• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Zillet İttifakı ve İttihat Terakki

07 Mart 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

“Din, millet, vatan, namus ve devlet çiğnenmez, çiğnenilemez. Hayat bunlar için feda edilir”. Bıçakçızade İsmail Hakkı.

İttihat ve Terakkiciler denilince akla ilk gelen nedir?

700 yıllık Devlet-i Aliye’nin tabanını ve çatısını ördüğü “din, millet, vatan, namus, devlet” ilke ve inançlarını, dışarıdan ve içeriden aldıkları büyük desteklerle, 10 yılda mahvettikleri ve sonra da kaçıp gittikleri gelir.

Bugün bir tek İttihat ve Terakkiciden hayırla söz eden ve haklarında iyi şeyler yazan-konuşan “normal insana” rastlamak mümkün müdür? Elbet değildir.

Fesat sever bazı kimselerin hemen öne sürdükleri hususa değinelim de fitnelerini boşaltıp temiz zihinleri kirletmesinler.

İttihat ve Terakkiciler denilince, içlerinde mütedeyyin bazı isimlerin de olduğunu söyleyip, şebekeyi temize çıkarmak isterler.

Oysa o kimseler, düştükleri girdabın farkına varır varmaz çıkmış ve itirafla birlikte aleyhlerinde yazıp konuşmuşlardır. Geçelim.

………………

Zillet ittifakı ile İttihat ve Terakki Teşkilatı arasında, cisimler farklı olsa da zihni birliktelik olduğu meydandadır.

Güçleri yetseydi ya da yetecek olsaydı, icraatları da aynı olurdu ama milletimiz bu güruhlara bir daha geçit vermeyecektir.

Bıçakçızade İsmail Hakkı’nın dediği gibi, aziz milletimizin varlığının ve bekasının sebebi; “Din, millet, vatan, namus ve devlet” kutsalıdır.

Yüz yıllık geri kalmışlığımızı 15 yılda derleyip-toparlayıp, içeride ve dışarıda elimize yüzümüze bakılır hale gelmişken, bağımsızlığımızı ve istiklalimizi her türden darbeye kaptırmamışken, şimdi de zillet ittifakına yedirecek halimiz yoktur.

Bu sebeple, Cumhur İttifakı siyasi değil, beka meselesidir. Devleti ve milleti Haçlı Batı’dan beslenen ve direktif alan zihniyetlere teslim etmemek için yapılmıştır.

……………..

Unutulmamalı ki; Batılı güç odakları olarak anılan Siyonist teşkilatlarıyla mason teşkilatları, Osmanlı Devleti’nin kalbgâhına nüfuz ederek, sonunu İttihatçılara getirtmişlerdir.

Bu tecrübenin faturası çok ağır olmuş ve 780 bin km.’ye sıkıştırılmışızdır. Yine aynı odaklar, aynı oyunları çeşitli ittifaklarla sahneye koymaktadırlar.

İttihatçıları ve günümüzdeki ortaklarını anlatabilmek için; “İttihat ve Terakkinin Kuruluşu ve Osmanlı Devletinin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim” (İnkılâb Yayınları) isimli kitabın yazarı, Mehmed Selahaddin Bey’e müracaat edelim. Şöyle diyor:

“İttihat ve Terakki Cemiyeti inkılâb meydanına atıldığı günden beri, aziz vatanımızın önemli bir kısmını düşmana kaptırdığı halde, milletin zihinlerini zehirleme hususundaki üstün başarısına aldanmayan hiç kimse yok gibidir.

Cemiyetin bu şarlatanlık ve propagandacılığı, hokkabazın gürültü ve şarlatanlığı kabilinden başka bir şey olmadığını kimse hatırına getirmedi”.

……………….

Ezcümle:

Zillet ittifakının durumu, aklıselim sahibi insanlarımız nezdinde yine İttihatçıların şu ifadelerinde kendisini bulmakta.

“Devlet ve memleket mahv ve perişan olursa olsun, yeter ki, bizim cemiyetimiz var olsun”.

Ne diyelim. Rabbim cümlesinin şerlerinden milletimizi, devletimizi korusun! Âmin! 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23