• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

İslam bu topraklara hâkim olacak

13 Eylül 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

Kim ne yana çekerse çeksin. Kim nereye üflerse üflesin.

Bu topraklara İslam hâkim olacak.

Mevcudiyetiyle değil kurumlarıyla. Sadece cenazede değil hayatın her alanında hâkim olacak.

O, on sekiz bin nüfuslu, İsviçre’nin Nöşetel kanunları kocaman bir milletin medeni hayatını tanzim edecek lakin her şeyi yoktan var eden ve bize bu toprakları vatan olarak nasip eden Cenab-ı Allah’ın emirlerinden bir tanesi bile hayatı dünyevimizde uygulamaya konulamayacak!!

Cenaze merasimi diyoruz da, o da Kur’an’da geçmiyor. Peygamberimizin uygulaması.

O da insanın ölümünden sonra…

Bu durum, yani “…on sekiz bin nüfuslu Nöşetel kanunlarını alıp medeni bir millet olduk. Düne kadar Kur’an’ın emirlerini, yani Allah’ın hükümlerini uyguluyorduk da geri kalmıştık. Çağın dışında kalmıştık. Yobaz olmuştuk. Kadınlarımız öcü olmuştu. Bilimde fende geri kalmıştık. Din bizi geri bırakmıştı…” demek ancak bir dinsize yakışır. 

Çünkü hangi meşrepten, mezhepten, cemaatten, tarikattan bir Müslüman bunu söylerse kafir olur.. 

Ne demek bizi din geri bıraktı?

Ne demek Nöşetel kanunları ile medeni olduk da Allah’ın kanunları ile gayrı medeni idik?!

Allah İsviçreli kadar bilememiş miydi?

Gemileri karadan yürütürken dünyanın en ileri aklına sahipken, 1893 yılında dünyanın en büyük üçüncü donanmasına sahipken, son yüzyılda Kutul Amare gibi, Çanakkale gibi, Türk Yunan Savaşı gibi üç mühim savaşı zaferle sonuçlandırmışken; Abdülmecit zamanında altı yüz fabrika yaparken, Hicaza kadar demir yolunu götürürken, 1730’larda Avrupa çiçek hastalığından kırılır, şeker hastalığını hiç bilmezken biz bunların tedavisini bile yaparken nasıl gerici oluyoruz da siz yüz yılda sadece bir oturan boğa ve pisleyen adam heykeli yapmakla en ilerici, en aydın, en bilimsel kafaya sahip oluyorsunuz?

Şöyle yapalım: 

Son yüz yılda sizin yaptıklarınıza biz, bizim yaptıklarımıza siz birer madalya verelim. O iki heykelden başka madalya vereceğimiz neyiniz var?

Ama siz Türkiye’nin siyaseten yetiştirdiği Merhum Menderes, Özal, Erbakan ve halen yaşayan, daha nice yıllar inşallah hayırlı ömürler dilediğimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetlerini madalya ile taltife kalksanız fabrikanın günlerce madalya basması gerekir.

Ne siz böyle bir erdeme sahip olabilirsiniz ne de biz sizden bunu isteriz.

Her ağzı açıldığında içindeki inkâr bacalarından kömür gibi küfür akan, hayatı tuvaletle mutfak arasında geçen bir inkârcı topluluğundan neuzü billah hiçbir himmet ve iltifat beklemeyiz.

İnkarcı ve saldırgan... Kim nasıl inanırsa inansın, sıkıntı değil ama düşman ve saldırgan...

Allah korusun; iktidara gelseniz yapacaklarınızın provası sanki!!

Bize Allah’ımızın rızası, milletimizin hayır duası yeter.

Siz de çaput bağlayın yaptığınız heykellerinize. Anadolu’da gelenektir: zır cahil insanlar yatırlara, ağaçlara çaput bağlar ya? Şimdi bunun entellektüelcesi heykellere çaput bağlamak… 

Ee, sizler de entelektüel olunca!

Evet, bu memlekete İslam hâkim olacak.

Kalplere hâkim olacağı gibi hayata da hâkim olacak.

Bizler bu günlere “Allah” demenin yasak olduğu günlerden geldik. Ezanı Muhammediyi aslına çevirdiği için baş veren Merhum Menderes, Allah’u alem alnı secdeli bir cumhurbaşkanı olması karşılığında zehirlenen merhum Özal, devri iktidarında belki de en başarılı bir başbakan olduğu halde, sırf dindar olduğu için kendisine darbe yapılan merhum Erbakan ve onca tuzaklara, suikastlara karşı koya koya, yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer inşa eden Recep Tayyip Erdoğan gibi cumhuriyet tarihinin en büyük ve en başarılı Başbakan/Cumhurbaşkanları ile geldik.

Ya siz ey inkâr ve saldırganlık sürülerinin temsilcileri! Osmanlının yaptığı bazı fabrikaları yeniden açmak, cumhuriyet sonrası özel sektörün yaptığı uçak fabrikasını kapatmak, Menderes sonrası yapılan dünya çapında yatırımlara karşı çıkmaktan başka maharetinizi gösterir misiniz?

Unutmayın! Biz bugünlere “28 Şubat bin yıl sürecek” denilen günlerden geldik.

Devlet adamı yetiştirmek de bizde, bilim adamı yetiştirmek de…

Siyasetçi yetiştirmek de bizde, sanayici yetiştirmek de…

Savaşta şehit olmayı göze alacak imanlı gençlerimiz de var, Türkiye’nin Savunma Sanayisini ilmek ilmek ören beyinlerimiz de…

Hafız da yetiştiriyoruz, alim de…

İslam tüm hayatımıza hâkim olacak. Onu biz isteyeceğiz Allah yaratacak.

Milyonlar kıyama duracak ve Allah lütfedecek.

Merak etmeyin; size de hiç kimse zarar veremeyecek. 

Çünkü insanlar nazarımızda iki çeşittir: Ya dinde kardeşimiz ya da yaratılışta eşimizdir. Dinde kardeşimiz Müslümandır. Yaratılışta eşimiz de vatandaş… Her iki sınıf da imtiyazlı ve müreffeh bir hayata maliktir. 

Ancak bir şartla: Kimse kimsenin inancına karışmaz, alay etmez, saygı duyar. Leküm dinüküm veliyedin yani.

İslam bu ülkeye hâkim olacak. İnşallah dünyaya da hâkim olacak. Kur’an’a ve peygamberimize saldırıların sebebi nedir sizce? 

Batı Müslüman mültecilerle sessizce fethediliyor. Ehli küfür en büyük belayı kendi kendine yaptıklarından bulmuşa benziyor: Doğurganlığın sıfırlanışı…

Az çocuk, hiç çocuk; az evlilik, hiç evlilik… LGBT ve erkek erkeğe, kadın kadına evlilik!

Üretimi kim yapacak?

Nüfus nerede nüfus?

Müslümanların en büyük zenginliği bugün de istikbalde de nüfustan olacak inşallah.

Ey ehli küfür ve nisyan!

Siz evlenmeyin özel yaşayın. 

Çocuk yapmayın hayatınızı yaşayın.

Doyuncaya, tıksırıncaya kadar yiyin. 

Kâm alın dünyadan neyinize lazım başka işler? 

Vesselam.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

M. Kemal Paşa da her fânî gibi gelip geçmiştir.

Kemal Paşa demiştir ki: Benim nâçîz/lâşey vücûdum elbette bir gün toprak olacaktır. " Nitekim olmuştur/ölmüştür. Osmânlı ecdâdımızı yani Kemal Paşa ve arkadaşlarını yetiştiren mekteb ü medreseleri açan büyüklerini yeni nesillere hiç olmazsa M. Kemal Paşa'yı alattığımızın yarısı kadar okutup tanıtabilseydik, şimdi dil-dîn-târîh şuûrumuz herhâlde çok daha yüksek ve sağlam olurdu.

Türk

Hz. Muhammed'ten sonra islama en büyük hizmeti yapmış Türk büyüğü ulu önder Atatürk ile hakim oldu zaten. İçiniz rahat olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23