Mahalli Seçim Değil Beka Seçimi

22 Mart 2019 Cuma

Sadece bu seçim değil bütün seçimlerimiz “Beka” seçimleri olmuş ve olacaktır.

Düşmanlarımızın asla vazgeçmeyeceği kutlu topraklarımızda Müslümanlığımız ve varlıklarımız yaşadıkça ve dört ana temel direğimiz “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” inancımızın yaşaması için her seçimimiz beka seçimidir.

“Ne beka sorunu, mahalli seçimler” diye hafife almak, devletimize ve milletimize ihanet için fırsat bekleyenlere “buyurun” demektir.

Amerika’sı, İngiliz’i, İsrail’i ve bunlarla ittifak edenler, avının üzerine atlamaya hazır sırtlanlar gibi seçim sonuçlarını beklemektedirler.

Meselenin anlaşılması zor değil. “Mahalli seçim mi”, “Beka seçimi mi” olduğunu anlamak için “Zillet İttifakı” ile “Cumhur İttifakının” söylemlerine bakmak kâfidir.

Kim kimi destekliyor, kim kimlerle iş tutuyor her halleriyle ortadalar. Bütün mesele, mahalli değil, bekamızı seçeceğimizi bilmektir.

Bir oy, dişlerini gıcırtadarak bekleyen sırtlanlara yetebilir. Bir oy da hayallerini ve hedeflerini karartmaya yetebilir.

¥

Elbet “Beka” meselemiz yeni değildir. Uzun tarihimizle 1453, yakın tarihimiz itibariyle de İstiklal Savaşımızdan beri sürmektedir-sürecektir.

Son yüzyılda Türkiye düşmanlığında Amerikan siyaseti öne geçmişse de ezeli ve ebedi değişmeyen esas düşman İngiliz siyaseti ve zihniyetidir.

Bu zihniyetin Türkiye üzerindeki emelleri ne bugün ne yarın ne de yarından sonra değişmeyecektir. Gün gibi aşikâr olan gerçeğin anlaşılması imkânsız olmasa gerek.

Belki bir faydası olur umuduyla bekamıza dair, I. TBMM’nin “Reis Mustafa Kemal” imzasıyla, 25 Nisan 1920 tarihinde “Memlekete Beyanname” adıyla yayınladığı tarihi tebliği özetleyerek aktaralım:

¥

“Anadolu’nun her köşesinden gelen vekillerinizin teşkil ettiği Büyük Millet Meclisi; olanı biteni dinleyip anladıktan sonra millete hakikati söylemeye lüzum gördü.

İngilizler tarafından satın alınan ve milleti birbirine düşürmek maksadını güden bazı hainler, sizi aldatmak için her türlü yalanlar söylüyorlar.

Millet Meclisi, Halife ve Padişahımızı düşman tazyikinden kurtarmak, Anadolu’nun parça parça şunun bunun elinde kalmasına mani olmak, payitahtımızı yine anavatana bağlamak için çalışıyor.

Biz vekilleriniz, Cenab-ı Hakk ve Rasul-i Ekrem’in namına yemin ederiz ki, Padişaha, Halife’ye isyan sözü bir yalandan ibarettir ve bundan maksat; vatanı müdafaa eden kuvvetleri, aldatılan Müslümanların eliyle mahvetmek ve memleketi sahipsiz, müdafaasız bırakarak elde etmektir.

Hind’in Mısır’ın başına gelen halden mübarek vatanımızı kurtarmak için İngiliz casuslarının sizi aldatmak üzere uydurdukları yalanlara inanmayın!

Allah’ın laneti düşmana yardım eden hainlerin üzerinde olsun. 

Rahmet ve Tevfik, Halife ve Padişahımızı, millet ve vatanı kurtarmak için çalışanların üzerinden eksik olmasın. Büyük Millet Meclisi’nin Emriyle Reis Mustafa Kemal”.

¥

Ezcümle:

Sözümüz bu toprağın insanlarınadır.

Beyannamenin geniş hali, Doç. Dr. Ali Satan’ın “100 Soruda Milli Mücadele” kitabıyla, tbmm.gov.tr/kultursanat/me_beyanname.htm adresinde bulunabilir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali rızaAli rıza2 ay önce
  Yahu anlamış değilim hep inğiliz ve amerika bizim düşmanımız diyorsunuz tamam doğru ğeki neden amerika üsleri bu ülkede dıruyor neden herkes çocugunu okumaya arabistana değilde amerikaya avrupaya gönderiyor , akdenizi ölüm pahasınageçmeye çalışan müslüman göçmenler mısıra suudi arabistana mekkeye medineye gitmiyor da hırıstıyan ülkelere gitmeye çalışıyor , öyle oturduğunuz yerden felaket tellallığı yapmaya gerek yok , bu ülkenin beka sorunuda yok korkutmayada gerek yok amma bu ülkenin eğitim sorunu var ve çağdaş doğru eğitim sorunu var safsatayla , bilimden uzak , eğitim sistemiyle bir yere varamayız , yazdıklarınıza sizde inanmıyorsunuz amma ekmek kapısı ne yapacan .
 • BirolBirol2 ay önce
  Türkiye'nin bekâ sorunu yoktur NOKTA!
 • Yunus 16 Yunus 16 2 ay önce
  BEKA İSTİKLAL İSTİKBAL. HALA ANLAMAYANLAR ANLAMAK İSTEMEYENLERE; Sadece birkaç belirti yazıyorum 23 BİN TIR SİLAH BÖLGEDEKİ AMERİKAN KÖPEKLERİNİN ELİNE GELDİ,!!! AKDENİZ DE EMPERYALİSTLERİN SAVAŞ GEMİLERİ CİRİT ATIYOR,!!! Ekonomik krizdeki YUNANİSTAN A 70 ADET SİLAHLİ HELİKOPTER VERDİLER!!! ( Çok büyük rakam, Biz 35 yıldır terör ile mücadeleyi 30 ADET SİLAHLI HELİKOPTER ile yaptık, KOSKOCA TÜRKİYE 30 ADET SİLAHLI HELİKOPTERİMİZ VARDI) EY BÜYÜK TÜRK MİLLETİ!! HAÇLI KUŞATMAYI GÜNDEN GÜNE DARALTIYOR 2023 E VARMAZ BÜYÜK HARP PATLAR, BEYNEN VE ZİHNEN HAZIR OLALIM İNŞAALLAH. CİHAD İLAN EDİLDİĞİ ZAMAN CEPHEYE ŞEHADETE KOŞACAĞIZ İNŞAALLAH. KESİNLİKLE BEKA DURUMU YAŞIYORUZ KILIÇLAR 15 TEMMUZ 2016 DA ÇEKİLDİ!!!
 • ......2 ay önce
  Madem beka sorunu diye bir durum var. Seçim yapmayalım.Cumhurbaskanimiz belediye başkanları atarsa bu sorun ortadan kalkar

Günün Özeti