• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
25 Ekim 2019

Milli İradenin Zaferi

 

Devlet-i Aliye’nin en parlak dönemlerindeki milli bütünlüğü yaşıyoruz. Gerçi o devirlerde de bugünküler gibi içte ve dışta Çakal Takımları” vardı ama devlet-millet gücü karşısında cazgırlıklarıyla kalıyorlardı.

Bugün de içteki ve dıştaki siyasi sırtlanlara rağmen, milli iradenin gücüyle yeni ve güçlü bir tarih yazılmış oldu.

İnsan bugünlere bakınca, geçmiş yıllarda devletin ve milletin hallaç pamuğu gibi nasıl har vurup harman savrulduğuna daha çok hayıflanıyor.

Ak Parti iktidarına ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın direksiyona geçtiği yıla kadar devlet ile millet arasında uçurumlar vardı.

Hükümetler başka âlemde, TBMM farklı havalarda, adı sanı belli olmayan üst düzey komutanlar sürekli medya üzerinden mesaj sallamakta, bürokrasi zaten “masa-kasa-nisa” üçlüsünün peşinde koşmakta, velhasıl ortada devlet mi idare ediliyor, çiftlik mi belli değildi.

Coğrafyasını tanımayanların ve sahiplenmeyenlerin geleceği, içte ve dışta sömürüye daveti çıkarmaktan başka bir şey değildir.

Geçmiş iktidarların AB kapılarında para dilenmelerinin sebebi, milli iradenin bir türlü bugünkü gibi neşvünema bulamaması yüzündendi.

Şimdi artık Cumhurbaşkanıyla, hükümetiyle, TBMM’siyle, TSK’sıyla büyük bir birlik ve beraberlik sağlanmıştır ve işte hakiki Türkiye tapusu budur.

Suriye’deki başarının hem sahada hem masada zaferle sonuçlanması, milli iradenin tezahürüdür, tecellisidir, savunmada değil, taarruzda bulunmanın kazanımıdır.

ABD’nin, AB’nin, İsrail’in ve manevi değerlerini Haçlılara armağan edip, kadavralarıyla Müslüman gözüken Arap liderler ile bin yıldır düşmanlıklarından vazgeçmeyen İran’ın eli taşın altında değildir.

Eli taşın altında olan, istiklali ve bağımsızlığı tehlikede olan biziz. Biz kaybettiğimizde sadece 780 bin km2 olan ülkemiz değil, bütün bir gönül coğrafyalarımızın tamamının kaybedeceği bir hakikattir.

İçteki ve dıştaki düşmanlıkların ana sebeplerinden birisi de; 5000 yıllık tarihi boyunca hiç esaret görmemiş milletimizle birlikte gönül coğrafyamıza çullanmaktır.

Anadolu irfanının temelinde kendimiz olmak düsturu vardır. Milli mücadele veya İstiklal mücadelemiz bu ruhla kazanılmıştır.

Nihayet bu irfan, Cumhurbaşkanı ve hükümetin dirayetiyle küllerinden yeniden doğmuştur. Bütün mesele, kendimiz olabilmek ve Batı’ya karşı direnebilmektir.

Bugün kazanılan zaferin aleyhinde bulunanlar, bilinçaltlarında yatan devlet-millet bütünlüğüne karşı besledikleri düşmanlıkları sebebiyledir.

Bu düşmanlıklar, sosyal medya başta olmak üzere, televizyonlardaki tartışmalarda ve siyasi çevrelerde bütün çıplaklığıyla utanmadan, hayâ etmeden, yüzleri kızarmadan, sere serpe sahnelenmektedir.

Ezcümle:

Biz, biz olmak mecburiyetindeyiz. Cumhurbaşkanından köy bakkalımıza kadar vatanımızın her metrekaresini namusu olarak sahiplenen ve dost olan fert fert her insanımızla, ülkemizi yeniden milli ülkülerimiz çerçevesinde ihya etmekle yükümlüyüz.

Birbirimizi anlayabilmek ve biz olabilmek için üzerimize fırtına gibi gelen fitne, fesat, yalan, dedikodu, iftira ve benzeri tüm haberleri elimizin tersiyle iterek, devletimize olan güvenimizi kaybetmeden yolumuza bakmalıyız.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Münir

Aziz milletimiz öz değerlerinin farkında olup bu değerlere sahip çıktığı sürece bahsettiğiniz (kasıtlı olarak böyle davrananlar) bu kanı, mayası bozuk uşak sürüsü bize hiçbir sekilde zarar veremez.
 • Yanıtla

Ünal

Hayaller gemiyle dünya turu gerçekler otur oturdugun yerde yinede sağlanıyor amman türküsü ardından volksvagen gelmezse ne yaparız gerçeği ya değer deyip duracaginiza millet olarak ümmet olarak bir değer yaratın üzerinde hıristiyanlığın budizmin yahudi ligin değerlerini temsil eden armalarin olduğu arabalarla hava atacaginiza en buyuk put olan paranın kölesi hele ki doların kölesi olacaginiza yetmezmiş gibi faizle toplanan paralarla maaş dagitacaginiza hak bir düzen kursaniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23