• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
05 Eylül 2019

Yıktınız perdeyi eylediniz viran Davutoğlu ile Babacan

Yazının muhtevası sadece Davutoğlu ile Babacan’ı ilgilendirir. Yazıda herhangi bir suçlama olmayacağı için onlar da beni muhatap almayabilirler.

Hiç sevmediğim şey, dereyi görmeden paçayı sıvayıp, yazılarımda adı geçen kimseler adına başkalarının cevap vermesidir.

Anadolu’da bir söz vardır denilir ki, “Buyrulmadık işi cahiller tutar”.

Anadolu demişken sözü oradan yola döşeyelim. Davutoğlu ve Babacan Bey’i Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı oldukları için tanımıştık.

İnsan birini sevince yanındakileri de sever. R. Tayyip Erdoğan sevilince, haliyle yanındakiler sevilir.

Davutoğlu ve Babacan Beylerin sevilmelerinin sebebi de buydu. Yoksa Erdoğan’a kadar kimse onları tanımaz bilmezdi. Hatta aldıkları oylar da Erdoğan’a verilen oylardı.

…………………

Anadolu’da sohbet arkadaşlarım, yaşımdan büyük çarıklı erkânı harp denilen irfan sahibi kimselerdir.

Yalnız her çarıklı erkân-ı harp ile konuşulmaz. Amentüsü kavi olacak, dünyaya meyli olmayacak, haramdan uzak duracak, helal dairesinde yaşayacak.

Böyle güzide insanlar, karşısındakinin kilosunu, gramını, mizacını ölçmek ve tanımak için bir iki soru sorarlar, aldıkları cevaplara göre de muhatap alırlar.

En sık karşılaştığım soru şudur:

-“Davutoğlu olsun, Babacan olsun iyi uşaklardı (uşak, oğul-evlat anlamında, mayası arızalılar, fitne ve fesat çıkarmasınlar) niye böyle yapmaktalar?

Bütün kâfirler, zındıklar, münafıklar, Erdoğan’a karşı cephe almışken, bunların ikisinin ortaya çıkıp, parti kuracağız demeleri şimdi neyin nesi”?

…………….

Eğer bilgiçlik taslayıp, soruya cevap verirseniz, daha üçüncü kelimenizde; “Hele şuraya bir varıp geleyim” diye kalkarlar ve biraz sonra kendinizle baş başa kalırsınız. Bu sorunun cevabını onlardan beklemelisiniz.

Ben de öyle yaptım. Sükût edince edeben dinlemem gerektiği anlaşıldı ve söylediler.

-“Ankara’da veya İstanbul’da siyaset nasıl gider neler olur biz bilmeyiz. Bildiğimiz şudur ki, aha şu tabure kadar bile bir yerimiz olsa, burası için dövüşür ve toprağımızı düşmana teslim etmeyiz.

Bu memleketin bekçisi Erdoğan’dır. Devletimiz şimdiye kadar böyle bir bekçi görmedi. Önüne gelen senelerce devletimizi de milletimizi de öksüz çocuk döver gibi dövdü.

Bir tek Erdoğan delikanlı çıktı ve ‘durun hele’ ne oluyor dedi de başımızı yerden kaldırdı. Memleket, millet kendine geldi.

Erdoğan neyi eksik etti de bunlar tamamlayacak. Hele bir de ikisine de ortak olmak isteyen biri var ki, evlerden ırak olsun.

Bak efendi:

Bizim buralarda insanın en çok zoruna giden şey nedir bilir misin? Büyük evi dağıtmaktır. Büyük aileyi dağıtarak, perdeyi yıkıp viran etmektir.

Büyük aileyi darmadağın edenler rahat yüzü görmezler, kimseye de göstermezler. Bunlar büyük ailenin dağılmasına sebep olurlarsa ne kendileri ne millet iflah olmaz.

Avrupa’nın da istediği bu değil mi”?

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Elleri ayaklarına dolanasıcalar:

Davutoğlu, Babacan, Gül(sinsi)
 • Yanıtla

Vatandaş

Tamam hocam anladık bunların niyetlerini.Bunlardan Lider olmaz. Bir de bazi cemaatlere ne demeli , gidip CHP ye destek vermek. Bu nasıl tarikat. Vesselam
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı