• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

Filistin-İsrail meselesinin üçüncü yüzü

20 Ekim 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

C- FİLİSTİN’İ SATAN KİM?

Filistin’i satın alan belli lakin satan kim? Satan Müslümanlar. Hangi Müslümanlar? Filistinliler mi? Onların çok çok azı, toprağın bedenini sattılar. tekrar belirtelim, bir kısım Filistinli… Hepsi değil. Ancak Dünya Müslümanları Filistin’in ruhunu sattılar… En büyük satışı da Osmanlının içindeki İttihatçılar yaptı.

Abdülhamit Cennetmekânı devirdikten sonra:

1- Padişahın özel mülkü olan topraklar ki; Filistin böyle idi. Musul Kerkük böyle idi… Osmanlı yasalarına göre padişahın mülkü satılamıyordu. Çünkü devletin değil padişahındı. Abdülhamit’i devirdikten hemen sonra padişahın özel mülkünü devletleştirdiler. Sonra da satışı kolaylaştı.

2- Abdülhamit’in devri iktidarında Cemiyeti Akvam’a üye olmak için defalarca başvurmuş olan ABD, her seferinde Osmanlının vetosu ile dışarıda kalmıştı. Abdülhamit 1908’de devrildi. Arkasından ilk toplantıda ABD’yi Cemiyeti Akvam’a aldılar. ABD artık Düveli Muazzama üyesiydi.

3- 1948’de İsrail’in kuruluşunu Birleşmiş Milletler’in onaylamasıyla ilk tanıyan Müslüman ülke Türkiye oldu.

4- 1973 Arap/İsrail Savaşında Araplara ait stratejik planları, bilgileri İsrail’e servis eden ve bir dönem Kenan Evren’in işaretiyle bir de parti kuran paşa idi.

Bunlar dönüm noktalarında yapılan Türkiye patentli arkadan vurmalar. Tabi, Türkiye’yi yöneten elit kadroların her zamanda ve zeminde İsrail’e, İsrail’in politikalarına alkış tutması, Filistin’e ya seyirci ya da kenayice bakması, her seferinde “Araplar Osmanlıyı arkadan vurdu. Araplar Filistin topraklarını sattı…” misüllü hezeyanlar kusmaları bizdeki İsraillilerin ne kadar kimin yanında olduğunu göstermiyor mu?

Filistin’i vuran dışarıdaki İsrail değil, içerideki İsrail… İçimizdeki canavarlar. Her Müslüman memleketinde var bunlardan…

PEKİ, DİĞER MÜSLÜMANLARIN 

SUÇU HİÇ Mİ YOK?

Elbette var. Gerçek Müslüman Türk’ün, Arap’ın, Acem’in, Bengallinin, Pakistanlının, Malezyalı ve Endonezyalının, Afrikalının en büyük zaafı; kendisine, kendisinin ruhen ve manen düşmanı olan, aslında kendisini boğazı tokluğuna köleleştirenleri örnek alması, taklit etmesidir.

Celladına âşık denir ya!

Bugün dünya üzerindeki Müslümanlar, yine dünya üzerinde dağılmış Leanilerin ürettikleri malları almayıverseler onların İsrail’i de Arz-ı Mev’ûd’u da yerle bir olur. Ancak; onun yerine ne alacak? Şampuan yerine ne kullanacak, deterjan yerine ne kullanacak? Diş macunu yerine ne kullanacak? Ve diğerleri…

Alternatif yok. Varsa da İsrailoğlu’nun malları hem kaliteli hem reklamlarla zihinlere kazınmış.

Ne oldu bizim BORON? Bormatik? Alan var mı? Kullanan var mı?

Maalesef… Üretmediğimiz gibi üretileni de tüketmiyoruz.

Cola firması cumartesi günü kârını İsrail’e göndereceğini ilan etti. Kaç kişi, kaç Müslüman kendisine haram kıldı colayı? Vasiyet etti çocuklarına?

Müslümanlar bol bol dua ediyor, beddua ediyor. 1948’den beri Kâbe’nin İmamı da aynı duayı yapıyor. Sonra da Müslümanlar Filistin’e tırlar dolusu yardım gönderiyor. Kolileri açtığınızda Filistinlinin çocuğuna don, eşine ped, kendisine ondan bundan… Çoğu İsrailoğlu üretimi! Beri taraftaki mallar öbür tarafta İsraillinin şarjöründe mermi olmuş!!

Bu günlerde çok söyleniyor: İki milyar Müslüman nerede?

Ben cevap vereyim: Dindarlar İsrail yapısı takkelerle, seccadelerle namazda… Gençler Mc Donald’s, Hamburger, Çizburger v.s gibi mekanlarda… Her birimizin elinde Leani yapısı bir telefon… Her telefonda Elon Musk’ın programları…

Müslümanlar bir araya niçin gelmiyormuş? Gelse ne olacak? Tüm İslam Dünyasının Milli Hasılası bir ABD etmiyor.

İsviçre bankalarında trilyonlarca dolar Müslüman iş adamlarının ve liderlerinin parası var…

Sen elinden ayağından, gözünden kulağından sarılmışsın. Filistinli de buna ilaveten dilinden, damağından, dudağından, yanağından sarılmış. O da esir sen de…

Tarih boyu sürgünden sürgüne, savaştan kıtlıktan ölüme gittikleri halde bu İsrailoğulları, binbir surat şekle girerek, en çok Nobel Ödülü alan Bilim Adamı, en çok keşif ve icat yapan Ar-Ge ve İlim Adamı…

En zengin iş adamları…

En meşhur siyasetçiler yetiştiriyorken Müslümanlar olarak ne yapmışız?

Tarikatlarımız cehaletin ve hurafenin pençesinde iken, eğitimimiz Kemalizm’in, modern hurafeciliğin pençesinde iken, bürokrasimiz Batı Hayranlığının pençesinde iken, Müslüman çoğunluk Leanilerin ürettikleri malların pençesinde iken; bravo Filistin’e… İyi cesaret ettiler de bir kıyama durdular. Rabbim mahcup etmesin.

Tabi, altından başka oyunlar çıkmazsa!

Hayır beyler! Böyle gidemez. D/8, İslam Birliği falan şu an için çözüm olamıyor.

TEK ÇÖZÜM

Tarihi inceleyin, bakın. İslam Devletlerinin bir araya gelmişliği, ortak bir cephe oluşturmuşluğu ve galip gelmişliği yok. Olsaydı 1967, 1973 Arap İsrail savaşlarında olurdu.

Çare; bir İslam ülkesinin etrafında toplanmak ve o ülkeyi lider ülke yapmaktır. Osmanlı gibi… 

Hinterlandı tüm Müslümanları ve onların menfaatlerini kucaklayacak bir güce…

Öyle bir ülke olmaya aday Türkiye’dir. İçerideki mendeburlar seslerini keserse, dışarıdaki İblisler hizaya gelecektir.

Tarikatından cemaatine önce “İman, amel, ilim(bilim)” sacayağı beyinlerimize oturtulursa Filistin de kurtulacak, Doğu Türkistan da…

Yoksa Müslümanlarda ağlayacak göz çok, vesselam.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ÖZCAN ŞAHİN

İYİ AKŞAMLAR ANLADIĞIM KADARIYLA FİLİSTİN YAVAŞ YAVAŞ ÜLKELERİN AYMAZLIĞI BAZI ÜLKELERİN UYANIKLIĞIYLA BİR YAHUDİ DEVLETİ KURULDU VE İNGİLTERENİN SONRADA AMERİKANIN DESTEĞİLE GENİŞLEDİ GENİŞLEDİ ŞİŞTİ AMA PATLATACAK ADAM YOK ETRAFINDAKİ ARAP DEVLETLERİ HEP USA NIN KONTROLUNDA ŞAHSİYETLERİNİ KAYBETMİŞ DEVLETLER OLANLAR HEP MASUM HALKA OLUYOR KALLEŞ ARAPLAR BİZİ ARKADAN VURMUŞTU ŞİMDİ CEZASINI ÇEKİYORLAR HAREKET YOK BAĞIR ÇAĞIR O KADAR EFENDİM

Uğur

Her laikçi komünist avukat gibi müminlere zorbaca işkence ediyorsun, ama sonra mazlum adalet timsali gibi konuşuyorsun, çünkü sen sadece ama sadece kötü bir insansın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23