• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
28 Ocak 2020

Merhamet Devleti

Bütün mesele merhamet devleti olabilmektir. Hamdolsun milletimizin büyük ekseriyetinin ferasetiyle merhamet yüklü bir devlete sahibiz.

Elbet devletimizin merhameti, milletimizin rahmet mayalı milleti olmasından kaynaklanmaktadır. Devletin başına merhametli insanları getirmek milletin işidir.

Elazığ ilimiz ve çevresinde meydana gelen depremlerde devletin ve milletin merhametine şahitlik etmekteyiz. Rabbim merhametten yana olan herkesten razı olsun.

Namuslu, haysiyetli, şerefli her insanımızın gördüğü gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere İçişleri, Sağlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlarıyla birlikte devletimiz tepeden tırnağa deprem bölgesinde!

AFAD, Kızılay, Deniz Feneri, İHH gibi sivil toplum örgütleri de ilk dakikalardan itibaren yaraları sarmakta!

Bu arada, Jandarma teşkilatımız da ayrı bir destan yazmakta ve güvenlikle birlikte arama kurtarma ekibi olarak cankurtaranlık yapmakta!

Millet devlet bütünlüğünün ne demek olduğunu bir kere daha gördük. Muhannete muhtaç olmadan kendi yaramızı kendimiz sarmaktayız.

¥

Millet olarak afetler yaşadığımız böyle günlerde şeytan mayalı kimselerden, kesimlerden, çevrelerden uzak durmak lazım ama şeytan insanın kulağının üstünde gezdiği için ister istemez bir yerden bulaşmakta.

Kaç gündür bölgede devletimizin ve milletimizin canhıraş biçimde çalıştığını, gece gündüz demeden merhamet yağmuru gibi yağdıklarını görmekteyiz.

Merhametten rahatsız olan soysuzların kursaklarında düğümlenen ihanetleri, küfürleri, iftiraları da bir şekilde sosyal medya şeytanlarınca iyiliklerin üzerine serpilmekte!

Rahmetli dedem 1980 öncesi öğrenci olaylarındaki mücadelelere bakar ve derdi ki:

- “Oğul imanı olmayanın vatan sevgisi olmaz. Merhameti olmayanın dini yoktur. Bunlar şeytanın atına binmiş kimselerdir. Bunlar dünyanın neresinde olursa olsunlar, yaşadıkları her yerde anarşi çıkarırlar.

Böylelerine hiçbir hakkı hukuku anlatamazsınız. Şerlerinden muhafaza olmanız için kendi birlik ve beraberliğinizi sıkı tutmalısınız.

Şeytanın tek sermayesi bölücülük ve şirktir. Siz siz olun, içeriden parçalanmayın, birbirinize düşmeyin, birbirinize öyle bir düğümlenin ki, sizden Allah da razı olsun kul da. O vakit size kimsenin gücü yetmez”.

¥

Rahmetli dedem elbet bugünleri göremedi ama sanki görüyormuşçasına konuşmuş.

Hakikaten de öyle, millet-devlet bütünlüğümüze hücum eden siyasi çevrelerle birlikte bunların gemisine binmiş kesimler, şu acılar karşısında bile hâlâ devlet-millet bütünlüğümüze kin kusabilmekteler. 

Ezcümle:

Bu türlerin halini uzmanlar kimlik bunalımı olarak tarif ederler. “Bu bir kimlik bunalımıdır, kişilik bunalımıdır, aile birliğinden kopma bunalımıdır” derler.

Bizde aile küçük devleti temsil eder. Aile içindeki düzen bozulunca aile dağılır. Aile dağılınca devlet bozulur.

Bugün devlet-millet bütünleşmemize karşı duranların ideolojilerine, siyasi söylemlerine ve sanat şemsiyesi altında işledikleri ihanetlere bakılırsa, küçük devlet aileye, büyük devlet Türkiye’ye karşı bitmeyen bir hınçları olduğuna milletimiz şahitlik etmektedir.

Depremde bunu açık açık gördük. Unutmadan, bir kenara not ederek, iyilikleri ve merhameti sürdürmeliyiz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bozeren

bu durum depremin öncesi mi, sonrası mı olduğuna göre değişir. depremden sonra: Merhamet devleti, depremden önce: ihmal devleti diyebiliriz.
 • Yanıtla

engineer

ata sözü : " acırsan acınacak hale düşersin "
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı