• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Memleket İşi Gönül İşi

14 Mart 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Çile, bela yağıyorken etrafa
Hak, adalet dedik çıktık ön safa
‘Kötü’ tanıtsa da üç-beş et kafa
Tarih kötü diye bildirmez bizi. Abdurrahim Karakoç.

………………

“Memleket İşi Gönül İşi” sözü, Ak Parti’nin seçimlerde kullandığı slogan ve yerli yerince bulunmuş bir ifade.

Ön yargısız, peşin hükümsüz ve gönlüyle dili arasında köprü kurabilen, vicdanını kininin üzerine örtüp, insanca düşünen normal her insanımız, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, 16 yıldır Ak Parti hükümetlerinin icraatlarının “Memleket İşi Gönül İşi” olduğunu kabul edecektir.

Memleket işi öyle bir gönül işi ki, Erdoğan sevgisi bütün temiz gönüllerin baş tacıdır. Acaba yediden yetmişe insanların gözyaşlarıyla dua ettiği kaç lider görmüştür bu memleket?

Bunun karşılığında öfke duyan kin duyan yok mudur? Elbette olabilir. Böylelerin halini irfan sahibi bilgelerimiz şöyle tarif ederler:

“Sevilen kişiyi anlamak için bir sevenlerin ocağına misafir olmalı, bir de sevmeyenlerin ocağına. Sevenlerin ocağında gönül aydınlığı bulurken, sevmeyenlerin ocağında öfke ve kinin kaynadığı görülür”.

Şimdi bir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yahut Binali Bey’i sevenlere bakalım, bir de öfke duyanlara. Sevenler tarafında samimiyet, dua ve iyi niyet görülürken, öfke besleyenler tarafında kavga, beddua, dedikodu ve gayri insani nice tavırlara şahitlik edilir.

………………

Neyse bizim niyetimiz; “Memleket İşi, Gönül İşi diyenlerin safında durarak yerimizi belirtmek ve üzerimize düşeni yapmaktır.

R. Tayyip Erdoğan başkanlığında gelişen ve büyüyen ülkemize karşı, Haçlı Batı’dan ve onların yönettiği kukla Müslim görünümlü kesimlerden oluk oluk kin ve nefret aktığı, aklıselim sahibi herkesçe malumdur.

Devlet ve millet bütünlüğü içerisinde bilumum şeytani odaklara karşı ülkesini ve halkını savunan, savunmakla kalmayıp direnen bir lidere sahip olmanın ne anlama geldiğini, ancak gönlü insani ve vicdani hamurla yoğrulmuşlar bilebilir.

Böyle bir lider, sadece kendi toplumunun gönlünde değil, dünyadaki tüm mazlum halkların gönlünde yer bulur ve bulduğu da görülmektedir. Geçelim.

……………..

1994 yılından bu tarafa İstanbul’da yaşayanlar eski İstanbul’u da, 94 sonrası İstanbul’u da bilirler. Sadece İstanbul değil elbet, Ak Partili belediyelerin il ve ilçelerdeki hizmetleri de apaçık ortadadır.

Bu kadar bariz olan çalışmaları reddetmek, ancak düşmanca bir zihniyetle mümkündür. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetimindeki hükümetlerin ve belediyelerin yaptığı icraatlar, “Memleket İşi, Gönül İşi” anlayışla yapılmıştır.

“Memleket İşi Gönül İşi”, sadece bir seçim sloganı değil, çok iş az lafın göstergesidir.

…………………

Ezcümle:

Söze rahmetli Abdurrahim ağabeyle başlamıştık, yine onunla bitirelim.

Bir ateş yakılır, sönmez bir daha
Bu bayrak gönderden inmez bir daha
İlkbahar hazana dönmez bir daha
Mevla yâd ellere yoldurmaz bizi.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23