Yeni Zelanda ve Zillet İttifakı

26 Mart 2019 Salı

Yeni Zelanda’daki katliama; hangi dilden, ırktan, inançtan olursa olsun, “insan” olan herkes tepki gösterdi ve lanetledi.

Tepki gösterenlerin hiçbirisi, “İslami terör” demedi veya terörü İslam ile birlikte zikretmediği gibi “abartmamak lazım” da demedi.

Yeni Zelanda halkı ve hükümeti ilk andan itibaren son derece insani şekilde tüm dünyaya karşı tepkilerini gösterdiler ve olayın şokunu üzerlerinden atamadılar.

Yeni Zelanda’da geçtiğimiz Cuma ezanı ve hutbesi televizyonlarda canlı yayınlandı. Hutbede, İslam’ın barış dini olduğu anlatıldı.

Yeni Zelanda’da Müslüman nüfus çok az olmasına rağmen büyük saygı, sevgi ve sahiplenme gördüler. En güçlü sahiplenmeyi de Cumhurbaşkanımız ve devletimiz yaptı.

Şimdi buradan gelelim yüzde doksanı Müslüman olan memleketimize.

Böyle bir ülkede dini ve milli değerlerin hakarete uğraması düşünebilir mi? Akıl sahipleri böyle bir şeye “olur” diyebilir mi?

Kendisini bu topraklara ve topluma ait hisseden hiç kimse “olabilir” demez. Çünkü böyle bir hakaret ve protesto akıl ve iz’an dışıdır.

Gelin görün ki Zillet İttifakı, bütün dünyanın gözü önünde “Ezan-ı Muhammedi’yi protesto edenleri, cazgırlık yapanları destekledi ve hatta öyle ileri gittiler ki, “Böyle bir şey olmadığını” dahi iddia ettiler.

Eğer dünyada demokratik bir ülke aranıyorsa, hak ve özgürlüklerin kısıtlanmadığı bir ülke aranıyorsa orası Türkiye’dir.

Zillet İttifakının desteklediği ve nasıl bir tıynete sahip oldukları anlaşılmayan kimseler, dini ve milli değerlerimize karşı açık açık hakaret ettiler, ezanı ıslıkladılar ve işlerini bitirip gittiler. Bundan daha büyük özgürlük olur mu?

Bu husustaki hürriyetin tadını sadece Taksim’deki grup değil, Zillet İttifakına öncülük eden CHP’nin başındaki şahıs ve ortakları da çıkardı.

Ezanı ıslıkla protesto edenlere sahiplendikten sonra Yeni Zelanda’daki katliamı da İslam’a yamamaya kalktılar.

Neyse ilgili kimseye dair Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın söylediklerini hatırlatalım:

- “Ne diyor Bay Kemal? İslam ülkelerinden kaynaklı terör’ diyor. Batılılar gibi terörün kaynağını İslam’a dayıyor.

İslam dünyasından kaynaklanan terör’ diyemezsin, haddini bil! O zaman sen, kendinden şüphe etmen lazım!

Barış dini olan İslam’a sen terörü fatura edemezsin. İslam dünyasının içinden teröristler çıktı diye de İslam’ı terörize edemezsin!

Bu adam Hristiyan. 51 Müslümanı öldürdü. Şimdi biz Hristiyanlığa terör dini mi diyeceğiz veya Hristiyan dünyasından kaynaklanan terör mü diyeceğiz.

Böyle bir haddimiz veya hakkımız var mı? Yok. Hepsinin içinden, Musevilerin içinden de çıkabilir, Hristiyanların içinden de çıkabilir, Müslümanların içinden de çıkabilir”.

Ezcümle:

Evet, dünyanın çeşitli yerlerinde, farklı ırk ve inançlara mensup ama “insan” olabilenler hâlâ Yeni Zelanda’daki katliamı protesto ediyorlar.

Şiddetin her türlüsü şeytandandır ve kimliği yoktur.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • YalakaYalaka1 ay önce
  En büyükittifak yalakalik ittifakı dir. Her dönem çeşitli surette gücün menfaatin etrafında ittifak yaparlar yarın başkası gücü ele geçirin ona yalakalik yaparlar bunlarda ahlak ve seviye yoktur.onun için yorum yazan arkadaşlar bunları adam yerine koyup yorum yazmayin.
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Cumhur ittifakına zarar veriyorsunuz bu ayrıştırıcı yazılarla bilerekmi yapıyorsunuz ? Bilmiyor olamazsınız, neden?
 • Onlara sorsanOnlara sorsan1 ay önce
  Biz sadece hakkın savunucularıyız der
 • Gulil hakkGulil hakk1 ay önce
  AKP ye oy vermeyeceğim sizin zillet ittifakı Dediğiniz ittifaka oy vereceğim Türkiye'nin yarısına zelil diyorsunuz ,sizde kuran ahlakı islam ahlakı Muhammed'i ahlak olsa diyemezdiniz ,
 • HAKİKATHAKİKAT1 ay önce
  Eğer islam dinine inanıyor ve iman etmiş biri isen Hucurat süresini aç oku: Bir fasık size bir haber getirdiği zaman araştırın. Olur ki bilmeden bir kavme/millete/ kişilere düşmanlık etmiş olursunuz.Bu haberleri nereden/nerenizden/nasıl uyduruyorsunuz.? İftira,yalan,gıybet ,kardeş eti yemek,cennet ,cehennem, hesap günü,mahşerbunlar size hiç mi bir şey hatırlatmıyor.Vay o dilsiz/kulaksız/kör olanlara .Taptıklarınız ve sizi kurtaracak sandıklarınız kendilerine bile fayda vermeyecek.Ölmeden önce tövbe edelim. Kuran a dönelim.Kardeş olalım. Siyaset Müslümanları birbirine düşürdü.
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  Muhalefet ittifakına zillet ittifakı demeye utanmıyor musunuz? Sizinki normal oluyor da rakibinki neden zillet oluyormuş? Asıl zillet, sizin gibilerin içine düştüğü şu ahlaksızca duruştur.
 • BeytuBeytu1 ay önce
  Bile bile yangini korukluyorsunuz. Hic mi utanma sikilma yok sizde? Toplumu iyice kutuplastirip ayristirmaktan ne zevk aliyorsunuz? Ne zaman toplum menfaatlerini gozeteceksiniz
 • Kaan CihanbilirKaan Cihanbilir1 ay önce
  Yazınızda en beğendiğim kısımlardan alıntı yapmak istiyorum müsaadenizle.Bu kısımların tekrar vurgulanması gerektiğini düşünüyorum. Emeğinize sağlık Hüseyin ÖZTÜRKEğer dünyada demokratik bir ülke aranıyorsa, hak ve özgürlüklerin kısıtlanmadığı bir ülke aranıyorsa orası Türkiye’dir.Zillet İttifakının desteklediği ve nasıl bir tıynete sahip oldukları anlaşılmayan kimseler, dini ve milli değerlerimize karşı açık açık hakaret ettiler, ezanı ıslıkladılar ve işlerini bitirip gittiler. Bundan daha büyük özgürlük olur mu?Şiddetin her türlüsü şeytandandır ve kimliği yoktur.
 • SalihSalih1 ay önce
  Bu şer zillet ittifakı hep böyle.bakın bizim adaylara hiç makam rant çıkar dertleri yok.hepsi hizmet erbabı.makam aracı bile istemiyor devlete yük olmamak için.bisiklet kullanıyorlar.
 • AliAli1 ay önce
  Yazdıklarınızdan Allah katında sorumlusunuz
 • nknk1 ay önce
  saadet tekbaşına giriyor
 • DayıDayı1 ay önce
  Durmadan ateşe odun atıyor bile bile ülke karissin dirlik düzenlik kalmasın diye efendileri ABD böyle istiyor. Normal bir kişi bunu yapmaz.

Günün Özeti