• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhuriyeti rakı üzerinden anlatmak!

175 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Akın kimençe

Vahittin İsmailoğlu kürt mü 1998
 • 1 Yıl Önce

AHMET ÖMER İKİZ

Sayın Ali KARAHASANOĞLU, Dünyada eşi benzeri görülmemiş ve pek çok ülkeye ilham kaynağı olmuş Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının emperyalist devletlere karşı kazandıkları savaşlar sonrası Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. Yıldönümüne denk gelen 29 Ekim 2023 akşamı tüm Cumhuriyet sevdalıları Türkiye'nin dört bir yanında geç saatlere kadar sokaklarda, meydanlarda çoşku ile kendilerine emanet edilen Cumhuriyeti kutladılar ve sahip çıktılar. Atatürk filmininin aynı güne konması nedeni ile üzüntü duysak da bu yapıtı daha sonra izleyebileceğimizin, ancak 100.yılı başka gün kutlayamayacağımızın bilincinde idik. Bu nedenle 29 Ekim akşamı evinde oturup polisiye dizi izlemeyi tercih eden kişiler hakkında yorum yapamıyorum, sanırım bu konuya siz daha iyi açıklık getirebilirsiniz.
 • 1 Yıl Önce

Galip

Bu rakı fabrikalarını kuranlar ahrette nasıl hesap verecek?
 • 1 Yıl Önce

Cevaplıyorum

Galip gibi saçma sapan adamlar varken; bizi cehennem atmazsın herhalde, derler. Haklı çıkarlar

Cumhur

İlk ayet hicri 610 yılında indirildi. İçki, hicretten 4 yıl sonra yasaklandı. Yani 626 da 16 yılı ve öncesini ne yapacağız (ne saçmaladığımı bende bilmiyorum)

Murat

Altına imza atılacak bir yazı ali bey tebrikler
 • 1 Yıl Önce

Türk

Kımız ve sonrası rakı biz Türklerin milli içkisidir. Rakı sofrası ve adabı önemlidir. Yerinde ve kararında içersen hiç bir sorun yoktur. İçki fiyatları çok yüksektir. Vergide indirim yapılmalıdır.
 • 1 Yıl Önce

Erzincanli.

Bir Müslüman Arap gazetecisinin sözü: "Türke düsmanlik Münafiklik alametidir,Türke Muhabbet Imanin alametidir." Müslüman Türkün samimi düsüncesi:"Arabi Sevmek Hz.Peygambere ölümüne sadakattir, Araba düsmanlik Münafiklik alametidir."
 • 1 Yıl Önce

İbrahim Atalay

Yıl 1974. Kıbrıs çıkartması yapılmış, vazifeli subaylar görevli oldukları birliklere henüz dönmemişlerdir. Ordu Komutanı gece eğlencesi düzenliyor. Eşinin hayatta olup olmadığını bilmeyen üzgün kadınları evlerinden ordu evine getirterek rakılı gece eğlencesi düzenliyor. Kulüp rakısı tiryakisi olan komutan gizli olarak çok eleştiri almıştı. Oradan emekli olunca MİT Müsteşarı olarak görevlendirilmişti. Hala unutamıyorum o komutanı. Bunları göreve gitmeden bilseydim gitmezdim mecburi hizmete. Çıkartma sıralarında kahramanlar korkudan geceleri ayık duramıyordu.
 • 1 Yıl Önce

ANKARALI

Çankaya Köşkü denen yer eski bir bağevi. 5 odalı. Bir de bodrumu var. Atatürk Cumhuriyeti kurmadan önce Ankarada İstasyon Binasının (Ankara Garı) bir bölümünde kalıyor. Hem Orada oturuyor, hem de çalışma mekanı olarak kullanıyor. Ankaralılar 30 yılını cephelerde geçirmiş, Cumhuriyeti kurmuş, bütün milletin kalbinde olan Atatürk'ün böyle yaşamasına razı olmuyor ve bağış kampanyası başlatıyorlar. Babamlar ve tüm akrabalarımız bu kampanyaya karınca kararınca katılıyor. Toplanan parayla ancak eski bir bağevi alınabiliyor. Cumhuriyetten tam 7 sene sonra hem Cumhurbaşkanlığı makamı hem Atatürk'ün yaşadığı yer olan bağevinin yerine 4 katlı bir ev yapıldı. 14 odası var. Defalarca gitmiştik meraktan 1960 lı yıllarda. Çok da küçümsemiştik. Adı köşk ama o kadar sıradan, küçük bir bina ki. Üstelik sonraki bütün cumhurbaşkanları da orada yaşadı ve makam olarak da kullandı. Valla benim Ankara'da oturduğum daire bile ona beş basardı.
 • 1 Yıl Önce

Erkmen

İçen içsin kardeşim karışmayın size ne?
 • 1 Yıl Önce

Abdüsselam EFE

Allah ın adı ile Rahman Rahim. GÜNDEM DIŞI! DİYANETE VE SAĞLIK BAKANLIĞINA AÇIK MEKTUP! Ülkemizde, en temiz olması gereken iki kurum var, ( Camiler ve Hastaneler) maalesef her ikisi de, Temizlik açısından pek fazla ihtimam görmüyor. Camilerimizde, sadece İmam Hatip ve Müezzin Kayyımların davranışından dolayı değil, Cemaat tan da kaynaklanan çok kötü bir durum mevcut. Mesela, Çok Af edersiniz, İdrarını tutamayan şahıs, en ön safta yer alıyor ve yine çok af edersiniz, akıta akıta camiden çıkıyor. Bir diğeri, Boğulurcasına Öksürüyor, yine 5 vakit camiye cemaate devam ediyor. Bir Başkası, balgam çıkarıyor ve gelen cemaat secdeye gittiği yerde, İdrar, Balgam, Ter kalıntılarından anlına, ellerine ve elbisesine, yapışması ihtimali % 90 peki bu şekilde ibadet olur mu? Bu duruma, Diyanet çok acil Tedbir almalı, özellikle Cuma namazlarına, Hastaların gelmemesi için elinden geleni yapmalı. Hastanelere ve Sağlık Merkezlerine gelince, Hasta Muayene odaları, Kan alma merkezleri, Kalp Ritmi ölçme odalarının, bazıları, alabildiğine ağır ve kötü kokular içinde, bunların kaynakları, ister Yöneticiler, Çalışanlar olsun ve isterse Hastalar olsun, bu çok yanlış. Oysa bu her iki kurumda, gerçekten en temiz olması gereken yerler. Bu konuya da, Sağlık bakanlığının acilen yönelmesi lazım diye düşünüyorum. Konunun gereğini, Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza ve Sayın Sağlık Bakanımıza, Saygılarım ile Arz ederim. 31.10.2023 Abdusselam EFE.
 • 1 Yıl Önce

Editör Kardeslerime

Arkadaslar şu son dönemlerde vahşi Siyonist Yahudiler her gün; somurgeci vahsi Hiristiyanlarin da desteğiyle yüzlerce çocuk ve bebegi öldürüyor.. Katledilen masum Filistinli sayısı 10 bine yaklaştı.. Bu süreçte yedigimiz lokma içtiğimiz su bile boğazımızda dügümlenirken bu sayfalarda değişik isimlerle ve diğer yorumcuların mahlaslarini da kullanarak sürekli provokasyon peşinde koşan kripto trol @Nefer her gün Islam'a "Ortaçağ zihniyeti ; Filistinlilere ve vahşi Yahudi katliamına karşı koymaya çalışan HAMAS mensuplarına "terörist" ve bütün Müslümanlara da "Ortaçağ mağara kaçkinlari" diyerek hakaretler ediyor...Bunlar düşünce özgürlüğü mü kardeşlerim.. Isveç devleti de Kuran-i Kerim yakılmasını "düşünce özgürlüğü " çerçevesinde değerlendiriyordu..Isveç'e nicin kızıyorsunuz...Isveç'te Kuran-i Kerim yakan ruh hastasının; bu sayfalarda Islam ve Müslümanlara yukarıda ifade ettiğim hakaretleri yapan ruh hastası şizofrenik dinsiz yobaz @Nefer'den ne farkı var...Akit, inananların gür sesi mi; yoksa; Islam'a ve inananlara her türlü hakaret ve küfrü yapan şizofreniklerin gür sesi mi oldu....Şahsımıza ne söylerlerse söylesinler ne tür hakaretleri yaparlarsa yapsınlar yayınlayın.. Bunlara anladiklari dilde biz de cevap veririz ve veriyoruz da...Fakat Islam'a, Müslümanlara ve vahşi Yahudiler tarafından katledilen 4 bine yakin çocuk ve bebeği "terorist" diye tanımlayan ve katliamları destekleyen, alkışlayan hakaret içerikli yorumlara niçin onay verip yanınlıyorsunuz kardeşlerim.. Isvec devletinden ne farkınız kalıyor..
 • 1 Yıl Önce

Zeki Amatersten

Cumhurbaşkanımız İsveç'in NATO üyeliğini öngören protokolü imzaladı ve TBMM'ye gönderdi.

Osmanlı

Ayyaşların sonuda kötü bitiyor ahiret alemindeki halleride bilinmiyor. İçkibütün kötülüklerin anasıdır.
 • 1 Yıl Önce

Cumhur

Kuranı Kerimin ilk ayeti 610 da indi. İçki hicretin 4. Yılında yani 626 da yasak edildi. Peki 16 yıl ne olacak

Döve döve öğreten adam

Başkasının ahireti hakkında konuşan bir tane insan tanımadım ki; asgari terbiye taşısın. Başka bir ailenin ismini kullanan bir tane adam tanımadım ki; ezik olmasın

Beberuhi

Kişiler üzerinden cumhuriyet yazısı niye yazıyorsun bize ne o adam rakı içmiş, ötekisi rakıyı methetmiş, yok diğeri onu demiş bunu demiş sana ne bize ne, sırf cumhuriyet eleştirisi yapmak için bahane arıyorsun, haram, Hizbullah,el kaide, Hamas, sapık cemaat tarikatlar yüzünden güzelim İslamı eleştirmek olurmu sence,sen niye bu yola başvuruyorsun ki,adam gibi çıkar fikrini söylersin olur biter,sanki bu rakı yöneticisi ülke için cumhuriyet için yetkili biride bunu bize örnek verip bide yazı yazıyorsun,yazma böyle yazılar kardeşim,senin bi derdin varsa onu yazarsın bizde sana cevap vermiş oluruz,her konuyu böyle eleştirmenden bıktık bilesin... (sadece ben)
 • 1 Yıl Önce

Şevki

Kemalistler hırsız diye hatırlanacağına rakıcı hatırlansın
 • 1 Yıl Önce

Necati

Altına imzamı atarım.

Laz uşağı

Sen özrü rakı mevzusu açtığın için Filistinli çocuklardan dile, göçe zorlanan Filistinlilerden dile,sen özrü hiç İsrail ve netenyahuyu yazmadığın için müslümanlardan dile,sen özrü iktidara bu İsrail'e niye tepki vermiyorsun eyy iktidar bari büyükelçi ve diplomatlarını geri çağıraydın, İsrail ile yapılan anlaşmaları iptal etmedin demediğin için türk halkından dile,sen özrü bu ABD üslerini niye kapatmıyorsun eyy iktidar demediğin için hem Türk halkından hem Filistinlilerden dile, sen özrü dört hafta olmuş savaşın çıktığı daha bir kere olsun İsrail'i ve netenyahuyu yazmadığın için hem Türk halkından hem Filistinlilerden dile 
 • 1 Yıl Önce

nurettin

bu ülke insanımızın beynini yaktılar tek partili rejime cumhuriyet dedirtiyorlar uyduruk tarihle dalkavukları lideri öyle yüceltiler ki insanlara olmasaydı olmazdı ğa inandırdıkları insanlar var halbuki ülkeyi kurtaran gariban halk olmasaydı ne mustafa kemal ne fevzi çakmak olurdu onlar saltanat yaşadı kara fatmalar nene hatunlar açlıkla yaşadılar
 • 1 Yıl Önce

beynamaz

tek adam sayesinde emeklilerde rakı içmeden kafayı buluyor yakında çoğu öte tarafa yolcu,yaşasın türkiye yüzyılı..
 • 1 Yıl Önce

Sayın Yazar

"Sultan Abdülhamid'in baş mabeyincisi ve maliye bakanlarından Sarıcazade Ragıp Paşa, 1880 senesinde _ yani Cumhuriyetten tam 43 yıl önce_ Tekirdağ Yolu üzerindeki Umurca Çiftliği'ni, daha sonra da bu çiftlikte Umurca Rakı Fabrikasını kurmuştu" Diyollar Sayın Yazar bi kontrol ettirseniz bizi mi kandırıyorlar
 • 1 Yıl Önce

haydar önal

31.10.2023 saat 17:14 bütün tv lerde haberde israil ordusu gazzeye karadan girmiş sen Atatürk ün kurduğu T.C.DEVLETINDE RAKI diyorsun Karahasanoğlu şimdi orda yahudilere karşı gazzeliler le birlikte savaş olmalıydım.
 • 1 Yıl Önce

hasan

40 yılda bir birşeyi anladın onu da yanlış anladın Karahasanoglu
 • 1 Yıl Önce

Canturk

Onlar makalelerinde sizden hic bahsetmiyorlar, hic biri!
 • 1 Yıl Önce

TURKLE ARAB'I AYIRDEDEN TEST

Gercek Turk KIMIZ veya benzerini icer; KADIN ERKEK birlikte DANS EDER; KADIN ERKEKLE ESIT hatta BIR ADIM ONDEDIR, HANIM Kelimesi ordan gelir, Cin'e bile Cin seddinin insa ettirmis, 1517'ye kadar 16 Imparatorluk kurmus, 17. yuzyildan sonra Araplastigi icin Araplar gibi bir baltaya sap olamamis Turk Milletinin Hanlari, "BEN HAN'IM, KARIM da BENIM HAN'IM DERLERDI'. Yani burdaki Ugur vb hamas kafalilarin hic cekinmeden yorumlarda bile yazdigi gibi ikinci, hatta ucuncu sinif KARI'lar degildi!
 • 1 Yıl Önce

türkle arabı ayırdeden teste

gerçek türk kadın erkek1likte dans etmez.kadın&erkeğin oyunları bünyeleri gibi farklıdır.erkek oynar,halay çeker.kadın oynar,g*t büqüdür ama kesinlikle2si de dans etmez*kadın erkek hiç1şekiłde eşit değiłdir.türkler ata'erk'iłdir*hanım kelimesi katun ünvanından gelir*türkler17. asırdan sonra araplaşmadı.büyük arap nüfus içinde kalan küçük1nüfus araplaştı.türkleşen arap daha çoktur*araplar1bałtaya sap ołmuşmu oł(a)mamışmı bakalım0dan9a rakamlara garplılar ne rakamı diyor?türk miłletinin hanlarının(bu güne&islàmîyete göre)sayısız karıları vardı&bu karıların kendi aralarında°sıraları vardı*kur'ân-ı kerîm'e göre sayısız karı alınabilir.mezhep imamları&müçtehitler buna4hudùdu koydu.karı hoca,pîr demek yàni mànàsı müspet

Bir Dost

 @Nefer....Tasmani ellerindecl tutan sahiplerin vahşi Yahudilerin asıl hedefleri olan "vaad edilmiş" topraklar içerisinde Türk toprakları da var...Ulan Islam ve insanlik düşmanı provokatör dinsiz k*pek....Tasmani ellerinde tutan vahşi Yahudiler; şu ana kadar 4 bini çocuk ve bebek olmak üzere 10 bin tanenasil insani katlettiler.. Eger gercekten kripto bir kılıç artığı değilsen "Turk" isen; vahsi Siyonist Yahudilerin sonraki asil hedefleri kebdilerine "vaad edilmiş topraklar" olarak gördükleri senin evin, senin eşin, cocuklarin ailen, ülken ve senin topraklarin olacak....Türk devletinin güneydeki savunması Gazze'den başlar derken bunu kastediyoruz GZ...

Uğur

Senin Hamas dediğin Filistinlileri destekleyen müminler olarak biz kadınlara düzgün davranıyoruz. Filistinlilere ve Türkiye'ye düşmanlık ve hıyanet edip İsrail devletine hizmet eden sizler ise üç kuruş para için kadınları zengin patronlar ve zengin iş arkadaşları ve zengin iş kontaktlarının emri altına teslim ederek onlara kötülük ediyorsunuz. Her işiniz yanlış yapmak ve kötülük yapmak.

Testiye cevap

Arap düşmanlığı İslam düşmanlığıdır , kımızdan önce bunu öğren...

Türk Numarası Yapan Kripto'ya

Ulan akşam yemeklerinden ve yatsıyı kıldıktan sonra deden; e**ni dansa mi kaldırıyor....Kafayı mi siyirdin kripto Yahudi @Nefer'i...

sallamışsın

heralde hiç orta anadolularda bulunmadın; herif kahvede pişpirik oynar, karı evi badana yapar

sokaklarda hanımlarını öldürenler için ne dersiniz. Arap mı onlar??

Sokaklarda haımlarını tekmeleyenler, işkence edenler, bıçakayanlar için ne dersiniz. onlar arap mı?

Halil

Bravo helal

Cumhur

Yaşasın Cumhuriyet
 • 1 Yıl Önce

nerde?

henüz gelmedi ki yaşasın, kkore ile aynı hattayız

bir yüzyıl boyu habire rakı içen bir meyhane:

edremit’te bir meyhanenin önündeki kara tahtada şu yazıyordu: “sanma ki keyfimizden içiyoruz, o gitti ve bir daha geri dönmedi, ondan içiyoruz!” erkeğin erkeğe aşık olduğu bir başka kavim yok diyeceğim ama var; kuzey kore
 • 1 Yıl Önce

Bir Dost

Aksini iddia etmiyorum, olabilir. 

Lut kavmini lanetleyelim

Kişi kendinden bilir işi derler. O cümleden erkeğin erkeğe aşkını çıkarmak için sağlam homoseksüel duygular gerekli gözüküyor

Şans

Kardeşim Müslüman ve muhafazakar bir ailede doğup büyümek Allah tarafından sana torpil değil o kesimlerde doğup yetişmeyenleri kucaklayacaksın saldırmayacaksın bıkmadan sabırla doğruyu anlatacaksın. Sen her yazında rakıcılar dinsizler dersen kibir nefret kusarsın ki bu da onları kazanmayı değil tam tersine senin ahiretini kaybetmeni hızlandırır.
 • 1 Yıl Önce

Umuda

Şans Tam bir Fetöcü gibi yazmışsın

nasihat verene bak

sen kendi ahiretini kurtarmaya baktın mı hiç, o tarafa doğru bak istersen

Tunahan

Kurulali uc bes sene olan Israilin kisi basina milli geliri 54bin dolarmis 
 • 1 Yıl Önce

Yunus Emre

Derviş Tunahan sözünü Eğri büğrü söyleme 

Molla kasım

Tunahan ismini kamuflaj olarak kullanan kişi sen tam bir alçak provaktörsün kastın ne senin ya yahudisin ya ermenisin ya beyinsiz birisin ilaç sanayisi silah sanayisi faizle dünyanın kanını emenler hep onlar o milli gelir az bile

Mehmet

Çok beğeniyorsan seni zorla tutanmı var

mustafa

kişi başına gelirin hangi devletlerin ödediğini biliyormusunuz acaba.

Unal

Hep hikayelerini yalanlarını dinledik cumhuriyet yokluklarla kuruldu vs ulan peki yokluklarla kurulan bir devlete o yıllarda dünyanın en büyük yatı olan savaronayi hangi yüzle aldınız Çankaya koskunu hangi iman üzeri yaptınız dedem cumhuriyet cocogu evet ancak o bile kendisine kesilen varlık vergisine isnatla Rum'un zulmü daha hafif kalırdı demiş yani halkına zulüm vergisi kendilerine saraylar yatlar işte sizin cumhuriyetimiz düşman deyip savastiginiz ülkeler kapısını açsa turkiyede sadece yuruyemiyenler kalır yüzyılda ne değişti hiçbir şey zulüm birtimi kaldığı yerden devam ediyor 7500lira emekli maaşıyla yaşayan ben dedemle aynı duygulari paylaşıyorum cumhuriyet devlet azinlukli kişilerin Refahi için var deli fesli dediklerinin halini simdi daha iyi anlıyorum bana Rum zulmetseydi 900 avro maaş verirdiyani 27000 lira DEMEKKİ sizin zulmunuz dört kat ağır Rum zulmunden cumhuriyet kutlu olsun askerde şükür duası yapardık tanrimiza veya /*Allahumiza hamdolsu
 • 1 Yıl Önce

KÖŞK

millet HAY YALANIN BATSIN ADAM KURU FASÜLYE ASKER KARAVANASI YEMİŞ KİR KÖY EVİNDE YAŞAMIŞ ZAMAN KÖY EVİYMİŞ O KADAR BAKMA KÖŞK DENİLMESİNE BU GÜNÜN KÜLLİYESİ YAZLIK KIŞLIK ÜÇ SARAYI DEĞİL YANİ

HAİN

ünal DEDEN VE SEN BİRDE ATATÜRK DEVRİMLERİNİ YAPMAYAN YAPAMAYAN YEMEN SUDAN SOMALİ BAMGALDEŞ BAHREYİN PAKİSTAN AFGANİSTAN GİBİ MÜSLÜMAN ÜLKELERDE BİR DE YAŞADIĞINI DÜŞÜN SEN ÇALIŞMA ÖĞRENMEZ SAFSATAYLA KENDİNİ KANDIRIRSAN KİMSE SANA 900 EURO VERMEZ VEREMEZ ÜRETMEDEN TÜKETME YOK BELEZCİ ZINDIK HAİN

NANKÖR

ünal HAİNLİĞE BAK OSMANLI FEODAL TOPLUMDU KULA KULUK EDİP EL ETEK ÖPECEKTİN DEN BUNU O EMEKLİ MAAŞINI ÖDEYİP KENDİNE ÜÇ SARAY YAPTIRANA SÖYLE ÇANKAYA KÖŞKÜ DEDİĞİN KIR KÖY EVİYDİ UYDURUKCU SONRA SARAY YAPILDI UNUTMA 29-30 LARDA DÜNYA KRİZİ SÜRÜYORDU 500 BİN BALKANLARDAN GELEN MUBADELECİYE EV BARINAK SAĞLIYOR BİRDE KAFKASLARDAN GELENLER VAR İTALYA VE HİTLER HATTA RUS TEHDİDİNE KARŞI BİR MİLYON ASKER İHTİYATA TUTULUYORDU 1911 DEN 1922 KADAR SAVAŞAN ŞAVAŞTAN YENİ ÇIKMIŞ DEVLET DAHA NE YAPSIN HAİN NANKÖR

Millet

Fakirlikten kırılırken bunlar yatlarda balolarda eğleniyorlardı..

Molla kasım

BAE hatta Suudiler bile ummetcilikten vazgecti!Yayilmaci ve ummetci Ihvan'in kaleleri once Misir ve Sudan, sonra Tunus'da yikildi, simdi de Filistin'de ille de yikilacak. Acaba sira bize mi geliyor diye yusuf yusuf atmaya basladim ben. Ustelik dun metropolun bir arastirmasi yayinlandi, Turkiye'deki biz hamascilar sadece % 11.3 cikmisiz:-(
 • 1 Yıl Önce

Nebi

Şeriatçı Hamas, seküler FKÖ'ye karşı MOSSAD, CIA ve MI5 tarafından kurulmuş bir örgüttür. Türkiye de dahil dünyadaki bütün İslami ve şeriatçı hareketlerin arkasında bu örgütler vardır. Batıyla mücadele edip islama hizmet ettiğini zanneden bütün ideolojiler aslında batı ülkelerine hizmet etmektedir. Demokrasinin tam anlamıyla yerleştiği, din işleriyle devlet işlerinin ayrı tutulduğu laik sistemler batı için tehlikedir. Bu tehlikeyi bertaraf etmenin en ucuz ve etkili yolu toplumlara din pompalamaktır. Cemaatlere ve tarikatlara kol kanat gerilir. İşte bundan dolayı batı dünyası müslüman ülkelerde her zaman dinci partileri destekler. Türkiye'de 70 yıldır muhafazakar/dinci partilerin iktidar olması tesadüf değildir.

Molla kasım

O saydıkların biteli çok oldu gardaş sen kendi gözünle kendi aklınla değerlendirip yorum yapıyorsun 

Nefer

Goz kismetten ciktiysa, ki ciktigi kesin, gozluk gozde durmazmis

Csn

ne oldu su lozan in gizli maddeler bitecekti...
 • 1 Yıl Önce

Münevver

Olurdun rumuzlu kişi sağlam cahilsin; i) Csn, Lozan Antlaşması ile ilgili en ufak bir eleştiride bulunmamış sadece cahil takımının var olduğunu iddia ettiği gizli maddeler ve bu maddelerin ömrü ile ilgili soru sormuş veya dalga geçmiş. ii) Gazle nedir çocuğum ?

OLURDUN

csn LOZAN OLMASAYDI GAZLEDEN BETER OLURDUN(!)

Görkem

Cumhuriyet rejimi ile raki...
 • 1 Yıl Önce

Salim Ç.

Sayın Ali Karahasanoğlu, Hayata ve siyasete sizin gibi bakmamakla beraber yazılarınızı sıklıkla takip ediyorum. Rakı firması genel müdürünün kendi ürününü pazarlama yöntemi olarak Cumhuriyet'i ve devrimleri alet etmesine şiddetle karşı çıkıyorum. Atatürk'ü ve Cumhuriyeti rakı kadehlerine endekslemek ancak kendini sözde cumhuriyetçi veya aydın zanneden küçük burjuva lümpenlerinin işidir. Cumhuriyeti ve onu kuran kadroları savunan bir birey olarak rakı olmadan da bunun mümkün olduğunu idrak edebilecek durumdayız. Sizin de konuyu bu dar eksene sıkıştırmamaya özen göstermenizi beklerdim. Gazze'deki insanlık suçuna karşı olmak için VİCDAN SAHİBİ İNSAN olmanın yeterli olduğunu düşünüyorum. İsrail terör devletinin saldırılarına karşı duyarlı olmak, tepki koymak ve devlet bazında sert bir siyasi duruş beklemek için başka bir şeye gerek yoktur. Bu konuların da rakı ve avanesi ile birlikte anılmasının kimseye faydası olmaz. İyi çalışmalar dilerim.
 • 1 Yıl Önce

İşte gerçek bir Cumhuriyetçi

Yorumunuzu, Ali beye, ince ve nazik siteminizi okudum. Hayran kaldım.. Cumhuriyetçiler içinde, kendisi akit okuru olmamakla birlikte, böylesine saygılı, böylesine nazik insanlar var mıymış, şaşırdım.. Herkes Salim bey gibi Cumhuriyetçi olsa.. Bu ülkede kavga olmaz.

Molla kasım

Bizim Turkiye'de % 99 oldugumuzu ispat eden yeni bir arastirma yayinlanmis. Metropoll Araştırma şirketi Türk halkına sormuş: “Hamas-İsrail Savaşı konusunda Hükümet’ten ne bekliyorsunuz?”. Yüzde 11.3: Hamas’ın arkasında durmalı.
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Ben Türk milletini bitirdiler sözünü on beş senedir söylemekten yoruldum etrafındakiler luzumsuz konuştuğumu zannedip alaycı alaycı bakıyorlardı çünkü bu eğitimden geçenler den hakiki samimi Allah cc ne diyorsa öyle olmalıyız diyen insan yetişmez ben yüzde otuz falanız sanıyordum biraz daha koparmışlar

mustafa

EVET DOĞRU. yıkılan bir osmanlının yerine cumhuriyet kuruldu. hani bir bina yapılmadan önce yer analizi yapılır, proje çizilir ondan sonra temel kazılır. aynen öyle.dünyaya hükmeden bir osmanlıyı yalan tarihi insanların beynine yerleştildi. yahudinin, ermeninin, hıristiyanın yazmış olduğu tarihi körpe gençlere dayattılar. bizim asırlardan beri yazılan tarihleri tren vagonlarına doldurup hurdacılara sattılar.var elimizde kalanlarla yetinelim dedik, onu da bir gecede milleti cahil bırakıp okuyamaz hale getirdiler.önce osmanlıyı yıkıp yerine cumhuriyeti kurduk tarihi.tarihi osmanlı arşivinden oku. öneri...
 • 1 Yıl Önce

Hayrullah

Takintilari bir halledebilsek. Raki ya takmissiniz. Ben icmem bilmem. Bütün yaziniz boyunca Raki kelimesi kullanmissiniz. Karsi mahalle de Raki kelimesnin yerine Din kelimesi kullanip size bindiriyor. Sizin de din takintiniz var diyorlar..
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Sen gönül olarak hangi saftasın boş ver karşı tarafı onlar vazifesini yapıp cehennem kazanma yarışındalar sen ne yapıyon iki arada bir derede vicdanın nerede halin iyi gözükmüyor vesselam

Namık Kasımoğlu

Ali bey; hiç olmadı hiç.
 • 1 Yıl Önce

Vatan

Size göre, nasıl olmalıydı?

Sory

Rakı içmek mi zararlı ...
 • 1 Yıl Önce

Öğreten adam

Rakının AC'ye nasıl bir zararı var acaba, KC veya pankreas desen anlarım ama. Laf ola beri gele, tipik bir cahil

Üzgünüm

Sorry, Sory. Cebe de akciğere de zararlı.

Orhan İnan

Müslüman olmanın imani uyanıklığı içerisindeyiz. Hamdolsun Rabbim'e..Bize iman nasip edip kalplerimizi vicdani melekeler ile doldurduğu için Yüce Allah'a ne kadar şükretsek azdır. İnanmayanlara çok yazık..Sakat zihniyet kadar kötü bir sekel /hastalık olamaz. .Rakıya, gazinolara övgüler düzen zihniyeti nitelemekte güçlük çekiyorum
 • 1 Yıl Önce

Beberuhi

Sanki bütün dinleri araştırdın da İslamiyeti seçmiş gibi yazma,babadan anadan hristiyan doğsan onu savunacaktın,o zaman hristiyana da dinsizede bişey demeyeceksin..

mustafa

EEE aşk olsun Ali İhsan bey; zaten biz bunu yıllardır biliyoruz. Bizim yapacağımız şey çok ama çok çalışmak.ki, bu tiplerin rakısız nasıl çalışılırmış görsünler. Ama yinede sizi tebrik ederim. Osmalıyı neden yıkmaya çalıştıklarını belirtmişsiniz.
 • 1 Yıl Önce

rafet

Kardeşlere tavsiyem. 1924 Anayasındaki Türkiye Cumhuriyetinin dini dini İslam dır maddesinin neden kaldırıldığını ve Anayasamızda bulunan Laiklik kelimesinin neden içeriğinin tam olarak açıklanmadığının araştırılmasıdır.Ayrıca Atatürk'ü Balıkesir hutbesini de internetten bulup okumanızı tavsiye ederim.Benim düşüncem haç ve hilal savaşının dünya durdukça devam edeceğidir. Biz de hem devlet olarak hem de kişi olarak bu konuda uyanık olmalıyız.Osmanlının son zamanlarında ve Cumhuriyetimizi ik kuruluş yıllarında içimize sızmış olan yahudilerin isimlerinin değiştirildiğini ve bu dönme yahudilerin büyük zararlar verdiğini ve hala gizli ve açık olanların bulunduğunu , masonların hala güçlü olduğunu unutmayalım.İsrail Başbakanı ve ve ABD siyasilerinin yaptıkları dünkü konuşmalarında Tevrat ve İncilden maddeler okudukları ve iyice sapkın beyanlar verdiklerini artık tüm müslümanlar görmelidir.Tek çare Türk İslam birliğidir. İslam İşbirliği Teşkilatı ve Afrika ülkeleri birlik ve Türk Devletleri Teşkilatı acilen geliştirilmeli ortak ordular kurulmalı ve dünyada kafir düzeni değiştirilmelidir. Laiklik , İslam , Kemalizm v.b tartışmalar yapıp bizi oyalıyorlar. Özümüzü bilelim. Ve ileriye yönelik hamleler yapalım. Ölü toprağını üstümüzden atalım.Sömürü düzeninin önünü alalım.Bugün birlik olunmaz ise ne zaman olacağız.Lütfen birbirimizi kırmayalım. Bu ülke bizim. Başka vatanımız yok.Oyunları görelim.Zaten kral çıplaktır. Mevzu Haç ve Hilal savaşıdır.Vesselam.
 • 1 Yıl Önce

hüseyin

Şimdiki kimliklerde de ,dini İslam kısmı çıkarılmış , buna ne diyeceksiniz.

ersan

alicim cumhuriyet sayesinde avukat oldun unutma.kemalist kelimesini ingilizler cikarmistir M.Kemal ATATÜRK u sevenlere kemalist diyenler bana gore turk degildir
 • 1 Yıl Önce

avukat bile kendini ona borçluymuş; bence alman sistemine borçlu

ersancım o günkü hükümeti ingiliz devleti onaylamıştır, lozan budur; ha bak yoksa tanzanya kralı onadı da biz mi bilmiyoruz, varsa öyle bir durum söyle..

Asım,ın nesli

Bence Başkan Erdoğan sorgusuz sualsiz iktidarı chpye teslim etsin, baksanıza Anıtkabiri 1.2 milyon kişi ziyaret etmiş, ne gerek var sandıktan çıkan seçim sonuçlarını kaale almaya, seçim sonuçlarını hazmedeyen tiplerin Anıtkabire giden sayısı kendilerini avutmaya çalışmaları tam bir zavallılıktır, bizde kadir mısıroğlu hocamızın tabiri ile soralım chplilere, ey chpliler bizler chpye ve dolayısıyla Anıtkabire biat etmek zorundaysak osmanlı dan ne diye vaçgeçtik o zaman???
 • 1 Yıl Önce

Serdar

Hazır eliniz değmişken ..Yok yemez kul hakkı var çünkü sonunda.Dayı 100 sene geçmiş farkına var artık.Millet demeyi öğrenemeden ümmet peşinde koşmanın sıkıntıları bak bunlar hep. Cuma namazında ne diyor hutbede hoca?Öncelik kime? Önce kimle ilgilenmen lazım? Solcular bile hayalden uyandı..
 • 1 Yıl Önce

Okur

Sahada olan gerçekleri anlatmak (NATO, AB, işkenceler, darbeler, idamlar, kapatılıp müze edilen ibadet yerleri, giyim kuşam, sakal-bıyık yasakları, İbadet yasakları, İslam alfebesi yasağı, yapılan heykeller......) yerine biz (Atatürk'ün büyüklüğünü, Samsun'a gidişi, bindigi gemisi ve At'ı, Sabiha Gökçen'i, Anıtkabir'i şapka devrimini.....) politik başarı peşindeyiz. Cumhuriyetin yüz yıldır her alanda ne kadar başarısız olduğunu konuşmayı bırakıp Atatürk Atatürk deyip dönüyoruz Allah sonumuzu hayır eylesin.
 • 1 Yıl Önce

Muhtar

İkinci Bayezit’in getirdiği 100.000’ni aşkın Yahudi’nin Osmanlıya geldiğini gören diğer ülkelerdeki Yahudiler ve bazı diğer küffar, yüz yıllar boyu Osmanlının içine zehirli yağmurlar gibi yağdılar. Osmanlı’nın önemli mevkilerine getirildiler, ticareti yani ekonomiyi ellerine aldılar. Kimileri Osmanlının ağası, paşası oldular. Kripto Müslüman ve öz vatandaşı oldular. Bu zehirli yağmurlar sonucu öyle kuraklıklar başladı ki bunlar duraklama, gerileme ve yıkılma kuraklıklarıdır. Bu zehirli yağmurların Osmanlı'nın yıkılmasında çok önemli etkileri oldu. Bu gün dahi bu ‘kalıntılar’ın bünyelerinde var olan genetiksel karakter bozukluklarının etkileri insanlarımız üzerinde mutlaka oluyor ve kuraklık devam ediyordur. Sanırım Sayın Ali Bey de çeşitli yazılarında insanlarımız üzerindeki bu etkileri anlatmaya çalışıyor.
 • 1 Yıl Önce

ÇEŞMESİNDEN

O SENİN KAFANDAKİ BİZ KEMALİSTLER DEĞİLİZ O SENİK KENDİNİN YARATI AŞAĞILAMA KURGUSU BİZ BÜ DÜNYAYA SIĞMAYIZ SEN DERDİNE YAN SEN BEKLE RAKIYI ÖBÜR DÜNYADA İÇERSİN SENDE KEVSER ÇEŞMESİNDEN HURİLERİN ARASINDA
 • 1 Yıl Önce

Orhancigim

1 duble de sen al.

Orhan

Rakınızı içmeye devam edin.

Tamamda

Hocam tamamda her müdür birşey dediğinde yada Herbie kisi birşey dediğinde cevap yetiştirmek te olmazki .sanırım siz işin bu yönünü seviyorsunuz .size malzeme çıkınca neşeniz geliyor gibi
 • 1 Yıl Önce

Müslüm

Cumhuriyet kutlamaları kimilerinin kimyasını bozmuş anlaşılan..
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Bizim cumhuriyetimiz birinci cumhuriyet resime bak anlarsın beynin varsa sabatayist dönmelerin kurguladığı ikinci cumhuriyet değil o rakıcıların cumhuriyeti

DAHİ

BİZİ BİTİRMİŞLER HİÇ DEĞERE SAYGIMIZ KALMAMIŞ. gazzede yüzlerce çocuk kardeşlerimiz hunharca katledilirken biz cumhuriyet kutlaması bahanesiyle COŞKUYLA israili kutladık. 11 ilimiz yerle bir olmuş YÜZBİNLER gazzede binlerce canımız katledilmiş. biz nasıl saygısızca bu kadar coşkulu bir kutlama yapabiliyoruz.??* yoksa bizi hala haham başı haim nahumu mu yönetiyor yoksa bu ne ... normalde biz gerçek şehitlerimze ve insanımıza saygılı isek, bir yıl tüm kutlalama ve eğlencler iptal edilmeli.
 • 1 Yıl Önce

(Gercek) Bir Dost

Vicdan, ahlak, insanlik, karakter, akil, kisilik merhamet sahibi hic bir insanın vahşi Siyonist Yahudiler tarafından 4 bin cocuk ve bebegin katledilmesini; aynen onlarin soylemleri ile "terörist" ve terör örgütü mensubu "HAMAS"li diyerek bu vahşeti onaylayan ruh hastası şizofreniklere ne söylenebilir ki....Çolugun çocugun, torunun var mi Nefer...? Filistinlilerin, HAMAS'lilarin da vardı...Şimdi yoklar....

fhgvkhf

Ben hiç öyle tehlikeli şeyleri elime almam. Aman, o bileyli süngüyü elinde tutma. Bir kaza olup gözüne mözüne girebilir.

Mustafa Kemal'in Bileyli Süngüsü

Bizim Israil ordusuna katilmamiza gerek yok ki. Osmanli Vatandasi, Istanbul Hukuk Mezunu ve Jon Turk Hareketinin aktif bir uyesi olan Ben Gurion Ataturk Devrimlerini bire bir uyguladigi ve takipcileri de onun devrimlerine hiyanet etmedgi icin dunyanin teknoloji devi olan Israil zaten Ihvan'in Misir, Sudan ve Tunus'dan sonra sondan ikinci kalesi olan Hamas'a godumu oturtuyor, Hamas'in zerre kadar sansi yok. En gec 3 ay icinde Hamas tarihten silinecek, Mursi, El Besir ve Gannusi gibi Haniye de hapse girecek. Bence siz gidin ki ondan sonra sira siz % 11.3 luk yerli hamaslara gelince fazla yorulmayalim.

OLMAZ'a

Sen de Tel Aviv'e git dostların vahsi Siyonist Yahudi ordusuna gönüllü yazıl.. Alen laik görsün.. Buralarda be karın ağrısı çekip duruyorsun..

OLMAZ

dahi YOK YOK ZENİN HEMEN GAZLE CEPESİNE GİTMEN LAZIM BAŞKA TÜRLÜ OLMAZ

Asım,ın nesli

İçki yada rakı denen şey bütün kötülüklerin anasıdır, rakı içip bunun haram olmadığını savunan bir kişinin hiçbir kutsalı yoktur, cinayet de işler, hırsızlık da yapar, beytülmale de el uzatır, rüşvet de alır, vatanını da satar, yediği içtiği haramdır çünkü, iki şişe bira karşılığında bıçaklanmakla tehdit edilmiş biri olarak söylüyorum bunları, iş yerinde hesap ödeme konusunda zorluk çıkardığı için tartışdığım mafyatik bir tip beni iki şişe bira karşılığında bıçaklatmakla tehdit etti, sonra bu kişinin feci bir trafik kazasında öldüğünü duydum, şükürler olsun ki bu kabalığı ve nobranlığı cezalandıran ilahi bir adalet sistemi var, rakıyı devrim ve özgürlük olarak görenler bir süre sonra onun esiri olurlar, isteseler de o esaretten kurtulamazlar, bence bu müdür devrimin ne olduğu konusunda hiçbir fikri yok, rakı içip direksiyon başına geçip başkalarının hayatını tehlikeye atmakmıdır devrim, rakı içip direksiyon başına geçen trafik canavarlarının kaç kişinin hayatını karartdığından kaç ocağı söndürdüğünden haberi varmıdır sizce bu müdürün, rakıyı savunan rakıyı bir devrim olarak gören kişinin vicdanı çoktan kararmış ve insanlıktan da çoktan çıkmıştır.
 • 1 Yıl Önce

Ahmet

Katiliyorum. Hemen yasaklansin. Ah vergi gelirleri olmasa...

Ziya

Onların mustafasi yok ama bizlerden kat ve kat üsteler katar birleşik arap emirliği vb buna diyelim bizimde cumhur ittifakimiz sayın recep tayyip erdoğan, sayın devlet bahçeli, sayın mustafa desdici, sayın fatih erbakan sayın hüdapar başkanı var selam OLSUN onlara durmak yok yola devam inşallah hedef kızıl elma gerisi teferruat NOKTA
 • 1 Yıl Önce

800 tl

100 rakı olmuş 800 tl kim kaybetmiş ki biz bulup içelim
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

 iç içip hanımı döversin işe gitmezsin sonrada hanım çaresiz çalışmaya gidincede sen birileriyle ilşkin var iftirasıyla yastığı ağzına basar öldürür bu işte benim elim yok dersin bu tiplerinAllah cc belasını versin peygamberimiz eve dönerken onu hanımı kapıda karşılar çocukları koşarak babamız geliyor diye ona doğru sevinçle koşarlarsa o iyibir babadır yok çocuklar arazi olur hanımda eyvah geldi derse bundan kötüsü yoktur diyor efendimiz as bu ikinci gurubun genellikle hayatında içki vardır şişede durduğu gibi durmaz necaset

Erkmen

İsteyen içer kardeşim size ne? Biz size için demiyorsak siz de bize içmeyin diyemezsiniz. Herkesin dini kendine….. Bu Atatürk için de aynı biz seviyoruz, kahir ekseriyet de böyle siz sevmezseniz sevmeyin….
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Ben nasihat ediyorum içme derim sonu dünyadada iyi değil ahirettede ben içip direksiyona çıkıp insan öldürenlerin hemen alkol testinden sonra götürülüp ..ürülmesinden yanayım

ersan

sen bugun avukat olduysan cumhuriyet sayesinde oldun
 • 1 Yıl Önce

Vehbi

Hadi ordan..

Molla kasım

Avukatlık sadece cumhuriyet döneminde mi olunuyor ne o gerçek müslüman olduğunu bilseydiniz fırsat vermezmiydiniz nefes alışımızı dahi cumhuriyete bağlıyorsunuzya pes vallahi cumhuriyet olmasaydı sıçamayacaktık bokumuz karnımızda taş kesilip ölecekmiydik peyisiz kör güruh

Yalcın

Ne rakıymış be !
 • 1 Yıl Önce

Hüseyin cevik

1000 KERE SÖYLEDİK SARIKAMISTA ALLAHUEKBER DSGLARINDA DONRAK SEHİT OLAN 90 BIN MEHMETCİK ICINDE 1 TANE ARAP YOK KURTULUS SAVASINDA YOK BALKAN HARBINDE GALICYADA KIRIMDA OSMANLI ORDUSUNDA SEHIT OLANLAR ICINDE SADECE ANADOLU TÜRKLERİ VARDIR CANAKKALEDE ISE SURIYE IRAK TÜRKMENLERI VARDIR
 • 1 Yıl Önce

(Gercek) Bir Dost

HAHAHAHAHAHAHA...Ulan @Nefer şimdi de Suriyeli Arap mi oldun:))) Yerim seni ironini..Sen bizi güldürsün ; Allah da yine bizi güldürsün...Sen hiç gülme e mi:))) Türk devletine, Türk bayrağına gönülden bağlı ve kendisini bu topraklara ait hisseden; Kurtuluş Savaşında Osmanli-Turk ordusunda görev almış; Islam'a ve Muslumanlara saygılı bütün gayrı müslimler (Ermen, Rum, Yahudi..) ve çocukları aynen Kurtuluş Savasinda Arap, Balkan ve Orta Asya coğrafyalarından gelip Turk ordusunda gorev yapan aslanlar gibi bu devletin ve ülkenin başinın tacıdır ve emanetleridir..Türk vefalidir..

Bir dosta yanit

600 YIL BOYUNCA OSMANLI ORDUSUNDAASLA VE ASLA ORTADOGUDAN 1 TANE BILE ARAP SAVASMADI CANAKKALE SAVASINDA SEHITLIKTE ISMI OLAN ARAP YOK AMA ISMI MEMLEKETI YAZAN YUZBINLERCE ARNAVUT TURK KÜRT LAZ CERKEZ BULGAR KODOVALI MAKEDONUN ISMI CISMİ MEMLETİ YAZAR ANCAK 1 TANE BILE ARAP ISMI YOKTUR ARAPLARI SAVUNMAK ICIN KOMİK DURUMA DUŞME DIYELIMKI 3 TANE 5 TANE ARAP VAR PEKI BUNLAR TRABLUSDA KAFKAS CEPHESINDE VIYANA KUDATMASINDA KIRIMDA VARMIYDI ? TABIKİ YOKTU

Suriyeli arap

Bir dost rumuzluya tesekkur sukran. Biz savastan kactık turkiyeye gelduk yarın turkiyede savas olsa avrupaya kacariz siz turkler kadın coluk cocuk cephede savasiyorsunuz bizde kadinlar savasmaz cocuk cok yapariz

Bir dosta cevap

ONA BAKARSAN CANAKKALE SAVASINDA OSMANLI ORDUDUNDA RUM ERMENİ HATTA YAHUDİ VAR YAHUDILER SIHHIYEDE DOKTOR OLARAK VAR ERMENI ASKERLER KARARGAH BOLUKLERINDE YANI CANAKKALE SAVASI OZEL BİR DURUMDU.

Bir Dost

Pardon, yine kapak oldum, ama olsun benim icin fark etmez, ar damari meselesi. Çanakkale'de Filistinli ve Arap yokmus, cunku Osmanli onlara Turkce ogretmemis. Filistin'den gelenler yine orda yasayan Turklermis. Aslinda binlerce musluman varmis ama Halife'nin CIHAD Cagrisina ragmen Anzak Kolordusunda bize karsi savasip Mehmedimi sehit etmisler.

Bir Dost

Çanakkale şehitlikleri arşivlerinde Filistin ve bölgeden 300 civarında askerin Çanakkale'ye geldiği yer almaktadır.. Kudus ve Gazze'den gelen 53 kişi Çanakkale Savaşlarında Zigirlidere'de, Ariburnu'nda, Kirte'de kahramanca çarpışarak şehit düşmüşlerdir.. Gazzeli on askerin ismi Gelibolu Yarimadasi'ndaki şehitlikler ile Şehitler Abidesi'ndeki sembolik mezarliklarda bulunuyor...Soğanlidere ve Şahindere Sehitlikleri'nde de 10 kahramanin anisina üzerinde "Gazze" yazılı mezar taşı yer alıyor.. Suriye'den, Halep'ten, Idlib'ten, Huma'dan, Irak'tan, Bagdat'fan, Süleymani'yeden, Musul'dan...vs Çanakkale'ye gelip şehit olan yüzlerce binlercesi de şu an Canakkale sehitliklerinde yatiyor...Türk vefalidir... Canakkale Sehitliklerinde yatan "Arap yoktur.." diyen sahtekar kriptolar da zaten Türk olamazlar....Çünku Turk vefalidir...Kripto hacli ve Yahudi artiklari; Çanakkale Şehitliklerin yatan Filistinli ve Gazzeli şehitlerin; günümüzde vahşi Yahudi isgaline karsi direnen çocuklarını "terörist, Islamci terör örgütleri" olarak suçluyorlar...

alperen

..CHP laik cumhuriyeti bu kadar coşkuyla kutlatamazdı..Hadi bakalım huzuru ilahide toplanmak uzak değil..
 • 1 Yıl Önce

Turgut

Sayın yazar ; Cumhuriyet ve Atatürk'e sallamışsın.
 • 1 Yıl Önce

hüda partili

Dün Doğruhaberde Mehmet Göktaş hoca yazdı.Dünyada kendi yıkılan imparatorluklarının yıldönümünü kutlayan başka bir halk var mı diye soruyordu hocaefendi.O imparatorluk ki şu andaki toprakların 30 katı büyüklüğünde idi.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Ata, cumhuriyeti getireceği için saltanatı kaldıracaktı. son türk devletinin bekası buna bağlı idi. Bu alt yapı, genç Türkler tarafınsan zaten oluşturulmuştu. bu yazdıklarım Ata'yı küçültmek değil. yazının maksadı, Türkiye Cumhuriyetinin yeni bir Türk Devleti olduğu ve bu anlamda Osmanlının devamı olduğudur. tıpkı, Osmanlının Selçukların bir devamı olduğu gibi. Değişen sadece siyasi yönetim. Atanın asıl başarısı, sonraki devlet yönetimindedir. Allah rahmet etsin.

Öneri

Sen de kul olmaktan insan,vatandaş,eşit haklara sahip birey olabilmenin önünün açılmasını kutla.Ayrıca 29 Ekin imparatorluğun yıkılmasını değil yıkılmış olan bir imparatorluğun yeniden hem de laf olsun diye değil gerçekten küllerinden doğuşunu ,yok olmayla karşı karşıya kalınıp var olmabilmeyi başarmayı kutla.Hatta şükür namazı kıl 29 Ekimler de.(. Hangi 30 kat?birader hiç mi duymadın deniz yolların, limanların yabancıdaydı,tren yolların yabancıdaydı,PTT yabancılarda ,Bankan yabacınındı (Osmanlı bank Fransızlarındı),vergini yabancı topluyordu.kala kala sana -30 kat kaldıydı.Unuttun herhande kaybettiğin savaşları ve toprakları,aldığın keyfi borçları yapılan harcamaları) Ya işte böyle.

Sahi

Rakıdan alınan vergi ile maaşı caiz midir.bunumu sorgulamak acaba.hani halkın %99 u Müslüman deniyor ya onun için soruyorum.bence rakı ve vb haramlar serbest olacaksa bunlardan vergi alınmasın.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Sözde cevapçı şahıs, birincisi cami imamlarının kendileri sigarayı belki sizden çok tüttürüyor, sigarayı içkinin yanına katma. İkincisi, yüzde 6 oranı verginin çoğuna mı denk geliyor? Laikçi ve Fetullahçı Euronews'a göre içkiden alınan vergi toplam verginin yüzde 2'siymiş. Sence bu oran toplanan verginin çoğu mu oluyor? Laikçi ve diğer memurların maaşları buradan mı ödeniyor? Matematiği laikçilere kim öğretti? AYRICA laikçi ve liboş-muhafazakâr kodaman zenginlerin güya ödediği diğer verginin tamamı kapitalist karteller altında köleleştirip soydukları Müslüman ahalinin (işçiler ve müşterilerin) sırtındandır, o yüzden aslında onları da Müslüman ahali ödüyor. Ayrıca bu verginin çoğunu veya fazla fazlasını utanmaz laikçi zenginler faizle kendilerine geri hortumluyorlar. Kaldı ki dediğim gibi, şayet biz müminler ateistler ve deistler gibi asıl laikçileri ve diğer gayrimüslimleri vergiye bağlasaydık, bu zaten onların yanlışlarından ötürü normal olan durum olurdu. Zaten bunu hak ediyorlar. Ama maalesef durum bunun tam tersidir. Bir de utanmadan böyle senin gibi martaval atıp bizi kendilerine borçlu gösteriyorlar. Hayır, biz kat kat alacaklıyız ve bir gün laikçi ve liboş-muhafazakâr zenginlerin bu ekonomik cenderesini kırıp başlarına geçireceğiz eğer Allah dilerse.

EDERKEN

sahi ÇIKARINIZ OLMASA KARPUZ KABUĞU BİLE VERMEZSİNİZ BEŞ KAZANİP BİR BİLE VERMİYOR O MÜSLÜMAN İŞ ADAMLARI ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞTIRIYOR KALAVİ KAR EDERKEN

Uğura cevap

Sayın Uğur Temmuz ayına kadar olan dönem de alkol ve sigaranin toplamından alınan verg Bütün ülkede toplam toplanan vergini yaklaşık %6 tutmuş.Bide bu peşin peşin alınan para bu.Afla vs silinen vergilerden değil.Boş yapma yani.

Uğur

Rakıdan ve laikçilerden alınan vergiler rakıcı laikçi kamu görevlileri ve bürokratların maaşının küçük bir kısmını ödemeye bile yetmiyor elbette. Yani hesap ettiğinizde, azınlıktaki dindar mümin kamu görevlilerinin maaşı rakıdan da laikçilerden de gelmiyor. Asıl biz müminler laikçi kamu görevlilerini vergilerimizle ve laikçi patronları işgücümüzle besliyoruz, ama utanmadan üste çıkıp vergi ve ekonomi kahramanlığı martavalı atıyorlar. Rakı ve şarap ve şampanya fazla kaçıyor herhalde. Hep sarhoşluk başa vuruyor. Ayrıca aslında biz müminler gerçekten de laikçileri ve diğer gayrimüslimleri küçük düşürerek vergiye bağlamalıyız, çünkü onlar böylesini hak ediyorlar; ama maalesef mevcut durum öyle değil.

ONUR UMUR

Dünyadaki en önemli ve tek günah içkidir..
 • 1 Yıl Önce

ONUR UMUR

yazarın yazısını tam okudum "oku" diye emir kipi kullanıyorsunuz, asıl siz okumamışsınız. Gayet de başlıkla alakasız bir yazı yazmış yazar bey. Hiç de rakıyı övüp cumhuriyete bağlama ordan filistin davasını kötüleme yapmış değil. 

Uğur

Yazıyı düzgün oku. Yazar içki içme günahına girenleri hedef almıyor, fakat içki ve rakı propagandasını, bu konudaki ahlakdışı ve akılsız ideolojiyi eleştiriyor.

Onur

... kamu malını çalmaktır..

Erva

 “Gazze” meselesini anlatırken de rakıyı araya katıp hala bu durumda bile Kemalist olarak iddia ettiğiniz insanları yaftalamaya çalışmak bambaşka bir şeydir.. Ayranını içen ayranını rakısını içen rakısını içsin ama aynı sofrada oturmayı bilelim.
 • 1 Yıl Önce

Serdar Günay

Cumhuriyet rakılı da olsa içkili de olsa insanca bir yaşamdır...
 • 1 Yıl Önce

YORUM

ALİ ABİ SEN YAZMAMIŞSIN AMA BEN YAZAYIM EVET ONLARIN CUMHURİYETLERİ DE YOK DİNLERİDE(İSLAM DİNİ) YOK ONLARIN VATANI DA YOK ONLARIN MİLLETİDE YOK EVET VAR OLAN TEK BİRŞEYLERİ VAR DÜNYADA OLMAYAN BULUNAMAYAN MÜŞRİKLİKLERİ VAR ONLAR ZATEN BU VATANIN ASIL EVLATLARI DEĞİL EVET ONLAR ZULÜM 1453 TE BAŞLADI DİYEN LARI
 • 1 Yıl Önce

hacı

ali bey... Cumhuriyetle rakı içme serbestisi üzerine mantık kurmak hiç gerçekçi değil.
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Üzüldünmü (HACI)yoksa haccada giderim rakımıda içerim hanımdan üstüme koyuvermesem zinada ederim diyenlerdenmisin entel dantel (HACI)ha anladım aile kökleri sağlam olduğu için vermişler sana bu ismi senin suçun değil yani saygılar

Alï

Rakı bardaklarında kardeşliği bulurduk yonanla,bir zamanlar.
 • 1 Yıl Önce

Canturk

Iki ... cumhuriyet bayraminda 1,2 milyon kisi ziyaret etmis.
 • 1 Yıl Önce

Kuru ot yemeye razı olan müslümanlar...diğer tarafta rakıcılar..

"Kuru ot yiyeceğiz, aç kalacağız(yaptırımlardan dolayı) ama nükleer bomba yapacağız." .....Pakistan Başkanı bunları söyledi ve milleti de gereğini yaptı.hindistan nükleer güce ulaşmıştı ve başka bir seçenekleri yoktu...şimdi bizim Başkan bunları söylese, rakı içemeyecekmiyiz diye meydanlara çıkar ş.sizler..
 • 1 Yıl Önce

kuru ot

Herkez kuru ot yerse tamam. Ama ben kuru ot yerken bir başkası itibardan ödün olmaz diyecekse orda bi durmak lazım güzel kardeşim.

Siyasal İslamcılara....

1979 da imam-hatip lise 2 ye giderken MSP nin Sivas'ta düzenlemiş olduğu İstanbul'un fethi mitingine çocuk olarak tek başına Hatay'dan katılmış biriyim. Cumhuriyeti, demokrasiyi, özgürlüğü ve laikliği savunuyorum. Zamanın dahisi, cumhuriyetimizin kurucusu büyük insan Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını da seviyorum ve onlara minnet duygusu besliyorum. Bu yaşıma kadar bırakın meyhaneye gitmeyi, ağzıma alkol almış biri değilim.. Bundan sonra sizin dininiz size, benim dinim bana artık.
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Senin dinin yok zaten aklı olmayanın dini olmaz birinci cumhuruyeti hepimiz kabul ederiz tekbirlerle dualarla açılan cumhuriyeti içinde hocaların şeyhlerin Allah cc adamlarının olduğu cumhuriyeti sonra yahidi sabatayistlerin ipi ele geçirip birinci cumhuriyeti fesh edip dindarları ayıkladıktan sonra kurdukları ikinci cumhuriyet benim cumhuriyetim değil duvarından milletin dini islam yazan levhanın indirildiği meclis benim meclisim değil rakıcı sarhoş dinsiz donsuz cehennem odunları sahip çıksınlar içlerindeki safları Allah cc ıslah eylesin sinsi zalim kefereleride KAHHAR ismi şerifiyle kahruperişan eylesin islamın dünya hakimiyetini ihsan eylesin

Uğur

Paris laikçilik dinini izleyen biri olan senin dinin/yasan sana biz Müslümanların dinimiz/yasamız bize elbette. Müminlere siyasal İslamcı diye saçma sapan lakap takarak şu gerçeği örtemezsin ki sen İslam'a aykırı bir din/yasa edinerek kayboldun.

Ağrılı Yusuf

Derdi rakı olan Yunanistan'a gitsin
 • 1 Yıl Önce

feraset

Rahmet(siz) Süleyman da "Yallah Arabistan'a demişti" bir zamanlar. Kendisi şimdi nerede, bilemiyoruz.

Yallah Afganistan'a!

Eğer milletin ne yiyip içtiği seni bu kadar ..yorsa, sen çekip Afganistan'a, İran'a, Suudi Arabistan'a gideceksin Ağrılı! Hadi güle güle!

Bilgili

Kemalist yerine Teoman Durali dediği Kemaliler denmeli Ali bey
 • 1 Yıl Önce

muhalefet yasak

15 yıllık kesintisiz iktidar, yaşamaya devam etseydi 50 yıl olacaktı..
 • 1 Yıl Önce

Nefer

Dua edin ki erken kaybetmis Atasini Turk Milleti..

YILMAZ

evet.Secimsiz ve zorla. diktatörlükle

Nükleer dünyada rakıcılar ?

Pakistan zamanında N Ü K L E E R bomba yapımında çalışanları Türkiyeye gönderme ve ortaklık teklifinde bulunur, bir müslüman ülkenin daha bu güce ulaşmasını ister..bilin bakalım ne olur ? Bunların rakıdan sulanmış beyinleri istemez..rakının böyle bir yan etkiside var işte....buraya gelip ahkam kesmekten başka bir şeyde yapamazlar..laiklik üzerinden müslümanlara saldırır,Arap düşmanlığı yaparlar,ülkenin kurtuluşunu rakıcıların heykellerinde ararlar..
 • 1 Yıl Önce

80 yıllık uyuşmuş beyinler

80 yıl yattılar, alt yapı oluşnadı, şimdi 20 yılda niye yapılmadı diye utanmadan soruyorlar ! rakı beyni sulandırıyormuş , diye boşuna yazmamışlar....millet aya giderken bizimkilerde uçak fabrikalarını kapatıyordu...saçmalayanı görüyor millet

BATTI

HEY KEL ... BATTI

emre

21 yıldır neden yapılmadı peki, saçmaladınız.

Csn

adam hangi sirketin müdürü ve Rakiyi övmese orada durur mu?..
 • 1 Yıl Önce

Hacı

 bir türlü "Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünü kutlayamadın". İlk yüzyıl olmadı, belki ikinci yüzyılda başarırsın.
 • 1 Yıl Önce

YILMAZ

Kutla kendince evladım.seni tutan mı var?

Nuh

Hak ve batılın savaşında her zaman semboller önemlidir. Sloganlar da .
 • 1 Yıl Önce

MUSTAFA

Bu ülkede Filistinli görmüş Netenyahu gibi "sünni müslüman" görünce midesi bulanan inanç grupları ve... zihniyete bulanmış tipler var.Onlar için rakıdan uzak yaşayan her sünni müslüman potansiyel düşmandır.
 • 1 Yıl Önce

abdullah

zehir zıkkım olsun içtikleri...birgün o içtikleri rakıda boğulacaklar...
 • 1 Yıl Önce

Cemil

Raki icmiyosan hakkinda yorum yapmayacaksin.. yani bilmdigin sey hakkinda konusmayacaksin.. raki candir, milli ickimizdir. Icenlere de beddua etmeyecksin.. kimse sana zorla icirmeye kalkismiyor di mi..

Bir Dost

Biz kac kisiyiz? Metropoll Araştırma şirketi Türk halkına sormuş: “Hamas-İsrail Savaşı konusunda Hükümet’ten ne bekliyorsunuz?”. Yüzde 11.3: Hamas’ın arkasında durmalı.

Bozkurt

Türkün ickisi KIMIZDIR!

Bir Dost

Ulkemuzdeki ünlü bir bira firmasının dağıtım kamyonumum arkasında şöyle yazıyordu "Cumhuriyet mayamizda var" Aslında bu ifade Cumhuriyet'e de Cumhur'a da hakarettir...
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Rakı mayasıdır o

içine cumhuriyet girince

içine cumhuriyet girince, ne söylerseniz söyleyin onlara tatlı ninni gibi gelir...fransız gavurunun cumhuriyeti ,laikliği derseniz..işte o zaman işler değişir. hazmedemezler

Ahmet Vançin

Selamlar Ali beyy, Atatürk ve Cumhuriyet diyen mahlukatlar yakın zamanda vatanı bölmek isteyen  Chp denen partiyle beraber oy verdiler. Bence fazlada konuşmaya gerek yok. Bunların fıtratı bu neticeleri sıkışınca Ataya sarılmak bunlar için anne ve babaya sarılmaktan daha elzemdir.
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Ahmet vançin o soy isim veya rumuz ahmet kamufle isminde o çin van yoksa cin şeytanmı müslüman cinler müstesna inşallah o müslüman cin kardeşlerimden biri sana musallat olurda beynini karıştırıp gözünün birini hanyaya birini de konyaya döndürü verir

bu gerçeği kimse yazamıyor !

ülkede milyonlarca kişi pkk sevicilere oy verdi..kimin kime destek olduğunu bilmeyen zaten aptaldır...pkk sevicilerin oylarını iyi sindirdiler..bu gerçeği kimse yazamıyor !

Abuzer

Sensin terbiyesiz herif

şüayıp

İnsan sevgisi Allahın bir lütfüdür
 • 1 Yıl Önce

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK,
 • 1 Yıl Önce

YILMAZ

aklımıza kazican? bak hele! canım benim biraz oku araştır ögren. bu kadar beyinsiz yaşamak zul gelir adama ya ..

Abuzer

Laikliği ve Atatürkü aklınıza kazıyacağız

Mühend¡s

Müslüman Türkiyenin içkisi AYRAN dır...daha fazlasını yazarız da bu zihniyete değmez...şümdi rakı içmeyenleri de inadına saldırmaya , rakıyı savunmaya başlar, içkimize karışma diye söze girer laikliği meze yaparlar....
 • 1 Yıl Önce

Mühend¡s

Evet sayenizde müslüman Türkiye diye bir konuyu konuşmak , müslümanların çoğunlukta olduğu ülkede tartışılıyor ! Müslüman hırsızlık yolsuzluk yapmaz , yalan söylemez...azınlıkların azdığı bir ülke var artık..

Muhendise

Musluman Turkiye diye bisey yok.. muslumanlarin cogunlukta oldugu Turkiye var.. ickiye ettiginiz lafi hirsizliga yolsuzluga yalana dolana etseniz keske.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23