• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar; ben onuncu köydeyim!

11 Ekim 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

Ak Parti Başkan Vekili Hamza Dağ Giresun’a bir ziyaret gerçekleştirdi geçtiğimiz günlerde. O gün birkaç arkadaşla oturduğumuz kafeye geldi. 

Kendisine özel olarak dedim ki: “Sayın vekil! Bu sözü başkalarından da duymuş olabilirsiniz. Bir de benden duyun: Bu son seçimdeki seçim galibiyeti bir başarı değildi. Tamamen Türkiye’de ciddi bir muhalefetin olmayışından kaynaklanan ve CHP’nin iş bilmezliği, siyaset bilmezliği yüzünden elde edilen galibiyetti. CHP eğer daha kızı istemeye gittiği an kızla aynı yatağa girmeseydi, yani HDP ile flört aylarında izdivaç etmeseydi seçimi altılı ganyan kazanıyordu. Bunu bilin. Emekliler çok kızgın…” dedim.

HDP’li lafını bilmezler ve Kandil’deki vatan hainleri oradan buradan, kimi urgan kimi silah gösterip, “Cehenneme hazır olun” mesajı verince, sandığa gitmeyeceğini söyleyen, bu sefer başka bir tercihte bulunacağım diyenler; “Tayyib’e ve Ak Parti’ye vereceğim” demeye başladılar.

Biz halkız ve halk birbiriyle riyasız konuşur. Siyasetçi görünce gider elini öper, iltifat yağdırır ardından başka şey yapar da birbiriyle konuşurken gerçek niyetini belli eder.

EMEKLİ ÇOK KIZGIN

BAĞ-KUR ve SGK emeklilerinin yanında hiç konuşulamıyor artık. Ağzınızı açamıyorsunuz. Memur emeklisinin yanında da ancak iki kelam edebiliyorsunuz.

Memurla emeklisi arasındaki fark yarı yarıya geldi. Ben emekliyim. Aldığım beş ise, benim sınıfımdan çalışan on alıyor.

Eğer şöyle yapılsaydı; memura verilen seyyanen zammın iki bini SGK ve BAĞ-KUR emeklisine verilseydi bu iş böyle alevlenmeyecekti.

Memur emeklisine verilen düşük zam da arada geçiştirilebilirdi. Bir ortamda bulunuyorsanız mutlaka SGK ve BAĞ KUR emeklisi birileri bulunuyor ve konuyu açıyor. Oluşan aleyhte koroya memur emeklisi de katılıyor.

Ak Parti iktidara geldiğinde SGK, BAĞ-KUR emekli maaşı şu kadardı, şimdi şuraya yükseldi, doğru... Ama o emekli de Ak Parti’yi yirmi beş yıldır iktidar yapıyor.

Bugün durum farklı. Fiyatlarda hiç istikrar yok. 

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovsunlar. Ben onuncu köydeyim.

Defalarca bu konuyu yazdım. Yine yazmakta bir beis görmüyorum: Para cezasıyla bu iş önlenemez.

Basit bir hesap yapalım: X marketin Türkiye’de binlerce şubesi var. Bir usulsüzlük tespitiyle yüz milyon ceza kestiniz diyelim. Marketin tüm şubelerinde, raflarda yüz elli milyon malı var. Her birine bir kuruş zam yapsa ki kimsenin ruhu duymaz; market elli milyon kârda.

Bir de teşekkür eder ceza kestiniz diye.

Ama hangi şubesinde usulsüzlük görüldüyse o şubeyi bir hafta kapatın. Kaç şubede aynı durum belirlenmişse kapatın onları.

1-O market kötü reklam olacak ve menfi bir ün kazanacaktır.

2- Bir haftada dolap ürünleri bozulacaktır.

3-Bir hafta boyu zarar edecektir.

Diğerlerini telafi etse bile kötü şöhretini düzeltemeyecektir.

Bir kez daha yazmış olduk.

Gittikçe Ak Parti’nin yüzü eskimektedir. Bürokratlardan ve parti teşkilatlarından çok menfi, hatta bazen yüz kızartıcı haberler gelmektedir.

Bu eleştiriler önceleri muhalif kimselerden gelirdi. Şimdi teşkilatlarda veya belediyelerde görevli olanlardan geliyor.

Ak Parti iktidarı biterse Türkiye için yıkım olur. Nasıl ki Menderes sonrası bir ara dönem, Demirel sonrası bir ara dönem, Özal sonrası bir ara dönem, Erbakan sonrası bir ara dönem olduysa ve bu ara dönemler gerek iktisadi gerekse sosyal olarak Türkiye’nin en karanlık yılları olarak tarihe geçtiyse, bu sefer de Ak Parti sonrasını bekleyenler, gözleyenler çoktur.

İktidar uzun süreli olunca ayağının nasırına basılan kimselerin sayısı da kabarık olur. Ak Parti iktidarından intikam alacakların sayısı kabarıktır.

Allah, kaptanı cahil ve hasta gemiye bir daha bu milleti bindirmesin.

Türkiye’nin yakalamış olduğu bu yürüyüş hızı hiç aksamadan devam etmelidir. Burada görev Ak Parti’ye düşüyor. 

Diyeceksiniz ki; kongre yeni yapıldı. Kadrolar yenilendi. Yeni yüzler geldi. Seçimlerden yeni çıkıldı ve güven yeni tazelendi.

Türkiye’de umut olacak muhalefet yok. Ak Parti iktidarına ne olacak ki?

Böyle mi diyorsunuz? Gerçekten buna inanıyor musunuz? Eh biraz haklısınız diyelim.

Ya şu duruma ne demeli?

MHP’NİN SEÇİMLERDEKİ BAŞARISI

MHP seçimlerden başarılı çıktı. Anketler oylarını düşük gösterdiği halde başarılı…

Neden? MHP’ye kimler oy verdi?

1-MHP’liler.

2- Ak Partili olup da Ak Parti’ye küsenler. Bir uyarı alsın diyenler. 

3-MHP’yi takdir edenler.

Bu takdir etmeyi açalım: Altılı ganyanda herkes Kılıçdaroğlu ile at pazarlığı yaparken MHP’nin pazarlıksız, hem de kaç dönemdir Ak Parti’yi şartsız desteklemesi seçmende bir sempati oluşturdu. “Madem sen bir talepte bulunmadan millet ve memleket için bu fedakârlığı yapıyorsun; biz de seni ödüllendiriyoruz.”

Halk, yani Ak Partililerin bir kısmı böyle düşündü. Bu takdiri hak eden bir durum...

Ancaak!!

Ya bir sonraki seçimde bu destek artar da MHP %20’leri bulursa daha AK Parti’yi destekler mi?

Kendi başına iktidar olma hayalleri kurup, bunun için yeni bir strateji geliştirme yolunu seçmez mi?

Ak Parti’nin tek başına veya bir başka destekle iktidar olma potansiyeli kalır mı?

İYİ Parti’nin oyu ile toplarsanız bugün %20’yi bulan milliyetçi kesim birleşelim de kendi iktidarımızı kuralım demezler mi?

Gözden kaçmasın; milliyetçi oylar yükseliyor muhafazakâr oylar azalıyor!.. Vesselam.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şevki

Herkese eşit oran eşit zam en adaletli olandır Aza çok çoka az diye adalet olmaz emeklilerde ayrım yapmayın sgk ve bağkur emeklileri olarak artık sadaka zam istemiyoruz oyum artık yeniden refah partisine olacak adayına bakacağım yada oy vermeyeceğim

Metin

Doymaz rumuzlu sahtekar peygamber bir hurma yerken yanındamıydın İslam peygamberi Allah cc nimetleri ile refah içinde yaşamıştır sen ve senin gibi soytarılar peygamber döneminin bolluk bereket dönemi olduğu bilmez
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23