• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Mesele

15 Nisan 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

“Mesele” isimli kitapta, merhum Dündar Taşer’in geçmişten bugüne birçok hususun iç yüzünü aydınlattığı yazılarına yer verilmiş.

Eserin adı kısa ama içindeki mevzuları öyle tarihi hususları içeriyor ki, azıcık göz gezdirdiğinizde dahi milletimizin değer yargılarına karşı oluşturulan şer cephelerinin hiç değişmediğini görüyorsunuz.

Son on beş yılda temin edilmek istenen; “huzur, güven, istikrar ve kalkınmaya” dair yapılan her hareket, şer kutuplarınca nasıl engellenmeye kalkılmışsa, iç ve dış tertipli ne kadar hareketler meydana gelmişse, hepsinin geçmişte de yaşandığının anlatıldığı bir kitap.

Eseri fesat ittifakı okumaz, çünkü bugün onların memleket ve millet üzerine salgıladıkları ve saldırdıkları fesatlıkların aynısını ataları yapmış ve zerre farklılık göstermeden şimdi de onlar uygulamaktalar.

Dolayısıyla hakikati görmeleri ve idrak etmeleri mümkün değildir.

Yalnız Ak Parti ve MHP’li tüm siyasilerin mutlaka okuması gerektiğini hararetle söylemeliyim. Hele hele genç siyasetçiler mutlaka okumalılar.

………………

Siyaset el bebek gül bebek yapılan bir iş değildir.

Terlemeden, tökezlemeden, yanılmadan, düşmeden, kalkmadan, kaybetmeden, kazanmadan yapılabilecek ve üzerinde teoriler üretilebilecek bir “mesele” değildir.

Siyaset mesleğinin düşman olduğu birinci husus, siyasi tutarsızlıktır.

Siyaset tutarsızlığı asla kaldırmaz ve mikrop çukurları gibi fesat üreterek, çelişkilerle dolu ittifaklar doğurur.

Memleketin idaresini üstlenen iktidara düşmanlık ettikleri gibi yurtdışından da düşman bularak memleketin-milletin üzerine salar ve şeytana bile rahmet okuttururlar.

Türkiye’de siyaset, tarihi boyunca bu menzilden bir türlü çıkamamıştır. 90 yıllık ömrünün yüzde yetmişi; darbelerle, muhtıralarla geçerek eli koynunda yabancı kurtarıcı beklenmiştir.

Şimdi de görüldüğü gibi Ak Parti iktidarıyla birlikte Cumhur İttifakı aynı şer cephesinin çirkin ve kirli taarruzuyla karşı karşıyadır.

Milletimizin büyük desteğini alarak işbaşında olan ittifakın, elbet fesatçılara karşı gücü-kuvveti vardır ve ne devlet ne de millet olarak şer cephesine taviz verilmeyecektir.

………………..

“Mesele”, Dündar Taşer’in dediği gibi “Türkiye’yi idare etmek için seçilmiş olanlar, idareye ehil olmak için hiç olmazsa 60 yıllık vakıaları doğruya yakın bir tahlile tabi tutmalıdırlar”. 

İşte bunun için “Mesele”yi, öncelikle yaşı 45 ve altında olan genç siyasetçiler okumalı ve geçmişi iyi tahlil etmelidirler. Kitap okumayan siyasetçi, yalın ayak yolcu gibidir.

Rahmetli Dündar Taşer’in yazılarının kahir ekseriyeti, 1967-1972 yılları arasında Devlet Gazetesi’nde neşredilen yazılardan derlemedir.

Ülkemizin yakın tarihine yerli ve milli bir şuurla bakışın eseri olan bu kitapta, yarınların Türkiye’si için büyük önem arz eden yol haritaları vardır.

Ezcümle:

Dündar Taşer yazdıkları ve konuştuklarıyla, aklıyla, mantığıyla, milli bir şuurla hareket eden ve düşündüklerini bu minval üzere şekillendiren fikir ve siyaset adamlarımızdandır.

…………….

Eser hakkında: Ötüken Neşriyat; 0212- 251 03 50

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23