• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

İsrail! Yumuşak karnın ele geçti, sırrın çözüldü!

22 Kasım 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

Samsun/Çarşamba’nın Karakaya Köyü Tokat’a yakın bir köydür. Bu köyde yaşayanlar derler ki; Karakaya Köyünün yukarısında Terice Köyü bulunur. Onun devamı Tokat’tır.

Neyse; hikâyeye gelelim:

1918/20’li yıllarda Karakaya Köyünde de hatırı sayılır oranda Rum nüfus yaşarmış. Rum ve Ermenilerin, Çarlık Rusya’sında Taşnak ve Hınçak örgütleri kurulduktan sonra Osmanlıyı parçalayıp Rum Pontus ve Ermeni Devleti kurma hayalini gerçekleştirmek için ayaklanmaya başlamaları üzerine uyanan Karadeniz Uşağı karşı bir süpürme hareketi başlatınca Karakaya Köyünde şöyle bir olay yaşanmış: Köyde Rumların en kabadayı ve gözü pek lideri Markoroğlu yakalanıp bir ağaca bağlanmış. O köydeki en pinti ve korkak bir adamın eline de silah verilmiş ve Markoroğlu’nu öldürmesi istenmiş. Adam silahı doğrultunca Markoroğlu demiş ki; “Öldürüldüğüme yanmam lakin içinizde yiğit, cesur, benim gibi bir adamınız yok muydu? Beni gölgesinden bile korkan bu adama vurduruyorsunuz?”

Yiğit ölecekse bir yiğidin elinden ölmek ister. Mertlik budur. Çünkü namertler önden vurmaz, arkadan vurur. Silahı olsa da pusuya yatar, öyle vurur.

Silahsız bir adamı G3 silahıyla öldürmek adiliktir.

Kavgada yediğin dayağın acısını ve intikamını o adamın merada otlayan malını telef ederek, ekinlerini yakarak, çocuğunu döverek almak bayağılığın daniskasıdır.

Konumuza gelecek olursak; dünyanın en acımasız ve ölümcül silahlarıyla donanıp, elinde sadece tüfeği ve omuzdan atılan füzesi bulunan Hamaslı mücahitlere karşı koyamayıp, Hamas’ın çocuklarını, kadınlarını, yaşlı ve hastalarını bombalamak ancak alçak oğlu alçak, korkak oğlu korkak, şerefsiz oğlu şerefsizlerin ahlakı olabilir.

Adama sorarlar. İşte soruyorum; Hamaslı Mücahitlerin karşısına çıkaracak yiğitleriniz yok muydu ki bir mücahitle karşılaştığında korkudan alçaklaşıp yalvarmaya başlayan gazel sürülerini cepheye sürdünüz?

Yoo, çıkamazsınız. O erkek adamların işidir. O yiğit işidir. O mert işidir. “Mert dayanır, namert kaçar” diye bunun için denilmiştir. “Mert’in ayağı dayanmak için korkağın ayağı kaçmak için yaratılmıştır” sözünü Hz. Ali (R.A) bunun için söylemiştir.

Şifren deşifre edildi İsrail.

1- Sen bir korkaksın.

2- Sen masum insanları, hastaneleri, hayvanları, boş evleri bombalamayı tarih kitabına yazacak kadar, bu tarihi de gelecekteki nesillerine okutacak kadar alçaksın.

3- Kendi insanını öldürüp bundan, başka türlü yalanlar uydurarak savaş kazanmaya çalışacak kadar da şerefsizsin.

Sırrın çözüldü İsrail.

Bütün Arap Devletleri ile savaşsan yenebilirsin. Geçmişte yendin zaten. Çünkü o Araplar, fare gürültüsüne tank ateşiyle cevap verecek kadar korkaklar. Ama sen, sahabe gibi Allah yoluna adananlara karşı, modern silahlarla da olsan yenilmeye mahkûmsun.

En yumuşak tarafın karşına gerçek inanmışların çıkmasıymış.

Dünyanın korkak Müslümanlarına da Hamaslı mücahitler iyi ders oldu. O, az bir topluluğun çok bir kalabalığa galip geldiği gerçeği bir kez daha tecelli etti.

Dünyada İslam hızla yayılmaya başladı.

Ve dünyanın vicdanlı insanları mücahitler yüzünden yiğit, mert, kahraman nasıl olunurmuş; gördü. Hayranlık duydu.

Bir avuç Müslüman destan yazarken, en modern ölüm makinalarına sahip devlet ve arkasındaki dünyanın en modern devletleri ise sefil insanların arasında, korkak süt kuzularının sürülerinde kayboldu.

Ey korkak İsrail! Bundan sonra zafer kazansan buna zafer diyebilecek misin?

Sırtlanın bir tavşanı yemesi sırtlanı büyütür mü?

Senin tarihin değil ama dünyanın tarihi ne yazar? 2023 yılının 7 Ekiminde başlayan Hamas-İsrail savaşında İsrail on beş bin yaşlı, kadın ve bebekleri bombalayarak, öldürerek büyük bir zafer kazandı mı yazar? Yoksa bir avuç Hamaslı mücahit, en iptidai silahlarla İsrail’in feleğini şaşırdı da ateşkese mecbur bıraktı mı yazar?

Ey Müslüman! Anla ki “Küfür tek millettir.” (Hadisi Şerif)

Dinlerine girmedikten sonra Yahudi ve Hıristiyanlar asla sizden razı olmazlar.” (Bakara/120)

Bütün Kur’an’ları yaksak, bütün camileri yıksak Avrupalının gözünde yine Osmanlıyız. Osmanlı… Yani İslam!” Cemil Meriç.

SENİN DE FOYAN ÇIKTI EY İRAN!

Sen ki; ortalığı katıp-karıştırıp kenara çekilen, sebep olduğu kavgayı seyrederken çubuğunu tüttüren hinoğlu hinsin.

Biz biliyorduk bunu da kâfiri sevindirmemek için söz etmiyorduk.

Biz biliyoruz seni. Aslında tüm derdinin Ehl-i Sünnet dünyasını karıştırmak, içimizdeki ve dışımızdaki Safevi’leri kışkırtıp yeni Şahkulu İsyanları çıkarıp mevziler edinmek olduğunu biliyoruz.

Giydiğin ayakkabının derisini de, dost görünen kafanın gerisini de…

Leaniler ile birlik olup, Filistinlileri sıkboğaz ettirip, ABD’yi de işin içine katıp, Türkiye’nin savaşçı ruhunu teyakkuza geçirerek, Recep Tayyip Erdoğan gibi İsrail’e “one minute” çekmiş bir liderin fazla tahammülkâr olamayacağı, savaşa müdahil olacağı, bu fırsatı ganimet bilip tüm Ehl-i Salip (Hristiyan dünya)’yı Türkiye’nin üzerine saldırtıp, böylece; son yıllarda kazandığımız kalkınma ivmesini heba etmeyi ve İslam Dünyasının lideri olmayı, o olmazsa da Şii dünyasının lideri kalmayı yeğledin!

Biz biliyoruz Vehbi’nin kerrakesini… 

Vesselam. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Korkut

Allah razi olsun .Guzel ifade etmissiniz.Zalimler korkaktir.Kanciktir.Kallestir.Ellerinde silahlar olmasa savasamazlar.ustten bombayla masum cocuklari insanlari katlederler.Helakleri yakindir .yenileceklerdir.Dunyada tum kaoilari kapanacaktir.

Ck özldm....

Reisin savaş meselesi konuş ması bazı ülkeleri rahatsız edici olduğundan bizi NATO dan atacaklar....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23