Siyasetin yüzde doksanı risk almaktır

12 Temmuz 2019 Cuma

Siyasetin yüzde doksanı risk almak, yüzde onu da riski yönetmeyi bilmektir.

Bu çerçeveden baktığımızda, R. Tayyip Erdoğan’ın hayatı risk alarak ve yöneterek geçmektedir.

Türkiye olarak Meşrutiyet’ten (1908) bu yana sürekli iç ve dış tehditlerle yaşayan bir ülkeyiz. Bu sürede içeriden ve dışarıdan ülkemizi tehdit eden tüm tehditlere göğüs geren pek az lider çıkmıştır.

Ak Parti iktidarıyla kendimize gelmeye başladığımız son 15 yılda bu riskler, Haçlı Batı’nın destekleriyle daha da artmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dışında tüm riskleri hangi lider göğüsleyebilirdi?

Halkımızın büyük ekseriyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvendiği ve inandığı için arkasında durmakta, terörle birlikte tüm tehditlerin göğüslenmesini, yönetilmesini sağlamakta.

Yüzyılı aşkındır belimizi doğrultmaya çalışıyoruz.

“Tam şükürler olsun, kendimize gelmeye başladık, devlet-millet olarak yüzümün akıyla belimizi doğrulttuk” derken, Erdoğan sayesinde bir yerlere gelenler, Haçlı Batı’nın ve içimizdeki yandaşlarının istediği gibi hareket etmeye başladılar.

Haçlı Batı’ya göre biz asla ve asla bağdaş kurup oturmamalıyız. Bağdaş kurup oturmamızdan bile ürkmekteler. Bu ürküntülerini de Ak Parti iktidarına karşı sürekli alternatifler üreterek gidermeye çalışmaktalar.

Siyasi beklentilerini dışarıdan pompalanan hayali vehimlere kurban etmiş kimselerin millet vicdanında yer bulmaları mümkün değildir.

Bir de “Parti kurmak turşu kurmaya benzemez” denilir. Siyasi parti çöplüğünde yüzlerce levha yahut kuvöz partileri bulunmaktadır.

Sol kesimde veya onların içinde yuvalanan kuvöz partiler, Ak Partiye karşı oluşumlara girişseler anlaşılırdı.

Yalnız yıllarca Ak Partide palazlanıp, sonra birden yol arkadaşlığını terk ederek, hangi gerekçelerle kendi kendilerine gelin güvey olduklarını anlamak imkânsız.

Siyasi partiler çöplüğünün önemli kısmını; öfkeyle, hiddetle, kinle ve bir de aklanan kara paralarla kurulan tabela partileri oluşturmaktadır. İsteyen çöplüğe bakabilir. Geçelim.

Tekrarlayalım. Devletimizin ve milletimizin ömrü, yüz yılı aşkındır; tarihi, iktisadi ve siyasi pek çok düşmanlıklarla boğuşarak geçmiştir.

Bunun belli başlı en önemli sebebi, risk almasından korkan kifayetsiz siyasetçilerin yüzündendir. Lideri risk almayan bir partinin arkasında millet durmamıştır, durmaz da.

Biz, köklü bir milli şuura sahip toplumuzdur. Bu hakikati Erdoğan sırtlamakta ve sağduyu sahibi halkımıza inanarak birlikte riskleri göğüslemektedir.

Eğer bugün içeriden ve dışarıdan yapılan tüm taarruzlara rağmen, devlet-millet bütünlüğü devam ediyorsa, bu şuur sahiplerinin inanç ve imanları sebebiyledir.

Haçlı Batı’nın, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nden tahsil edeceği ezeli ve ebedi düşmanlıklarla dolu hesabı vardır. Alacağını tahsil etmek için leş kargaları gibi üzerimize gelmekten asla vazgeçmeyeceklerdir.

Ezcümle:

Rahmetli dedem yardım severdi ama bir tek büyük aileleri parçalayan kimselerin işini asla görmez ve şöyle derdi:

-“Oğul! İnsan ekmek yediği sofraya ihanet etmez”!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Serap Serap 9 gün önce
  Allah sayın cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin inşallah.Yazınızı çok beğendim,siz ehl-i sünnet çizgisinde bir vatanseversiniz.
 • avbavb9 gün önce
  bana öyle geliyor bunlar fetiş adına çalışıyorlar.
 • bekir berkbekir berk9 gün önce
  sevgilihuseyinbeyhaçlıbatıdan bahsedıyorsunuzlakınonların yasamkırıterlerınıbıze dayatan kanunlaştıranbu duruma bakmıyorsunuzhaçlılarbıze duşmanlık yapmıyorsadece oyle gorunuyorlar çunku istedıklerı her yasayı çıkartıyoruz lutfeneskı halınıze donunuz allahın yasaklarını meşrulaştıran bu durumusavunmayınız.hesap varr....
 • Yakup Yakup 9 gün önce
  Karadenize eylem planı..... Allah aşkına dere ve nehir ıslahı için hangi üniversite nin çalışması var. Dere ve nehir yataklarını derinleştirın genişletin İSTİNAT duvarı örmeyin, doğal güzelliği bozmadan yapın yapacağınızı
 • Siyasetin yüzde doksanı risk almaktırSiyasetin yüzde doksanı risk almaktır9 gün önce
  Politikanın yüzde doksanı; yalancılık, riya, çirkeflik, eşkiyalık ve ahlaksızlıktır.
 • KamalKamal9 gün önce
  Ya sofradaki yediği ekmekler haram ise ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı var idiyse?
 • Veysel POLATVeysel POLAT9 gün önce
  Türkiye'de ekonomik , sosyal , siyasal , güvenlik , hukuk , eğitim ,....... Konularında herşeyin tek hakimi ve karar alıcısı bir kişi oluyorsa durum gerçekten vahim demektir.Ez cümle , herkes yanlış yapıyor ama reis asla yanlış yapmıyor. Yanlış yaptı diyen olursa kesin bir fitne içindedir.Bu mantıkİslami ve İnsanî olamaz. Çok yazık
 • Gurbetçi...Gurbetçi...9 gün önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • HARUNHARUN9 gün önce
  Son cümlen doğru.lakin ihanet eden yol arkadaşları değil kendisi trenden indirdi.Beraber yola çıktıkları arkadaşlarını kendinden uzaklaştırdı. Kendine hakaret eden ne kadar adam varsa yanına aldı hepsini bakan yaptı. (Bahçeli bile ver bilali al iktidarı dedi)Ebul Horasaninin sözü yaşanmış oldu (Onlar, şerrinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de; düşmanlarını yakın tuttular. Yakın tuttukları düşmanları dost olmadı. Ama uzak tuttukları dostları düşman oldu. Herkes düşman safında toplanınca yıkılmaları mukadder oldu.)
 • 8. Sekizinci 8. Sekizinci 9 gün önce
  Dünyalık için rizk alın, ölüm gelince kıyameti kopacak olanlar ebedi cehennem için tırnağınızı oynamayın. Kuranda cennette ebedi cehennemde.
 • alkanalkan9 gün önce
  Eden ettiğinin karşılığını ilahi adalet gereği yaşamadan ölmeyecektir. Milli görüşe içeriden ve dışarıdan özellikle İsrail abd den yapılanbaskılar neticesinde partileri kapanan liderine hapis ve siyased yasagı getirilen bir dönemde bu durumu fırsata çevirip ekmeğini yediklerine ihanet edip bir davayı bölüp parçalayanlar yaptıkları hanetin karşılığını göreceklerdi. Milli görüşe yapılan ihanetümmete yapılan ihaneti. Fakat günümüzde birilerinin parti kurmaya kalkışması ümmete yapılan bir ihanet değil AB likçi iki zihniyetinıraka ilk bomba düştüğünde 8.5 milyardolar gelecek diye sevinenlerin çıkar ve koltuk kavgasına dayalı siyasi bir mücadeledir.

Günün Özeti