• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Neden Hep CHP’ye Sığınıyorlar

13 Mart 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Devletimize ve milletimize muhalefet eden ne kadar grup, darbeci, büyük küçük derneklerle, bilumum terör örgütleri, din düşmanları ve partiler varsa, hepsi de direkt yahut dolaylı CHP’ye sığınıyorlar.

Aslında iyi bir şey! Hiç olmazsa kim kimdir milletimiz ve devletimiz tanıyor, biliyor, ona göre de iç ve dış tedbirlerini alıyor.

Dünya Kadınlar Günü adıyla, kadınların fıtratlarından soyutlanarak sömürüldüğü gün, Taksim’de CHP’li yöneticilerin ve vekillerin de olduğu grup, ezanı ıslıklarla protesto ettiler ve hayâsız pankartlarla gösteri yaptılar.

İşte CHP, işte ortakları, işte sahiplendikleri, işte sahiplenenler, her halleriyle ortadalar ve milletimize karşı “Biz buyuz” diyorlar. Bundan âlâ ne olabilir.

Velev ki, CHP’ye sığınan bu güruhlar, bunlar yaşanmadan medyada gündeme gelseydi böylesine tesirli olur muydu? Olmazdı. İnkâr ederlerdi, yazanları-konuşanları suçlarlardı.

İşte size ezana küfredenlerden, hakaret edenlerden tutun da, milliyetçi kamuflajlı ve dindar kamuflajlı kimselerin nasıl bir ve beraber oldukları açıkça ortaya çıkmış oldu.

…………………

CHP zihniyeti ezan ile asla barışmamıştır, barışması da mümkün değildir. Bu hususta tarihi vakıalar hâlâ canlılığını korumaktadır.

Ezana hakaret edenlerin din ile barışması beklenebilir mi? Akli melekesini yitirmemiş her insan, elbette imkânsız olduğunu söyleyecektir.

Taksim’de ezanı ıslıklarla protesto ederek, nüfusunun yüzde doksanı Müslüman olan halkımızın inançlarına küfreden kadınların ve onların sığındığı zillet ittifakının zaferine-mutluluğuna diyecek yoktu.

Sizce bir kimsenin ezana hakaret etmesi için nasıl bir inanca mensup olması lazım?

İslam dini başta olmak üzere diğer inançların hiçbirine mensup olmaması lazım!

Çünkü Museviler İspanya ve dünyanın değişik ülkelerindeki zulümlerden kaçıp, ezan okunan İstanbul’a, Osmanlı’ya sığınmışlardır.

Barındıkları, beslendikleri, korundukları, halkın inancına hakaret etmediler. Edenler de yukarıdaki ıslıkçılara dâhil olanlardır.

Hıristiyanlardan da bugüne kadar ezana dair nefret az görülmüştür. Görülenler de Taksim’deki ıslıkçılardandır.

Avrupa’nın pek çok şehrinde camiler vardır ve ezanlar okunmaktadır.

……………..

Rahmetli dedem, ezandan ürkenlerin, korkanların, nefret edenlerin halini şeytanın ezandan kaçışına benzetir ve şöyle derdi.

- “Şeytan gibi ezandan ürken kimselerin hali korkudan perişan olmuş kişiye benzer!”

Başına aniden felaket gelen bir şahıs korkudan, telaştan ne yapacağını şaşırır, eli ayağı tutmaz olur, vücudunda ne varsa boşalır.

İşte ezandan nefret edenler de afete uğramış gibi şaşırır, bağırır ve çığlık atarlar.

……………..

Ezcümle:

Sözü Akşam Gazetesi yazarı Hikmet Genç’in 11 Mart’taki yazısının sonuyla bitirelim.

“Nice zalim, nice haçlı, nice küffar saldırdı, susturamadı Ezan’ı..,

Bil ki, nefesin yetmez durdurmaya Anadolu kıyamını!..

Ezan okunurken köpekler ulur. Köpek masumdur, İslam’da var sebebi hikmeti.

Lakin Taksim’de Ezan’ı susturmak için itler neden ulur, var mı bilen sebebini?!..”

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23