• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Mescid-i Aksa bütün Müslümanların imtihanıdır

12 Mayıs 2021


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

“Esasen insanoğlunun iki düşmanı, iki şeytanı vardır: Para ve Yahudi.

Bu iki şeytanın el ele verdiği yerde kan, azap ve işkence vardır ve zavallı insanlığın kaderi bunlarla düğümlenmiştir. Nurettin Topçu/Ahlak Nizamı.

………………

Bugün arife. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin! 

Böyle vakitlerde ramazana veda yazıları yazmak gerekirdi lakin sadece Müslümanların değil, tüm insanlığın başına bela olan İsrail, Mescid-i Aksa işgaliyle, bütün dünya Müslümanlarına meydan okumuştur.

Dün de sözünü ettiğimiz gibi katil İsrail, ülkemiz genelinde Müslüman halkımız tarafından diri ve dimdik bir şekilde protesto edilmiştir.

İsrail, dünya emperyalizminin Müslümanların içine soktuğu her kundağın fitilidir. ABD başta olmak üzere İsrail ve yandaşları, İslam ümmetinden intikam alma peşindedir.

Kızıl ve kara emperyalizm, İsrail’i desteklemektedir. İsrail’i güçlü ve saldırgan halde tutarak, İslam ülkelerini daimi bir savaş ortamı içinde yaşama mecbur kılmaktadır.

73 yıldır Filistin’de/Kudüs’te terörle ayakta duran suni devlet İsrail, önceki günkü işgaliyle, İslam dünyasının ne derece birlik içerisinde olup olmadığını test etmiştir.

………….

Yeryüzü Müslümanları ilahi bir imtihanla karşı karşıyadır. Bu hakikati sadece bizim milletimizin bilmesi yetmez.

İnancımız diyor ve istiyor ki; İslam kardeşliğinin gereği diğer İslam ülke halkları ve yöneticileri de bu gerçeği bilsin ve uyansınlar. İnşaallah uyanırlar.

İslam ülkeleri kendi aralarında ciddi bir işbirliğine yapmak zorundadır. Hayatta kalabilmeleri bu birliğe bağlıdır. Onurlu yaşamaları dayanışmalarıyla mümkündür.

Ne kadar güçlü ve zengin olursa olsun, bir İslam ülkesinin tek başına sömürü dünyasına karşı ayakları üstünde durması imkânsızdır.

Tabii İslam dünyası böyle paramparça oldukça, başlarının musibetten kurtulmayacağı da aşikârdır.

Sırtlarını ABD ve İsrail’e dayayan hiçbir İslam ülkesi, bağımsızlığını koruyamaz, hizmetçi gibi kullanılır. Nihayet kullanılmaktadırlar.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan bu hakikatin en canlı örneğidir. ABD’nin ve İsrail’in pençesinden kendilerini kurtaramıyorlar. Olan halklarına oluyor.

…………….

Tekrar edelim, İsrail’in son saldırısı, İslam dünyasına meydan okumadır. Mescid-i Aksa herhangi bir devletin şehri değildir.

Kudüs, Medine-Mekke gibi bütün yeryüzü Müslümanlarının şehridir. Yüzyıllardır bu gerçek bir kısım Müslüman ülkeler tarafından anlaşılmadıysa, imtihan kaybedilmek üzeredir.

Hamdolsun devlet ve millet olarak biz farkındayız ve büyük bir bütünlük içerisinde emanetimize sahip çıkmaktayız.

………………..

Ezcümle merhum Akif İnan’dan:

“Kudüs, tüm İslâm âleminin ortak mukaddesidir. Mescid-i Aksa’nın işgaline karşı çıkmayan, bu reddini her yerde her vesileyle haykırmayan, orayı kurtarmayı milli ülkü olarak benimsemeyen her Müslüman ve halkı Müslüman olan her devlet, bir kement gibi başının etrafında dolanan esaret zincirinin farkında değil demektir.

Kudüs’ü unutmak, yurdumuzu unutmaktır. İnancımızı, kişiliğimizi unutmaktır. Anlamımızı unutmaktır. Köleliğe talip olmaktır”. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Allah razı olsun....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23