• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
14 Ocak 2020

Millet-Devlet Bütünleşmesinde İletişim

Geçtiğimiz Cumartesi günü duayen gazeteci-yazar Ekrem Kızıltaş’ın başkanlığını yaptığı Medya Derneğinin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’u dinledik.

Dinledik ve gördük ki, bir devleti ayakta tutan en önemli kurumlardan birisi, iletişim teşkilatı ve bu teşkilatı işler hale getirmekmiş.

Meğer şimdiye kadar devleti milletten uzaklaştıran yahut devlet-millet arasındaki iletişim kazaları, iletişim denilen kavramı ve kurumu saf dışı bırakmak yüzündenmiş.

Mesela Ak Parti iktidarına kadar bir dönem devleti de milleti de yöneten kartel medyasında yuvalanan gazeteci unvanlı mafyaydı. Hâlâ onların faturası ödeniyor.

Yahut kılcal damarlarımıza kadar sızmış İsrail ve diğer Batılı ülkelerin istihbarat ajanları değil miydi?

Bunları anlamak, bugün devletimize ve milletimize karşı düşmanlık besleyen iç ve dış mihraklara bakıldığında çok zor olmasa gerek.

Fahrettin Altun, yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırken, benim de zihnimden bu tespitler geçiyordu.

¥

Fahrettin beyin yurtiçi ve yurtdışında harıl harıl çalıştıklarına dair faaliyetlerini dinleyince, Batı’nın çirkin buyurganlığından kurtulduğumuzu görmek mutluluk vericiydi.

Demek ki Batılıların ve uşaklarının, bizim için biçtikleri ve kendi terzilerine kendi kumaşlarıyla diktirdikleri ve giydirdikleri elbiseleri çıkarıp atmak bugünlere nasipmiş.

Yerkürede Batılılar tarafından sömürülen, kemirilen, iç kargaşa ve kaoslara sürüklenen ülkeler bakıldığında görülen net fotoğraf şudur:

Devletin milletiyle, milletin devletiyle arasında aşılmaz duvarlar örülmesidir. Böyle memleketler taklit etmekten ve yamanma ahlaksızlığından kurtulamayan ülkelerdir.

Şükürler olsun, taklitten ve yamanma devresinden kurtulalı epey oldu. Öncelikle adam gibi adam bir Cumhurbaşkanına sahibiz.

Sözünü de gözünü de esirgemiyor ve irademizi, idrakimizi haykırıyor. İletişim başkanlığı da bu hakikatleri hem dünyaya hem ülkemize duyuruyor.

Bugün geldiğimiz noktadan Batılılar çok rahatsızlar. Sadece onlar mı? İktidar olma umutlarını kaybettikleri için kin ve öfkelerini siyaset adına boca eden partilerle, sivil toplum örgütleri arkasına sığınan ruhlarıyla bedenleri birbirinden kopuk kesimler de rahatsız.

Yalnızca bunlar da değil elbet. Avrupa Birliğinden fonlanan, fonlandıkları yerlere karşı vazifelerini, millete ve devlete ihanetle, iftirayla, hakaretle yerine getiren sözde gazeteci-yazar, dergi-gazete ve internet siteleri ile sosyal medya grupları da rahatsız.

¥

Fahrettin Altun, ülkemizi içte ve dışta itibarsızlaştırmak isteyen bütün çevrelere karşı 24 saat teyakkuz halinde olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye üzerine oynanan bütün oyuncuları ve oyunları bildiğini ve oyunlarını bozduğunu anlattı.

Hamdolsun 2013 yılından bu yana süren Türkiye karşıtlığı, ekonomik saldırılar, ticaret savaşları, terörle mücadelede ABD ve AB’nin terör destek vermesi karşısında devlet-millet bütünleşmesiyle ayakta kalabilmekteyiz.

Ezcümle Fahrettin Altun’dan:

“Devletimiz ve milletimizin bütünlüğüne dair yapılan hayırlı işleri de şer işleri de doğru bilgilendirme ile ülkemize ve dünyaya duyuruyoruz”.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23