Sahabeler şehrine sahip çıkalım

10 Mayıs 2019 Cuma

İstanbul’un fethedildiği ayın içerisindeyiz.

İstanbul, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hadisi şerifine mazhar olarak fethedilmiş Müslümanların dört kutlu şehrinden birisidir.

Peygamberimize ev sahipliği yapmış sahabe efendilerimizden Eyüp el-Ensari Hz.leri başta olmak üzere, nice sahabe efendilerimiz burasını vatan edinmiş, ruhaniyetleriyle halen yaşamaktadır.

Bu hakikate elbette CHP zihniyetlilerin ve onlara ortaklık eden veya destekleyen kesimlerin inanmasını beklemiyoruz, beklememeliyiz de.

Onlar inandıklarının gereğini yapıyorlar. Kendi inançları çerçevesinde birlik oluşturmuş ve inançları üzerine ittifak etmişler. Kim ne diye bilir.

Bize düşen; dünyada birleştikleri, kucaklaştıkları gibi ‘Müslümanlara göre ebedi olan esas âlemde de’ ebedi birlikte olmaları için dua etmektir.

Rabbim hesap gününde (inanıyorlarsa tabii) hep birlikte haşreylesin. Dünyadaki ittifaklarını şahitlikleri olarak karşılarına çıkarsın.

Amentüsü sağlam her Müslüman bilir ki, Allah her şeye şahittir. Geçelim.

¥

Yazının muhatabı, İstanbul’un bir İslam şehri olduğuna inananlardır.

Belediye seçiminde yahut genel seçimde, Ak Parti’ye oy verenlerin çok büyük kesiminin oy verme sebebi, İslam ülkesi olmamız ve idarecilerimizin Müslüman olmalarıdır.

İşte ABD, AB ve onların hizmetindeki yerli-yabancı Haçlı zihniyetlilerin hazımsızlığı ve öfkeleri bu yüzdendir.

Diğer bazı İslam memleketlerinde olduğu gibi Türkiye’de de kendilerine tabi olan kesimleri iktidara getiremedikleri için şeytanlıklarına akıl sır erdirmek mümkün değildir.

Çok uzağa gitmeye gerek yok. Haçlı Batılılarla onların uşaklarının birinci sırada nefret ettikleri insanlarımız; “vatanına, devletine, bayrağına, dinine” sahip çıkan milletimizdir.

Müslüman halkımıza karşı direkt nefretlerini, öfkelerini, ihanetlerini kusamadıkları için, liderler üzerinden kusmaktalar ve esas hedefleri elbet milletimizdir.

Çünkü biz “devletçi bir milletiz” ve bu hakikatin anlaşılması çok zor değildir.

Siyasi tarihimizde bu özelliğimize sahip çıkan liderler, Haçlı Batılılar tarafından hep istenmeyen liderler olmuştur.

Mesela Menderes, Özal, Erbakan, şimdi de Erdoğan, Haçlıların taarruzuna uğramaktadır. Hamdolsun dördü de millet-devlet adına duruşlarını bozmamışlardır

Bu liderlerimize düşmanlık elbet şahıslarına değildi. Esas düşmanlıkları, arkalarındaki halkımız ve imanlarına olan düşmanlıktı. Bugün de öyle!

¥

Neyse yanlış hesap, bütün çarpıklığı ve hileleriyle YSK’dan döndü ve seçimin yenilenme kararı çıktı.

İstanbul’u kazanmak aslında bu kadar çetrefilli olmazdı. Şimdi oturup kabahatli arayacak değiliz fakat şu kadarını söylemeli.

Eğer her Ak Partili, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan kadar çalışsaydı, rehavete kapılmasaydı, “nasıl olsa alırız” diye iletişim ve ilgide üst perdeden hareket etmeselerdi, seçmenler de rehavete düşmezlerdi.

Resmi veya özel kurumlara ziyaret için gelen insanlara bile kimlik sorulduğu bir devirde, sandık görevlilerinin kimliklerini araştırmamak, sormamak nasıl bir aymazlıktır?

Neyse söylenecek çok şey var lakin sırası değil. Seçimlerin yenilenmesine kimlerin nasıl tepki gösterdiği ortada.

Unutmayalım! İstanbul bir İslam şehridir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Istanbul asla bu çapulçu takımının eline geçmemeli, Ak parti bu seçime var gücüyle hazırlanmalıdır!
 • Hıyarlı babaHıyarlı baba1 ay önce
  Bak sen İstanbul İslam şehriymiş, bu sloganından sonra yüzbinler oy verir artık, yahu yerel seçimi bile Haçlı Seferleriyle özdeşleştirmek nasıl bi mantıktır nasıl bi kafadır, büyük ihtimal ortada çakır keyif durumu var
 • Sefer yıldızSefer yıldız1 ay önce
  Sahabeler şehri deyince yazıyı okuyayım dedim Böyle mubarek bir zatı ve mekanı da gitmiş ampule bağlamışsın Ya siz ne kokluyor ne alıyorsunuz ne içiyorsunuz da böyle islamın kutsallarını beş paralık siyasete alet ediyorsunuz İslamın içini boşaltmakta haçlı ve yahudi dünyası ile yarışıyorsunuz vallahi ve billahi
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan1 ay önce
  [Rabbenağfirlî ve livâlideyye ve lil mü'minîne yevme yekûmül hisâb.] Cumanız mübarek olsun...
 • dahilekdahilek1 ay önce
  verdiğimiz oylara ve sandıklara sahip çıkmayanlar utansın. eğer seçim hasbel kader kazanılsaydı bu sahtekarlık araştırılmayacaktı bile. hep söylüyoruz yazılıyor çiziliyor. bu kadroyu yakınındaki münafık tipli yağcı yalakaları temizle memlekete yazık ediyorsun.ama nafile dinleyen yok. parti ve bürokraside en üsttte olanların çoğu ak parti aleyhine çalışıyor. adamlar o kadar cüretkar ki lojmanlarının bulunduğu sandıkta %90 chp çıkıyor. bu mu ak kadro heyhaaaaad
 • ABDULLAH SUPHİ AYDINABDULLAH SUPHİ AYDIN1 ay önce
  17 YILDIR YAPTIĞIMIZ UYARILAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜFREDATININ DUVARLARINDAN İÇERİ ASLA SOKULMADI. EVRENSEL AHLAK DERSİ (İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA HER DİNDE GEÇERLİ OLANAHLAK KURALLARI.) (Yalancılık, Hırsızlık, Sözünde Durmamak, Emanete Hıyanet etmek, Namussuzluk, Kumarbazlık, Hilekarlık, İşini sağlam yapmamakHırsızlık ,Rüşvet almak Zulum etmek, CinayetUyuşturucu içki kullanmak Vatan Hainliğigibi kötü huylar Uluslar arası ahlaksızlıktır. Bunların yerine Tersi aşılanarak test edilen çocuk sınıf geçmeli)SIKI UYGULAMALI VE SINIF GEÇMEDE BELİRLEYİCİ OLARAK UYGULANSAYDI BU GÜN MESLEK ODALARI KOMİNİSTLERDEN TEMİZLENMİŞCHP HDPKK BARAJ ALTINDA KALMIŞ OLACAKTI. 35 YAŞ ALTI AKPARTİ MİLLİ EĞİTİMİNİN ESERİDİR Akparti Senede Birkaç kez MeydanlardaHalkın % 5 ine Sadece hitap ederek muhatap olmakta Lakin MASONLARIN KONTROLÜNDE ;LAİK ,KEMALİST, AYYAŞ BİR EKİP MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ÇÖREKLENMİŞ BAKANI BİLE İÇERİ SOKMUYOR.laiklik maskesini tehdit aracı olarak kullanıp 20.000 000 ÖĞRENCİYE HERGÜNBİREBİR MUHATAP OLARAK ZEHİRİNİ SİNSİSİNSİ OLARAK AKITMAKTADIR

Günün Özeti