• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

Bir Öğretmenler Günü yazısı

27 Kasım 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

1986 yılının eğitim- öğretim yılı başında Ankara Balgat Ortaokulunda öğretmenliğe başladım. Okul iki öğretimli, öğrenci kalabalık. Sınıflar da öyle…

Kocaman okulda iki Din Kültürü öğretmeniyiz: Hasan Aslan ve ben… Hasan Bey benden kıdemli. Birkaç yıldır okulun öğretmeniymiş. Hem okulu tanıyor, hem muhiti biliyor hem de çarşıdan pazardan haberdar.

Bir gün “Gel Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürünü ziyaret edelim. O da bizim branştan…” dedi. Ben de öğretmenliğe başlayalı bir ayı yeni geçmiş.

Bindik dolmuşa ve gittik.

Çankaya Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gökçe Bey… Müdür Beyin makamına önden buyuran Hasan Bey; “Balgat Ortaokulundan din kültürü öğretmenleriyiz, ben Hasan Aslan der demez müdür bey: Yeni gelen hanginiz” diye sordu.

Şaştım kaldım. Daha okula geleli bir ayı ancak geçmişti. Müdür Beyi ise hiç tanımıyordum.

Benim” deyince: “Yahu senin hakkında şikayet var” dedi.

- Ne şikâyeti?

- Yahu sen sınıfta öğrencilere; kremler çocuk ceninlerinden yapılıyor demişsin! Okulunuzda falanca isimli Fen Bilgisi öğretmeni var mı?

- Var.

- İşte o kadın şikâyet etti. Oldu mu böyle bir şey?

Kadının ismini; meslektaşımdır, geçmiş zaman, vermiyorum.

Evet, doğru, dedim. Söyledim.

- Neye dayanarak söyledin?

Müdür Bey. “İslam Mecmuası” adlı bir dergi var. Bu dergi Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından okullara tavsiye edilmiş. Bu derginin şu sayısında Kemal Kahraman’ın “Londra Mektubu” başlıklı yazsında yazar, güzellik kremlerinde kürtajla aldırılan bebelerin ceninlerinin bulunduğunu, Belçika ve Fransa’da bir güzellik firmasının kapısında sırayla kürtajla alınmış bebeklerin dondurulmuş ceninleri bulunan nice tırların ele geçtiğini yazdı. Ben de İslam’ın insana verdiği değer konusunu anlatırken dünyadan ve diğer dinlerden “insana verdikleri değer” konusunda örnekler verdim ve bu örneği de sundum öğrencilere.

Sustu. 

Belli ki İslam Mecmuasının okullara tavsiye edilip edilmediğini araştıracaktı. 

Başka konulara geçtik ve ayrıldık.

O gün için, Türkiye’de kürtaj yaptırmak sivilce aldırmak kadar basitti. Devlet kürtaj yaptırmak isteyenlerin ayağına adeta ambulans gönderiyordu.

Nüfus Planlaması” adı altında neslimiz katlediliyordu. Annelerin rahimleri birer bebek mezbahanesine döndürülüyordu!

Belki o yıllarda bu haber, yani Kemal Kahraman’ın yazdığı bu haber halk arasında “hadi canım sen de” “olur mu öyle şey?” “Kürtaj tamam da bebeklerin krem sanayiinde kullanılması asla olmaz. Avrupa gibi insan haklarının, canlı haklarının tavan yaptığı medeni ülkelerde hiç mümkün değil” denilebilirdi. Lakin işte bugün görüyoruz ki Filistin’de, bebekleri bombalayan İsrail yani Leani toplumu gerçeği gözümüzün önünde dururken; “Öldüreceğiz. Bize bunu kutsal kitabımız emrediyor” diyerek açık açık niyetlerini açığa vururken ve dünya bu bebek öldüren İsrail’e “dur” demezken… Ayrıca, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında, Hristiyan dünyanın kendi dindaşları başta olmak üzere en az yüz elli milyon insanın ölümüne neden oldukları çeşitli tarihçiler tarafından söylenirken… Ayrıca dünya güzellik kremleri sanayiinin baş patronu Helena Rubinstein adlı bir Yahudi kadın olup, (daha önce de yazdım); kendisi hiç krem kullanmadığını, üretimini de İsrail için yaptığını söylerken… Kim diyebilir ki; Kemal Kahraman’ın “Londra Mektubu” adlı makalesinde yazdıkları doğru değildir? Kim diyebilir ki; abartıdır? Kim diyebilir ki; Avrupalı bunu yapmaz?

Bugün sadece Avrupa değil, dünyanın birçok ülkesini domine eden İsrail’dir. Birçok ülkeyi yönetenler de Leanilerdir.. Dünya organ mafyasının arkasındakiler de bu Leanilerdir. Uyuşturucu mafyasının arkasında olanlar da… Para getirecek her işlemin arkasında onlar vardır. Bu tehlikelerden kendi çocuklarını korumak şartıyla… Araştırılsın; İsrail’de uyuşturucu yoktur. Kürtaj yoktur.

Çünkü öldürmeyi, sömürmeyi onlara kutsal kitapları emretmektedir. O kutsal kitap Tevrat değil Talmut’tur. Leaniler İncili Pavlus eliyle değiştirip Hz. İsa’yı “piç” ilan ettiler. Kendi kitaplarını da kendi amaçlarına uygun olarak yorumlayıp, adını “Talmut” koydukları bir tefsir kitabıyla kendilerini “tanrı” ilan ettiler. Aslında tanrıları Yahova ise de o tanrıyı gerekirse yenebilecekleri bir imge olarak tasarladılar.

Bu saatten sonra zerre Leanilere, İsrail’e, bizdeki dönmelere güvenen ancak “fır döndü”ler olabilir.

Aslında durumu Kur’an çok güzel anlatmış bize ama dini mahalledeki bakkal amcadan öğrenenler ne bilsin?

Gelelim baştaki konuya… Öğrencilerime anlattıklarımın hiçbirisi hayatın dışında, dünya gerçeklerinden uzak olmadı öğretmenlik hayatım boyunca. Bazen soruşturma geçirdiğim de oldu. Çok şükür ki ben, bazı konularda öğrencilerimi erken uyardığım, erken uyarı lambalarını önceden yaktığım için Allah’a şükrediyorum.

Haktan yana olan, öğrencilerine hakkı anlatabilme cesaretini gösteren tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun. Günü kutlu olsun demekle bir şey olacağı yok da… Allah anlattıklarının öğrencileri üzerinde tesirini halk etsin, vesselam. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YALANLARINLA

ömer BUKADAR IRKCI OLUNURMU YAHU EL İNSAF BİRAZ HAKKANİYET HER TOPLUMDA KÖTÜ İNSANLAR VARDIR TOPTAN HAKARET .. BENDE YAPTIKLARINA EN AZ SENİ KADAR KIZIYOR KARŞI ÇIKIYORUM AMA AKILA ÜSTELİKTE BİR ZAMANLAR MEZALİME UĞRAMIŞ BİR TOPLUMUN AYNISINI BİR BAŞKASINA UYGULAMASINI ANLAYAMIYORUM

fenerbahçe

Hocam kusura bakmayın ama ben o müdürün yerinde olsam bu krem mevzusunu duyunca direkt size soruşturma açardım böyle saçma şey olur mu hadi oldu diyelim gerçek bu sabilere anlatılır mı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23