• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
03 Aralık 2019

TBMM Muhalefet İçin Hakaret Merkezi mi?

Geçen Cuma yolum Ankara’ya düştü. Ankara’ya varmışken TBMM’ye de uğradım.

O gün de Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların, bütçe komisyonunda görüşmeleri varmış.

Yerli ve Milli Türkiye’nin yeni yüzü, tüm ayrıntılarıyla anlatıldı. Böylesine açık ve seçik bir rapora karşı “kim ne diyor” diye basın locasından izlemek icap etti.

Söz sırası bütçe üzerine söz alacak muhalefetin ilgili elemanlarına gelmişti.

Konuşmaya değil, kavgaya etmeye geldiklerini gören basın locasındakiler de sanırım komisyondaki ilgililer de büyük bir şok yaşadı.

Çünkü bütçeye dair söz alanlar, Yerli ve Milli Türkiye’ye olan hazımsızlıklarını, ortamı sürekli gererek giderme yarışındaydılar.

Savunma sanayimiz başta olmak üzere devletin tüm kurumları tarafından, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayanların gerçekleştirilmesi, muhalefeti adeta hiç ilgilendirmemişti.

………………

TBMM, komisyondaki ilgili kimseler için devlet millet hesabına tartışma yahut konuşma yeri değil, kendi ideolojilerinin kavgasını verdikleri mekânları gibiydi.

Muhalefet ettikleri hususların büyük ekseriyeti Twitter denilen şeytan gayyasının mesnetsiz kustukları iftiralardan ibaretti.

İşin kolayını da bulmuşlardı. “Şöyle iddia ediliyor, böyle iddia ediliyor” diyorlardı.

Bir kısım kişilerin çiğneye çiğneye çürüttüğü ama bir türlü ağızlarından atamadıkları ve her fırsatta dile getirdikleri Cumhurbaşkanına “Tek Adam” yakıştırması da vardı.

Bir insan eğer laf edecekse, lafını bilerek söylemelidir. Erdoğan’ı “Tek Adam” eleştirisiyle gündem tutanların liderleri İnönü “Tek Adamdı” ve ülkenin canına okumuştu.

Halep kalmadı ama devletin arşivleri burada. İnönü döneminin yazılmayanları yazılmak üzere bekliyor.

Eğer “Tek Adam” olmak, Cumhuriyet tarihi boyunca 80 yıl yatan bir devleti, 15 yılda ayağa kaldırmaksa, böyle tek adamlığı öpüp başımıza koymalıyız.

……………

Devletimizin tüm kurumları ve milletimizin maddi-manevi sınırsız desteğiyle terörle nasıl mücadele edildiğini, kendisini bu ülkeye ait hisseden normal her insan bilir değil mi?

Hani insan olan insan bekliyor ki, muhalefet edenler de memleketin ve milletin bütünlüğüne dair yapılanları görüp bilsinler. Maalesef tek kelime etmediler. 

Sahi bir de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 6. Din Şurasının kapanış konuşmasında, “Dini, hayatın merkezine koymalıyız” demiş ona pek öfkelenmişler.

Galiba bu kimseler Türkiye’nin Müslüman bir ülke olduğunu bilmeyecek kadar söğüt gölgesinde yaşıyorlar?

Öğleye doğru toplantıya hem yemek hem de Cuma namazı için ara verildi ama Cuma namazı denilmedi. Denilseydi camiye gelmeyecekler kim bilir neler derdi.

TBMM’de üç cami var, ikisinde Cuma namazı kılınıyor. Yakında üçüncüsünde de kılınacakmış, muhalefet yine öfkelenecek ama ikisi yetmiyormuş.

……………..

Ezcümle:

Tamam, muhalefet etmek iktidar olamamanın gereğidir fakat normal bir insan, ekmeğini yediği devletine-milletine karşı bu kadar insafsız olmamalı! Bu nasıl bir zihniyettir? 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Tribüne oynayan futbolcular gibi. Horoz dövüşne hazırlanan horozlar gibi herkez kendi taraftarını KIZIŞTIRIYOR ki kızgınlıklarını sandığa taşısın. Hiç düşündük mü yaptıklarımızdan ALLAH SUBHANEHU VE TEALA RAZIMI
 • Yanıtla

Alkan

Komisyonlar iktidar ve bakanların muhalefetin konuşmalarına cevap vereceğine şovla vatanhainliği fetöcü gibi ithamlarda bulunması görevini icrasını yapamayanların acziyetinin göstergesidir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23