• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Mahalli Seçim Değil Beka Seçimi

22 Mart 2019


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Sadece bu seçim değil bütün seçimlerimiz “Beka” seçimleri olmuş ve olacaktır.

Düşmanlarımızın asla vazgeçmeyeceği kutlu topraklarımızda Müslümanlığımız ve varlıklarımız yaşadıkça ve dört ana temel direğimiz “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” inancımızın yaşaması için her seçimimiz beka seçimidir.

“Ne beka sorunu, mahalli seçimler” diye hafife almak, devletimize ve milletimize ihanet için fırsat bekleyenlere “buyurun” demektir.

Amerika’sı, İngiliz’i, İsrail’i ve bunlarla ittifak edenler, avının üzerine atlamaya hazır sırtlanlar gibi seçim sonuçlarını beklemektedirler.

Meselenin anlaşılması zor değil. “Mahalli seçim mi”, “Beka seçimi mi” olduğunu anlamak için “Zillet İttifakı” ile “Cumhur İttifakının” söylemlerine bakmak kâfidir.

Kim kimi destekliyor, kim kimlerle iş tutuyor her halleriyle ortadalar. Bütün mesele, mahalli değil, bekamızı seçeceğimizi bilmektir.

Bir oy, dişlerini gıcırtadarak bekleyen sırtlanlara yetebilir. Bir oy da hayallerini ve hedeflerini karartmaya yetebilir.

¥

Elbet “Beka” meselemiz yeni değildir. Uzun tarihimizle 1453, yakın tarihimiz itibariyle de İstiklal Savaşımızdan beri sürmektedir-sürecektir.

Son yüzyılda Türkiye düşmanlığında Amerikan siyaseti öne geçmişse de ezeli ve ebedi değişmeyen esas düşman İngiliz siyaseti ve zihniyetidir.

Bu zihniyetin Türkiye üzerindeki emelleri ne bugün ne yarın ne de yarından sonra değişmeyecektir. Gün gibi aşikâr olan gerçeğin anlaşılması imkânsız olmasa gerek.

Belki bir faydası olur umuduyla bekamıza dair, I. TBMM’nin “Reis Mustafa Kemal” imzasıyla, 25 Nisan 1920 tarihinde “Memlekete Beyanname” adıyla yayınladığı tarihi tebliği özetleyerek aktaralım:

¥

“Anadolu’nun her köşesinden gelen vekillerinizin teşkil ettiği Büyük Millet Meclisi; olanı biteni dinleyip anladıktan sonra millete hakikati söylemeye lüzum gördü.

İngilizler tarafından satın alınan ve milleti birbirine düşürmek maksadını güden bazı hainler, sizi aldatmak için her türlü yalanlar söylüyorlar.

Millet Meclisi, Halife ve Padişahımızı düşman tazyikinden kurtarmak, Anadolu’nun parça parça şunun bunun elinde kalmasına mani olmak, payitahtımızı yine anavatana bağlamak için çalışıyor.

Biz vekilleriniz, Cenab-ı Hakk ve Rasul-i Ekrem’in namına yemin ederiz ki, Padişaha, Halife’ye isyan sözü bir yalandan ibarettir ve bundan maksat; vatanı müdafaa eden kuvvetleri, aldatılan Müslümanların eliyle mahvetmek ve memleketi sahipsiz, müdafaasız bırakarak elde etmektir.

Hind’in Mısır’ın başına gelen halden mübarek vatanımızı kurtarmak için İngiliz casuslarının sizi aldatmak üzere uydurdukları yalanlara inanmayın!

Allah’ın laneti düşmana yardım eden hainlerin üzerinde olsun. 

Rahmet ve Tevfik, Halife ve Padişahımızı, millet ve vatanı kurtarmak için çalışanların üzerinden eksik olmasın. Büyük Millet Meclisi’nin Emriyle Reis Mustafa Kemal”.

¥

Ezcümle:

Sözümüz bu toprağın insanlarınadır.

Beyannamenin geniş hali, Doç. Dr. Ali Satan’ın “100 Soruda Milli Mücadele” kitabıyla, tbmm.gov.tr/kultursanat/me_beyanname.htm adresinde bulunabilir.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23