• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İdris Günaydın
İdris Günaydın
TÜM YAZILARI

Akşener söndürdü!

04 Aralık 2023
A


İdris Günaydın İletişim: [email protected]

Özgür Özel CHP’nin başına öyle geldi ki; onun gelişi Türk siyasi tarihinin en potçu ve ruhlara şenlik başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu göndermekle kalmadı. Bütün vatan sathında bir heyecan, bir sevinç, bir dalga bir rüzgâr!.. Sorma gitsin…

O rüzgârdan ağaçlar devrildi, yangınlar çıktı, çatılar uçtu, denizler kabarıp karaları istila etti.

Sanırsın feriştah doğdu!

Bu heyecanın tadını tatmak, adımını atmak istiyorken Meral Akşener’in partisinde acâip ve de garaip şeyler olmaya başladı.

14 Mayıs seçimleri öncesinin altılı masasının iki dişli partisinde cıvatalar gevşemiş, dişler birbirinden ayrılıp boşlukta dönmeye başlamışa döndü.

ÖZGÜR ÖZEL

Yukarıda yazdıklarımın aksine millette hiçbir heyecana, umuda, kıpırdanmaya sebep olmadı. “Kim takar Yalova kaymakamını?” tarzında bir olay. Millet işinde gücünde... Özgür ister özel gelsin ister genel; tüm kredisini başkan olmazdan önce yemiş, milletin mukaddeslerine söve söve; Kandil’e, PKK’ya övgü düze düze bu makama gelmiş biri.

CHP’nin oylarını en fazla % 25’e çıkarır. Zaten de o kadar değil miydi?

MERAL AKŞENER

Meral Akşener’e gelince! Meral Hanım çok sancılı! Özgür ile kendisi birleşse berbat, ayrı dursa berbat… Partide taciz, tecavüz, para dağıtmalar, kaynağı belli olmayan veya kaynağı belli olduğu halde usulsüzce harcanan paralar...

Meral Akşener’in zikzakları… İstifalar, belirsizlikler…

Meral Akşener’in partisi daha çok tecavüz iddiaları partisi CHP ile aynîleşmeye başladı. İçerideki milliyetçi ve muhafazakâr kitle saflarını ayrıştırırken parti Koray Aydın’a kalacak gibi duruyor.

Deva, Gelecek, Saadet; halkta hiçbir varlıkları olmayan bu partiler merdiven altında Kemal Kılıçdaroğlu’na dua ile meşguller.

“Böyle bir nimeti, devleti babamız bile vermezdi. Çok sağ olasın Kılıçdaroğlu. Gördüğümüz göreceğimiz rahmet buydu; onu da aldık, daha ne isteriz Allah’tan” der gibiler.

İşte dünyada lider, işte Türkiye’de lider…

Lider yok, olmayınca ne yapacaksın?

CHP aynı yerde durmaya devam.

CHP’liler seçimi boykota devam. Ağlamaya devam.

İyi Partinin cesedinden kimler faydalanacak, göreceğiz.

Yine lider Ak Partide. Yine lider muhafazakârlarda…

Bidayetinden beri hep öyle idi aslında.

Cumhuriyet kurulduğu ilk günden beri çok partili hayata geçilseydi Mustafa Kemal de, İnönü de hatıralarını yazmaya giderlerdi.

Çünkü cesaret edemediler halka gitmeye.

Hâlâ CHP’nin halka gitmeye aslında cesareti yok. Askerî darbeler kısmen tereğe (mutfağa) teşehhüt miktarı geçirirlerdi CHP’yi. Çok şükür onlar da kalmadı daha.

Eğer meselelerin “hikmet” yönüne inanılsa durumun izahı kolay ama inanmak için sağlam bir imana sahip olmak gerekiyor. O da olmayanda olmuyor.

İşin hikmeti şu: Tayyip Bey ve ekibi yirmi iki yıldır gösteriş yapmak için yapmadılar bu hizmetleri. Bakın son iki yıl içinde Recep Tayyip Erdoğan’ın sıcak bölgelerimizde havuzlu villalardaki tatili kaç gündür? En fazla onun hakkı değil mi tatil? Buna karşılık İstanbul’un başındaki zata bakın…

Gören her şeyi görüyor da kör olanlar el yordamıyla filin hortumuna dokunup “boruuu, boruuu” diye bağırıyor.

Bunları yazarken pahalılığı, bozulan ekonomik dengeyi, piyasadaki belirsizliği es geçmiyorum. Evet, ekonomik denge bozuk. Yeni piyasaya halk tam alışacakken yeni dalgalar bindiriyor. Aslında muhalefetin tam prim yapma zamanı.

 Ekonominin tüm renkleri kendisinden sorulan Babacan suskun.

Ben siyasetin stratejik derinliğini bildiğim gibi ekonominin sinerjik derinliğini de bilirim benzeri konuşmalar yapan Davutoğlu ortalarda yok.

Saadet’in “Adil Düzen” iddiası merhum Erbakan’la çoktan gitmiş.

CHP, İş Bankası’nın ekonomik cetvelini tutma peşinde. İyi tutuyorlar İş Bankası’nın kuyruğunu ve bırakmıyorlar.

İYİ Parti ise malum…

 Allah, Ak Partiye fırsatlar açıyor. Ballı yağlı fırsatlar. Kızsanız da öyle.

Çünkü: “Vermeyince mabud, Neylesin Mahmut?” Vesselam.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf Duman

İdris ağabey şu Süleymançılarla ilgili bir yazı yazsan. Neden hep CHP'ye oy verirler.  reva mıdır

Emanetçi

Siz, Özgür Özel'in CHP nin genel başkanı olduğunu mu zannediyorsunuz? Adam, Tanju Özcan'ın partiye yeniden gelmek için yaptığı başvuru için; "genel başkana (Kılıçdaroğlu'na) sorup öyle değerlendireceğiz"dedi. Bu, CHP de gerçek genel başkanın kim olduğunu göstermiyor mu?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23