “istenmeyen şahıs (persona non grata)” ilan edilmesi talimatı verdiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dik duruşu sonrası 10 büyükelçiden yeni mesaj geldi.

#3
Foto - Geri adım attılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'persona non grata' hamlesinin ardından kuyruğu sıkışan büyükelçiler geri adım attı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin, Twitter hesabından yapılan açıklamada,

Geri adım attılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'persona non grata' hamlesinin ardından kuyruğu sıkışan büyükelçiler geri adım attı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin, Twitter hesabından yapılan açıklamada, "ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı sorunların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit eder" ifadesini kullanıldı. 10 ülkenin geri adımı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.

#4
Foto - Muhalifler kıvırmaya devam ediyor 10 büyükelçinin rezil açıklamaları sonrası Türkiye’yi ve Erdoğan’ı suçlayan muhalif medya büyükelçilerin geri adım atmasından sonra dahi durmadı. Muhalif medya, bugünkü manşetlerinde Türkiye’nin 10 ülkeye taviz vermiş gibi bir hava estirerek ‘Orta yol bulundu’ şeklinde başlıklar atarak Türkiye’nin ve Erdoğan’ın başarısının üstünü örtmeye çalıştı.

Muhalifler kıvırmaya devam ediyor 10 büyükelçinin rezil açıklamaları sonrası Türkiye’yi ve Erdoğan’ı suçlayan muhalif medya büyükelçilerin geri adım atmasından sonra dahi durmadı. Muhalif medya, bugünkü manşetlerinde Türkiye’nin 10 ülkeye taviz vermiş gibi bir hava estirerek ‘Orta yol bulundu’ şeklinde başlıklar atarak Türkiye’nin ve Erdoğan’ın başarısının üstünü örtmeye çalıştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23