• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
06 Kasım 2019

Televizyonlardaki Tartışmaları Hâlâ İzleyebiliyorsanız

Hangi hususta olursa olsun, televizyonlardaki tartışmaları hâlâ izleyebiliyorsanız, zihni ve bedeni sağlığınızın son raddesindesiniz demektir.

Aksini iddia edenler, sizler yazacaklarımın kapsama alanı dışındasınız. Geçelim.

Lafın sonunu nasıl getireceğimi bilemiyorum ama hemen şunu söyleyeyim.

Sosyal medyanın, daha çok “ahlaksızca kullanılan sosyal medyanın” yönetmeye kalktığı bir siyaset ve hükümet işleyişimiz var.

Çok vahim bir durum! Bu görüntüden nasıl çıkılır bilemem, onu namuslu siyasetçiler ve devlet adamlarımız düşünsün.

Acaba, dünyanın diğer memleketlerinde de bizdeki gibi sosyal medyanın büyük kısmı devlete ve millete düşmanlık besleyen kesimlerin yönetim ve denetiminde midir?

Televizyon tartışmalarının pek çoğunun alt yapısını bu kısım oluşturmakta çünkü. Ayrıca tartışmalar, daha doğrusu bohçacı kavgasını aratmayan bağırışlar, çağırışlar; fikirlerden, düşüncelerden çok, kim kime üstün geldi, kim kimi susturdu diye izlenmekte.

………………

Haksızların ve hırsızların hak sahibi olduğu ve en çok bunların haklarını aradığı, haklıların ise haklarını arayamadığı günümüzde, evlerimiz en kutlu sığınaklarımız olmaktan çıkıp, televizyonlarla cep telefonlarının işgal barınaklara döndü.

Başka milletleri bilmem ama bizde “ev ve aile”, millet olmamızın kökenlerindendir. Ev ve aile, inanç değerlerimizin olmazsa olmazlarımızdandır.

Ne yazık ki evlerimizi, ailemizi, televizyon ve iletişim cihazlarının işgaline devretmiş vaziyetteyiz ve şikâyet etsek de elimizden bir şey gelmemekte.

Keşke bir imkân olsa da evinde aile fertleriyle birlikte huzur ve güven içerisinde oturan birileri çıkıp; televizyonlardaki tartışma programlarını izlediklerini, aile ilişkilerinin daha güçlendiğini, bu sebeple aile saadetlerine, huzurlarına büyük katkı sağladığını söylese.

………………….

Tekrar edelim. Medeniyetimizin temel taşlarından birisi “evlerimiz ve ailemizdir”. Evini ve ailesini muhafaza edemeyen, içten ve dıştan gelen tesirlere karşı mukavemet gösteremeyen aileler, dağılmak ve birbirlerinden koparak yaşamak durumunda kalırlar.

Günümüzde böyle ailelerin sayısı hızla artmaktadır. Aynı duvarlar içerisinde ama ayrı dünyalarda yaşanılmaktadır.

Evlerimizde birlikte yemek yeme ve oturma odasında oturma devri artık masallarda kaldı. Şimdi evlerde oturma odasının önemini ve adabını anlatsam, yaşı 40’ın altında kimse inanmaz, inansa da kabul etmez.

Yerim daraldı bu yüzden başka bir güne oturma odası üzerine yazayım. Şikâyetlerin zirve yaptığı şükürlerin dipte seyrettiği bir toplumda, hayatın özü kaybolur, kabuğu kalır.

………………..

Ezcümle:

Bizi yaşatan ve yaşatacak olan inanç merkezli medeniyetimizdir. Bu medeniyet hızla hem de muhafazakâr bir çerçeve içerisinde yok edilmeye çalışılmaktadır.

Biz millet olarak kökleri mazide, gövdesi halde bulunan, dalları ve yaprakları istikbale uzanan bir toplumuz. Bizi medeniyetimizin dışında başka bir medeniyet inşa edemez.

Evlerimize dönelim. Oturma odalarımıza dönelim. Ailelerimize dönelim. Aynı mekânda ayrı ayrı ayrı yaşamaktayız. Kadavralarımızla değil, ruhlarımızla barışalım.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cumhur

Yıllar oldu şahsen izlemiyorum.Dudak büküşlerin den Ömer diyecekleri belli oluyor.Bizim mahalleden gibi gözüken hainlerin bile okumuyorum.Okuduğum anlar oldu.Gözlerine dursun hakkımız.
 • Yanıtla

Mustafa

[kapitalist} Kahpe ülkelerde para kazanmak kolay cık metro durağına yaz cezayı kazan yüzde ni. Konuşurken de ELHAMDULİLLAH de %5 alacağım diye insanların cebinden para calmayın trafiği tehlikeye atana yazın limiti dolduracağım diye herkeze ceza yazmayın!!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı