Tuzu Kurulara Göre Ak Parti

15 Ağustos 2019 Perşembe

İki tip tuzu kuru insan vardır.

Birinci sınıfa girenler; atadan, babadan varlıklı ve bütün iktidarların nimetlerinden istifade edip, hayatlarını imtiyazlarla yaşamak isteyen kesim.

İkinci sınıf tuzu kurular ise aslında kurutacak tuzu olmayan ama tuzu kuru gibi duranlardır.

Böyleleri yaşadığı topluma faydasından çok zararı dokunanlardır. İyi, güzel, doğru ne varsa her şeye dudak bükerler.

Ortak yönleri ise bencilce soru sormalarıdır.

- “Ak Parti 17 yıldır iktidarda bugüne kadar ne yaptı”?

Allah yardımcısı olsun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kesimlerle ve yanlılarıyla işi bir hayli zor ama o zaten zoru başarmakla yükümlü olduğu için bunları görüp bilmekte.

…………………

Siirt-Tillo’nun büyük şeyhlerinden, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.lerinin de hocası İsmail Fakirullah Hz.leri buyururlar ki:

- “Anlarsa uzağım yakınımdır, anlamazsa yakınım uzağımdır”.

R. Tayyip Erdoğan partiyi kurduğu ve iş başına geçtiği günden bugüne bu hakikati yaşıyor.

Gelelim tuzu kuruların, “Ak Parti 17 yılda ne yaptı” sorusunun cevabına.

Bu soruya, iktidarın neler yaptığına değil, neler yaptırılmak istenmediğine dair cevap vermek lazım.

Bir kere iki yüz yıldır bu ülke ve millet üzerine Yahudi destekli Haçlı Batı, operasyon yapıyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bunların en büyüklerini yaşadı, yaşıyor.

İsterseniz şöyle en bilinenlerini sıralayalım. Bu kadar ağır yüklerin altından kalkıp da ülke yönetmek nasıl bir şeydir muhasebesini yapalım.

……………….

Ak Parti iktidarına ve R. Tayyip Erdoğan’a karşı ilk büyük operasyon, Danıştay saldırısıydı.

Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay, Sayıştay, Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve Türkiye Barolar Birliği üyeleri Anıtkabir’e yürüdüler ve saldırıdan hükümeti sorumlu tuttular.

Malum karanlık odaklara bu yetmeyince, “Cumhuriyet Mitingleri” diye bir şey uydurdular. Ankara, İstanbul, İzmir, Manisa ve Çanakkale’de mitingler yaptılar. Tutmadı.

CHP ve Anayasa Mahkemesine iş düşmüştü. 367 krizini çıkardılar, milletimizi yine ikna edemediler. Halkımız nihayet özgür iradesiyle bir iktidara sahipti çünkü.

Bu arada vesayet rejimi baskılarını gittikçe artırıyordu. 27 Nisan e-muhtırası bunlardan birisiydi. Ülkenin ve halkın enerjisi sürekli düşürülmek isteniyordu.

Ya kapatma davası. Başlı başına hem hukuki hem siyasi bir operasyondu. Hukuk ve siyaset yerle bir edilmişti.

Operasyonlar hız kesmiyordu, PKK terör örgütü ve DAEŞ’in yanı sıra bu sefer devlet içinde yuvalanan FETÖ terör örgütü hızını artırmıştı.

7 Şubat MİT krizi. Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi ve 15 Temmuz darbe kalkışması ve daha niceleri.

Şimdi de partiyi bölme ve böldürme operasyonları.

Daha bütün dünyanın baş belası ABD ve Avrupa ülkelerinin ülkemiz üzerindeki siyasi ve ekonomik terörlerini saymıyoruz.

Allah aşkına hangi hükümet dayanabilirdi bu kadar ihanet kalkışmalarına.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hasan ErenHasan Eren1 ay önce
  Çok haklı bir yazı.Hepsine inanıyor ve katılıyorum.Görüşlerinizin tamamı hakikat.Ellerinize sağlık.
 • elifelif1 ay önce
  yav kardeşim..........yol köprü tünel havaalanı sağlık en pahalı hizmetler çokta olağanüstü.bunlar gerekli pahalı hizmetler halk memnun....bunun yanında ucuz hizmetlerden dolayı halk tepkili.nemi onlar....gıda sebze doğalgaz elektrik...vs..ucuzlatın..domatesi biberi çöpe döküyorlar...manavda 5 tl...çifçinin mazotunu gübresini ucuzlatın yav....TARIM BAKANI ne iş yapar bu ülkede...duyun milleti...yoksa BAŞKANLIK GİDİYOR BAKIN DİKKAT DİKKAT DİKKAT...................................
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..Çok..güzel..özetlemişsiniz.
 • Ali Ali 1 ay önce
  ergi devletlerin batış sebebi kırız sebebi . İslâm daki zekat sistemi hakkıyla uygulanırsa devletler kurtulur. En güzel nizam Allah subhanehu ve teala ya nın nizamı. Prof lar inceleyin tez hazırlayın sonunda kafirlerde başka bir isim ad altında zekat benzeri vergi uygulayacak. Köy görünüyor kılavuz kuran
 • Dadaş 25Dadaş 251 ay önce
  Elektrik ve doğalgaz ve günlük yiyecek be içiceklere yapılan zamlara kim dayanır.Daha yeni geçen ay elekrik 165 tl. Bu gün gelen fatura 233 tl.Her şey ortada.Bunu nasıl izah edebilirsiniz.Akpartison dönem artık iyice vatandaşın sorunlarımdan uzak bir siyasi çizgi izliyor.Allah basiret versin.
 • klmklm1 ay önce
  Parti içi temizlik maalesefyapılamadı salla baş al maaş yapanlar aynı zamanda bukalemun gibi renk değiştirme tecrübe ve çakallığına da sahib olduğundan' Taban Partiye kızgın. Ve Parti yavaş yavaş eriyor...
 • ABDURRAHMANABDURRAHMAN1 ay önce
  MAKAMSEVDALISI KENDİ ÇIKARLARI İÇİN AKP' YE SIZAN KANSIZLARIN BİR AN ÖNCE BULUNUP MEMLEKET SEVDALISI NEFERLERLE YOLA DEVAM EDİLMELİ. GÜÇLÜ TÜRKİYE ÖLÜRSEK ŞEHİT KALIRSAK GAZİ DİYENLERLE OLACAKTIR
 • Mehmet ayMehmet ay1 ay önce
  17 yildir akp iktidarinda, niceleri aileleriyle beraber karun kadar zengin oldular. Bu kadar parayi simdiye kadar kimse kazanamadi. Bir musluman olarak bunlari allaha havale ediyorum.
 • CEVDETTCEVDETT1 ay önce
  REİSİN ETRAFINDAKİ ÂKİL İNSANLAR NEREDE? AK PARTİ İÇİNDEKİ KURT İÇERDEN PARTİYİ KEMİRİYOR. HER ŞEY YOLUNDA BAŞKANIM EKİBİ.
 • OkurOkur1 ay önce
  ABD stratejik ortağımız.
 • HİKMET ÇABUKHİKMET ÇABUK1 ay önce
  ALLAH İÇİN SÖYLERSEK ""DEDİĞNİZ GİBİ BUNLARIN ALTINDAN -DAHALARI DA VAR- ANCAK ERDOĞAN GELEBİLİRDİ"" YÜREĞİİZE KALEMİNİZE SAĞLIK

Günün Özeti