• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

Filistin-İsrail meselesinin üç yüzü

18 Ekim 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

 

A. İSRAİL ÜSTÜN IRK MI?

Bütün mesele İsrail’in kendini üstün ırk saymasından kaynaklanıyor. İsrailoğulları tarihi, sürgün, ölüm, savaş, soykırım tarihidir. İsrailoğulları Musa Peygamber ile Tih Çölünde kırk yıl sürgün hayatı yaşadılar. Sürgün hayatları sonraki yıllarda da devam etti.

İsrailoğulları(Yahudiler) İtalya, Fransa, Almanya, Polonya, Romanya, İspanya, Rusya, İngiltere tarafından kovuldu. Çünkü İsrailoğulları bulundukları hiçbir ülkede rahat durmadılar. Ülkenin düzenini bozdular.

Vaktiyle New York’a belediye başkanı seçilen biri New York’taki suç işleme oranlarını ve işleyenlerin nesebini araştırıyor. Sonuçta görüyor ki; suç işleyenlerin çoğunluğunu Yahudiler oluşturuyor. Adam hayretler ediyor. New York’un en ciddi tahsil yapanları, en zengin işadamları, en ünlü siyasetçileri Yahudi olduğu halde nasıl olur da böyle bir ırk en adi ve çukur işlere bulaşır.

Bu anketin sonucunu basınla paylaşıyor. Sonra daha adamı gören olmuyor.

Yahudiler Tevrat’ı tamamen kendi ideolojilerine göre şekillendirmişler. Tanrıyı bile ırklaştırıp “Yehova’yı sadece Yahudilerin ilahı” olarak benimsemişler.

İncil de Pavlus eliyle bozulmuş, Pavlus yeni bir din oluşturmuş ve adına Hristiyanlık demiş; İsa’yı Allah’ın oğlu diye takdim ederek kendisini Hristiyanlığın en kutsal yorumcusu yapmıştır. Pavlus, tabiidir ki bir İsrailoğludur. Bu da normaldir. Çünkü Hz. İsa İsrailoğullarına gönderildi.

Yahudiler aynı şeyi İslam’a da yapmak istediler. Hadisler üzerinden operasyonlar çekip uydurma hadislerle ve Tevrat’tan, Talmut’tan, Ehl-i Kitaptan rivayetler, hikâyelerle Müslümanların akıllarını bozmak istediler.

Mesela K’ab el Ahbar, Vehb.b. Münebbih gibi…

Ne var ki; bunlar kasıtlı olarak mı bunu yaptılar, yoksa insanların dikkatlerini celp etmek için, kendilerini dinletmek için mi yaptılar; Allah bilir. Lakin Müslümanlar farkına vardı da bu iki şahsın rivayetlerinin yanına ünlem koydu.

Sonuç olarak Kur’an’ın zamanında toplanıp kitap haline getirilmesi, hadisler konusundaki sıkı cerh ve ta’dil Yahudilerin yeni Pavlus’larını İslam’dan uzak tuttu. Lakin geçmişte ve günümüzde İslam üzerinde en çok araştırma yapan, hatta otorite olan Oryantalistlerin çoğu Yahudi’dir. Mesela İgnac Goldziher gibi.

Yahudiler Kur’an-ı Kerim Bakara Suresi 47. Ayette: “Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın” ayetince kendilerinin âlemlere, insanlığa üstün kılındığını, bunu Kur’an’ın bile kabul ettiğini söylemektedirler.

Ayrıca Tevrat’ın da kendilerine: “Rab, bu kavimlerin tümünü önünüzden kovacak. Sizden daha büyük, daha güçlü kavimlerin topraklarını mülk edineceksiniz. Ayak basacağınız her yer sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan’a, Fırat Irmağından Akdeniz’e kadar uzanacak. Hiçbir adam size karşı koyamayacak. Tanrınız Rab, size verdiği söz uyarınca, ayak basacağınız her yerde (düşmanlarınız sizden korkacak) Tesniye/23,24,25.” sözĺerine inandıkları, hatta dinlerine tavizsiz inandıkları bir gerçektir.

Görüldüğü gibi Yahudiler, tarih boyunca en fazla sürgün ve savaşla sınandığı halde adeta buna bağışıklık kazanmışlar, Kuran’da bu ayeti ve bir ırk kitabı haline getirdikleri Tevrat’ı arkalarına alarak kendilerini üstün ırk, kutsanmış ırk görüp, adeta; yeryüzünün en faziletli milletine neden gereken saygıyı ve itibarı göstermiyorsunuz? Bilim bizde, zenginlik bizde, siyaset bizde, felsefe bizde… Biz şerefliyiz. Haddinizi bilin demektedirler.

Hani bir meczup: “Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?” demişti ya!

B- İSRAİL LANETLİ BİR IRK MI?

Müslümanlara göre tüm insanlar eşittir. Yaşama hakkı, inanma hakkı, düşünme hakkı v.s vardır. Kimse diğerinden ırkça, malca, mevkice üstün ve faziletli sayılmaz. Lakin İsrailoğullarının yukarıda saydığım ve bugün de Siyonizm diye isimlendirilen sakat düşünceleri üzerine bu ırkın dün olduğu gibi bugün de insanlığın bir baş belası olduğu gerçeğini önümüze koymaktadır.

“Sizi âlemlere üstün kıldık; sizi diğer toplumlara tercih ettik” şeklindedir. Bu ayet şunu demektedir. Size o kadar nimetler verdik ki; büyük peygamberlerin çoğunluğunu size gönderdik. Yok, olmak üzereydiniz; size çölde çeşitli nimetler verdik. Ölmek üzereydiniz sizi çölden kurtardık. Düşmanlarınızdan emin kıldık. Sizin kadar milletlerin frekansını bozan bir ırk gelmediği halde sizi yine de topyekûn yok olmaktan kurtardık. Ama siz ne yaptınız? Her seferinde Allah ile alay ettiniz. Gönderdiğimiz her peygamberle alay edip bir kısmını öldürdünüz…”

Sonra, Kur’an-ı Kerim Maide Suresi 64. Ayette: “Yahudiler ‘Allah’ın eli bağlanmış!’ dediler. Asıl kendi elleri bağlanmıştır ve söyledikleri yüzünden LANETLENMİŞLERDİR. Aksine onun iki eli de açıktır, dilediği gibi verir. Rabbinden sana indirilen, onlardan bir çoğunun AZGINLIĞINI ve inkarcılığını kuşkusuz artıracaktır. Onlar yeryüzünde bozgunculuk için çaba harcarlar. Allah ise BOZGUNCULARI sevmez.”

Allah, Yahudilerin Allah’a ve insanlığa karşı yaptıklarından ötürü zalim olduklarını Bakara Suresinde altı yerde zikretmektedir.

Ezcümle; Yahudiler bugün, bozamadıkları Kur’an yüzünden, özellikle Müslümanlara aşırı düşmandırlar. Ne acıdır ki; onlar İspanya’dan kovulduktan sonra Osmanlı topraklarını vatan edindiler ve en rahat yüzyıllarını Müslümanlar ile yaşadılar. Kendilerini sefaletten ve ölümden kurtaran Allah’a ve Musa’ya isyan eden bir kavim Osmanlı, Selçuklu dinler mi?

Filistin-İsrail meselesinin üçüncü yüzünü gelecek yazımda işleyeceğim inşaallah vesselam. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Uğur

Yahudilerin birbirine kazıkları çok daha fazladır. En basitinden, İsrailli ve Amerikalı ileri gelen Yahudiler birbiriyle çatışma hâlindedir, birbirlerinin altlarını oyarlar. Üzeyir Garih isimli Türkiyeli Yahudi işadamını yıllar önce aslında kimler öldürtmüş olabilir?

nuri

Hocam daha kısa yazsanız? Atlamadan okuruz da ondan...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23