Vatandaşlık bilinci vicdan işidir

17 Ağustos 2018 Cuma

Vatandaşlık bilinci vicdan işidir. Bizim insanımız hainlerin değil, fıtratlarının gereğini yapar ve vicdanlarıyla hareket ederler.

Nitekim öyle olmuştur, bundan sonra da böyle devam edecektir. Aklıselim sahibi insanlarımızın inandığı ve iman ettiği gibi vatan sevgisi imandandır.

Yalnız küçük bir kusurumuz var, içimizdeki iz’ansızların bunları anlamasını bekliyoruz. Bu beklentiden vazgeçip yolumuza devam edersek, Rabbim önümüzü açacaktır.

………………

Kendi halkı başta olmak üzere, dünya insanlığının püsküllü belası ve hakiki şeytanın günümüzdeki temsilcisi Amerika’nın yönetimine ancak vatandaşlık bilinciyle karşılık verilebilirdi. Öyle de oldu.

Hamdolsun ehli vicdan, ehli iman devlet yöneticilerimizle, millet olarak her geçen gün kovulmuş şeytandan Allah’a sığınarak, elimizden ve dilimizden geleni yapıyoruz.

Amerikalılarla, içimizdeki Amerikanlaşmış kişiliksiz, kimliksiz, haysiyetsiz kadavraların anlamadığı yahut anlamak istemediği gerçek şudur:

Biz toplum olarak “milli bir kimliğe” sahibiz. Milli kimliğimizin temel unsurlarını; dinimiz, dilimiz, tarihimiz, folklorumuz, edebiyatımız ve çeşitli sanatlarımız teşkil etmektedir.

Bizim kimliğimiz bellidir; “Biz Müslümanız ve İslam ümmetiyiz”. Milli benliğimiz ve enerjimiz böyle emreder.

Biz millet olarak hiçbir şeyi kendi değer yargılarımız çerçevesinde, kendi düşüncemizle tartmadan, körü körüne kabul etmediğimiz gibi vatanımıza, milletimize ihanet edenlerin de asla baskısına boyun eğmemişizdir.

……………..

Millî şuur; bir milletin kendini duyması ve bilmesidir. Hem duyguya hem de düşünceye dayanan milli şuur, bir milletin manevi kuvvetlerinden en önemlisidir.

Bizim gibi zengin bir tarihe sahip olan milletlere dışarıdan bir kimlik yüklenemez. Yüklense de kısa sürede geri teper.

Türkiye üzerine oyun oynayanların kaybetme sebebi bu özelliğimizdir. Millî şuurun uyanık olduğu yerlerde, yabancı unsurların borusu bu yüzden ötmez.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” ilkesi ve inancı, milletimizin birbiri arasındaki en önemli çimentosudur.

Müslüman olan yahut olmayan dünyanın diğer ülkelerinde bu çimentoyu bulmak zordur. Batılıların yine akıl erdiremedikleri hususlardan birisi de bu hasletimizdir.

Ümmet bilincini en canlı tutan da yine bizim toplumumuzdur.

İnsanımızın çalışkanlığı, yiğitliği, hoşgörülülüğü, gönül zenginliği, temiz ruhu ve temiz yüzü, ekmeğindeki ve aşındaki bereketi, fıtri zekâsı, dünya barışına katkısı ve asilliğinin kaynağı bu inancın tezahürüdür.

…………….

Ezcümle:

Bizim millet olma inşamız, inanç temellidir. Biz birilerinin bizi millet olarak tespitine hiçbir zaman ihtiyaç duymadık.

Hiçbir zaman devletsiz ve vatansız kalmadık. Hiçbir vakit tam olarak müstemleke olmadık. Müstemleke yapmak isteyenler asla başaramayacaklar.

Devletimiz ve milletimiz sağlam durmasını bildi. Büyük şeytan ABD yönetimi kibirlerinin faturasını çok acı ödeyecektir.

“Yavaş atın çiftesi pek olur” derler. Amerika ve uşakları, devletimizin ve milletimizin ne büyük bir irade toplum olduğunu göreceklerdir. Hatta görmeye başladılar bile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ManeviyatManeviyat6 ay önce
  Benim sizden bir ricam var.Yaklaşık 30 yıldır Hollanda'da yaşıyorum ve yıllardır burada yaşayıp ve burada sigortalı bir işte çalışmalarına ve daha sonra da emekli olmalarına rağmen 30 yıldır ailelerinden dolayı "öksüz ve yetim ve dul" maaşı alıp ülkemize ihanet eden insanlar var.Özellikle ülkemizin bu zor günlerinde üzülmek ve yardımcı olmaya çalışmak yerine sırf Erdoğan nefreti yüzünden devletimizden sahtekârlıkla çaldıkları parayı Amerikan dolarına yatırıp çocuklarınıda Amerika'ya tatile gönderip bu parayı orada çatır çatır yiyin dediler.Devletimiz her ay bu kan emicilere boşuna para ödeyip bir sürü zarara giriyor.Ricam şu lütfen iyi bir gazeteci olarak yıllardır Avrupa'da yaşayıp da her ay TC.den "dul ve yetim" maaşı alan insanlar incelensin.Inanınki bunların bir kısmı ya halâ sigortalı bir işte çalışıyor ya da emekli olmuş kansızlardır.Ülkelerini sevselerdi gene şikayet etmeyecektim ama Erdoğan nefreti yüzünden en ufak bir problemde"OH çekip DAHA DA BETER OLSUNLAR INŞALLAH"diyorlar ya bu bana çok dokunuyor.Bunların hakkından bir tek siz gelirsiniz diye düşündüm. SAYGILARIMLA
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI6 ay önce
  şimdi okullarda kayıt zamanı ve özellikle üniversitelerde zındık komiteleri fedakarca cirit atıyor.Bu ne yazık ki liselere kadar örgütlü bir şekilde devam ediyor.Diyanet de bi haber.Bu okullarda okuyanlar bizlerin çocukları.Nasıl tedbirler almalı onu da yazarsanız önemli bir hizmet yapmış olursunuz.
 • engineerengineer6 ay önce
  şiir:Vicdan hangi devirdedir/Vefa hangi revirdedirÖğrenmedim suç bendedir/Affet beni anacığımÖğrettiğin oyun başka/Hayat denen okul başkaDeğiştim ben baştan başa/Affet beni anacığımYolum düzdü dağa düştüm/Çırpındıkça ağa düştüm/Bir bilinmez çağa düştüm/Affet beni anacığım
 • HukukçuHukukçu6 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.

Günün Özeti