• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Yakanlar yaktıranlar destekleyenler

02 Ağustos 2021


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Yakanlar, yaktıranlar, destekleyenler, sevinenler böyle afetlere sığınarak; ideolojik veya siyasi olarak millet-devlet bütünlüğümüze duydukları kinlerini, öfkelerini kusanlar bilmeliler ki, mutlaka yapıp ettiklerinin bedelini ödeyeceklerdir.

Müslüman milletimizin inancında, “zerre hayrın da şerrin de hesabının verileceğine inanılır ve iman edilir”. Amentü sahibi her Müslümanın dinimize şahitliği böyledir.

Bu sebeple ormanlarımızı ve içindeki binbir canlı yaratılmışı yakanlar, yaktıranlar, destekleyenler, sevinenler ve fesatçı mayalarının gereği fırsatçılık yaparak, devlet-millet bütünlüğüne ateş püskürenler, çirkefliklerinin bedelini mutlaka göreceklerdir.

Kaç gündür memleketimizin ciğeri yanıyor. Milletimizin ciğeri yanıyor. Rabbim yar ve yardımcımız olsun ve afetlerden korusun.

Zor toprakları vatan edinmişiz, zor bir coğrafyada yaşıyoruz, zorluklarla devlet kurmuşuz, işimiz zorlu, aşımız zorlu, canımız ve malımız zorlu, içimiz dışımız zorlu düşmanlarla çevrili.

Bütün bu zorlukların üstüne bir de memleket ve millet düşmanları bağrımızda gerine gerine küfretmekte, hakaret etmekte, kimi siyaset, kimi medya, kimi ideolojik maske altında yanan ciğerlere daha da ateş vermekte.

Ve bunlar insan suretinde içimizde yaşamaktalar. Aynı caddede, aynı sokakta, aynı mahallede oturmakta, aynı çarşıdan alışveriş yapmakta, aynı yollarda yürümekte, aynı iş yerlerinde çalışmakta, esnafsa esnaflığını, memursa memurluğunu, öğrenci ise öğrenciliğini yapmakta ve devletin tüm imkânlarından istifade ederek hayatlarına devam etmekteler.

Yarabbi! Halimiz ortada! Milletimize ve devletimize sabırlar ihsan eyle! Bunlar nasıl insanlardır Allah’ım! Şerlerinden Sana sığınırız!

Bu afetten millet-devletin bütünlüğümüzün bozulacağına inanan ve sevinenler, hakikaten bu toprağın insanı olsalar, devletin ve milletin ne kadar güçlü olduğunu görürler.

Yedi düvel hep birlikte saldırdı yıkılmadık. Saldırmakla kalmadılar, şehirlerimizi işgal ettiler, üstelik düzenli bir ordumuz olmamasına rağmen, millet olarak istiklalimizi kazandık.

Dünya üzerinde seferberlik nedir sadece bizim milletimiz bilir. Biz seferberlik toplumuyuz. Vatan ve devlet savunmasının ne demek olduğunu yetmiş nesildir biliriz.

Yabancı düşmanlar devlet-millet bütünlüğümüzü bozamayınca içeriden darbeler yapıldı, muhtıralar verildi, 28 Şubatlar yaşandı bir de hepsinin altını destekleyen 40 yıldır süren terör devam etti ve bu ülke, bu millet yenilmedi, yıkılmadı, hamdolsun daha da güçlendi.

İşte yakanlar, yaktıranlar, destekleyenler, sevinenler; darbelerden, terörden, umduklarını bulamayınca yangınlardan medet umar oldular. Bunlar gerçekten insan mı?

Ormanlarımızın, evlerimizin ve içindeki binlerce canlının yanmasından normal bir insan menfaat umup, çıkarları uğruna umut besleyebilir mi? Böyleleri insan olabilir mi?

Ezcümle:

Hamdolsun yüz yıllık tarihinde olmadığı kadar güçlü bir devletimiz ve kadirşinas, iman ehli bir milletimiz var.

Gidenleri geri getirmezsek de kısa sürede yaralarımız sarılacaktır. Evsizlere evleri yapılacak, hayvanlarını kaybedenlere hayvanları verilecek, ormanlarımız yeniden yeşerecektir.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sayın öztürk hırsızla canmi ile arkadaş olan

zararı bizede dokunacak elbet, bize iyi arkadaş ile kötü arkadaş olmanın izahını anlatırken. İyi arkadaş esans satan dükkan gibidir esans almasanda kokusundan istifade ederdin kötü arkadaş demrci dükkanmı giibidir seni dumanı rahatsız eder çıngıda sıçraya bilir denirdi abd avrupa kötü arkadaş gibidir alış veriş yap samiyetine inanma.
 • Yanıtla

Sadetdin

Hocam ALLAH cc Razı olsun Rabbim size sağlıklı huzurlu bir ömür versin yazıyı okudum nokta koyacak bir yer bulamadım ben yazmış gibi düşündüm . İçimizdekileri hainleri Rabbim ıslah etsin ıslah olmazlarsa kahhar Sıfatının gereği kahreylesin .AMİN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23