Yenikapı devlet millet bekasının bekçileriydi

25 Mart 2019 Pazartesi

Yenikapı miting alanını görenlerin ortak kanaati, bu seçimin de bundan sonrakilerin de “Beka” meselesi olacağıydı. Ayrıca “Beka” meselesi değil diyenlere cevaptı.

“Beka” hususu olup olmadığına anlamak için şu örnek veriliyordu.

Bir “Cumhur İttifakına”, bir de Bahçeli’nin ifadesiyle “Zillet İttifakına” bakalım.

“Cumhur İttifakının” arkasında yerli ve milli bir ruh varken, “Zillet İttifakının” arkasında; ABD, İsrail, İngiltere, Almanya ile diğer AB ülkelerindeki karanlık güçler ile terör örgütleri bulunmaktadır.

Şimdi bu hakikatin neresi nasıl inkâr edilebilir ve devlete-millete dair “Beka” meselesi olmadığı nasıl söylenebilir? Bunu ifade için insanın kişilik zayiine uğraması gerekir.

İşte Yenikapı’ya gelenler, yerli ve milli bir düşünceyle meydandaydılar ve siyasi tercihlerini geri atarak, “Devletimizin bekası için buradayız” dediler.

Miting alanında, Ak Parti yahut MHP’ye oy verecekler değil, yerli-milli bir inançla, Türkiye’nin “Bekasını” oylayacaklar vardı.

Toplumumuzun her kesiminden binlerce insan alandaki yerini alırken, Ak Partili, MHP’li, BBP’li veya diğer partilerden oldukları için değil; bu toprakların, bu devletin, bu bayrağın sahipliği adına buradaydılar.

………………..

Türkiye’nin “Bekası” yerli ve milli olmaya bağlıdır. Sadece 82 milyon insanımız değil, bütün bir dünyadaki milyonlarca mazlumun haklarının savunulması da Türkiye’nin bekasına bağlıdır.

İttihatçıların Devlet-i Aliye’yi batırıp; “Ne yapalım, bittik, tükendik, artık bu yaralar sarılmaz, açıklarımız kapatılamaz, ABD yahut İngiltere’ye sığınalım” devrini yerli ve milli bir ruhla kapatan atalarımız; açlıktan, yoksulluktan, çaresizlikten yeni bir diriliş meydana getirmişlerdi.

İşte Yenikapı toplantısına katılan insanlarımızın mesajı da aynı ruhla, geçmişinden devraldığı yerli ve milli ruhla, şimdi ve gelecek için zalimlere bir haykırıştı.

Yenikapı’daki bu mesajı doğru okuyabilenler, “Zillet İttifakının” ülkemizi nereden nereye sürüklemek istediklerini ve onlara fırsat verilmeyeceğini de gördüler.

Yenikapı Meydanı sadece Türkiye’nin değil, bütün bir İslam dünyasıyla birlikte, Türk dünyasının temsil edildiği bir bayram yeriydi.

Yine Cumhur İttifakının ruhu gereği, tüm insanlığa sesleniş vardı. İçeriden veya dışarıdan zalimlere asla geçit verilmeyeceği kararlılığı gösterildi.

………………….

Ezcümle:

Yenikapı bir seçim mitingi değildi. Böyle bakılmamalı. Böyle görmek, Türkiye’nin dünyadaki yerinin ve milletimizin yeniden dirilişini gölgeler.

Yenikapı’ya gelenler; sevdikleri, istedikleri, destekledikleri liderlerinin, partilerinin yanında olmak amacıyla gelmediler. Devlet-millet bekasını dünyaya haykırmak için geldiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı resmi rakama göre turnikelerden geçen insanımız 1 milyon 600 bin idi. Böyle bir sayı başka hiçbir hususta bir araya getirilemez.

Yenikapı ruhu, İstanbul’u fetheden ruh ile buluştu ve 31 Mart seçimleri, bu ruhu kirletmek isteyenlere “Dur” deme kararlılığı olmuştur.

Binali Bey de Bahçeli de Erdoğan da, bu kararlılığın liderleri olarak dünyaya mesajlarını ilettiler. Umarız anlaşılır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • NihalNihal1 ay önce
  Mazareti olup katılamayanlarda vardı ama yüreğimiz onlarla idi bizde desteklerinden dolayı sevindik seyrettik o güzel insanları...
 • müslümmüslüm1 ay önce
  Dünekadar birbirlerini hainlikle şerefsizlikle suçlayan ne zaman ülkenin beka bekçileri oldu. BOP Eş Başkanlığı, ABD mütefikliği, AB sevdasını nereye koyacaksınız...
 • GerçekGerçek1 ay önce
  O kalabalıktan bedava yemekcileri düşmeyi unutmayın haaa sonra sandıkta hayal kırıklığı yaşarsınız.
 • Cem İYİ Cem İYİ 1 ay önce
  Sayın Binali Yıldırım beka meka diyemiyor. Bu bir yerel seçimdir diyor Buna ne diyeceksiniz ? Yoksa O' da bizim gibi terörist mi , zillet mi ? Beka sorunu 4000 yıldır hep vardı. Şu an tehlike büyuk ise 17 yıldır ülkeyi yönetenler değil midir sebebi?
 • AlperAlper1 ay önce
  Millet ittifakına oy verenler kişilik zayiine mi uğradı öylemi. Bravo!
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  SİTEM EDERİZ YANLIŞ YAPANLARA ÖFKELENİRİZ. FAKATKÜSMEYİZ BİRLİKTEN VE DİRLİKTEN AYRILMAYIZ. ŞAHLANAN GÜÇLENEN TÜRKİYE YE!
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  CUMHUR İTTİFAKININ YOLLARI AÇIK OLSUN. GÜÇLÜ GELECEKLER İÇİN ŞAHLANAN TÜRKİYE YE!ARTIK SIFIRDAN BAŞLAMAYA HAYIR.

Günün Özeti