Küfürde Birbiriyle Yarışanlar

15 Mart 2019 Cuma

“Şer üzerindeki insan hiçbir kimseye hayır gözüyle bakmaz. Zira onun görüşleri, kendi içinin dışarıya aksetmiş suretinden ibarettir”. Hz. Ali.

Küfürde kimlerin yarıştığını anlamak için Hz. Ali Efendimiz (r.a.)’in sözü üzerinde durmak ve idrak etmek kâfidir. İlla da şunlar şunlar diye davul çalmanın anlamı yok.

Hayırda yarışanların öncelikli nedenleri, hatta en önemli sebepleri, bu dünyadan çok, öteki âleme ve hesap gününe hazırlıklı olmak içindir.

Küfürde yarışanların öncelikli nedenleri, hatta en önemli sebepleri ise hayır için yarışanları engellemek, onların ahiret azıklarını kirletmek içindir.

İşte bu yarışın en bariz görüldüğü bir seçim dönemi yaşıyoruz.

Aziz milletimiz kimlerin hayır içinde, kimlerin şer içinde olduğunu, kimlerin memleket ve millet hesabına çalıştığını, kimlerin Haçlı zihniyet adına bu hesabı bozmaya kalktığını pekâlâ görmekte ve bilmektedir.

Bu topraklar, bu millet, ne acılar gördü, ne çileler çekti, nice badireler atlattı. Bugün geldiği noktayı, asla zilletçi güruha teslim etmeyecek ve kendisini zillete düşürmeyecektir.

Baba erenler der ki; “Ab-ı hayatı yüzsuyu karşılığında verirlerse alma! Çünkü illetle ölmek, zilletle yaşamaktan daha hayırlıdır”.

¥

Bizim medeniyetimizin ana duvarlarından birisi iffet unsuru ile örülüdür. Küfürde yarışanlar, bu yarışa katkı sunanlar, toplumumuzun iffet sahasına giren meseleleri hercümerç istemektedirler.

İffetsizlerin sığındığı yer elbette küfürde birbirleriyle yarışanlar ve zillet içerisinde birleşenlerin tarafı olmuştur.

Dini ve milli değer yargılarını dünya menfaatine esir etmeyen akıl ve vicdan sahibi milletimiz, iffetsizliklere iffetleriyle gerekli cevabı vereceklerdir.

İnkâr yahut küfürde yarışanların kişilikleri, ilim ehillerince şöyle izah edilir:

“Küfürlerini açığa vurmakta tereddüt etmezler, fırsat bulduklarında küfrün gereklerini yerine getirirler, İslam’a ve müminlere saldırmayı, zarar vermeyi yarış haline getirir, bunları yapanları görmezden gelirler”.

¥

İffetsizliklerini sere serpe sergileyerek, yaptıkları rezilliklerin toplumun genelinde bir karşılığı olacağını bilenler, nefret toplayıcısı olduklarını da bilmektedirler.

Elbet istedikleri de bu haldir. Ne kadar çok nefreti, küfrü, inkârı artırabilir ve yayabilirlerse, o kadar toplumsal huzur ve barışı bozabileceklerini sanmaktalar.

Zillette ittifak edenler, milletimizin mukaddesleri üzerine senaryolar yazdırıp oynatmaktalar. Oysa bunlar da bu mukaddeslere sahip çıkan devletimizin, milletimizin birliği ve beraberliği sayesinde yaşamakta değiller mi?

İnsan nasıl olur da milletinin inancını kirlettirir. Bayrağına, ezanına, vatanına, devletine ihanete destek verebilir ve sessiz kalabilir?

¥

Ezcümle:

Seçimler için “Beka meselesi değil” diyenler, ya aptal yahut haindirler. Elbette “Beka” meselesidir. İşte ilk denemesi Taksim’de görülmüştür.

Ülkemizde neler olup bittiğine dair havadisler; gizlisi, kapaklısı olmadan anlatılmaktadır. Her ferdimiz meşrebince, inanmak istediğine inanmaktadır.

Sözü şu hakikatle sonlandıralım: Yaşanan olaylara karşı gözler körleşmez fakat göğüslerdeki kalpler körleşir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AliAli5 gün önce
  Hüseyin, münafık tamda senin gibi lere deniyor, devran döndüğünde, kalabalıklar etrafından çekildiğinde, kimin yüzüne nasıl bakacan, torunların sorduğunda ne cevap verecen, ardından hayır dua eden olmadığında, dahası mahşer de kandırdığın elinden tutmadığın cahil topluluklar sorulduğunda ne cevap verecen? El cevap: ak partiye oy verdim, mahşer de beraat belgendir dediler! ???
 • Muhalefet Muhalefet 5 gün önce
  islam AKPgibi siyasi partiler tarafından siyasi emeller için kullanıldığı sürece masumiyetini kaybedecektir ve Akp ye kızan insanlar faturayı İslama kesecekler ve hızla dinden soğuyacaktır. 16 yıldır olan budur. artık Türk insanı birileri sarayda bir eli yağda bir eli balda yaşarkenfakir ve borçlu olarak din ile, Allah ile aldatılmayı elbettekabul etmeyceklerdır ve onların şer ittifaklarına katılmayacaklardır. AKp nin kendini yırtsa oylarını attıramamasına sebebi budur. Halkın yarısını düşman bilmek ve terörist demek. Olan budur. Bu arada, Akpli olmayan herekse hain diyorsunuz sayın yazar;bunu demek şimdi iktidarda AKp olduğu için kanunen mümkün olabilir ama vicdanen değildir. Bizlerinde size hain diyeceğimiz günler inşallah yakındır. Ama biz güç bizde olduğu zaman,buna rağmensizin kadar seviyemizi düşürmeyeceksize hain demeyeceğiz. Bundan utanmayacak mısınız? Bugünlerin yarıları var! İlelebet iktidarda duramaz hiç bir şer ittifakı.
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  Cephede eydan da kazandık masada kaybettik camiye çevrilen bütün klişeleri adı değişti neden ama neden Ayasofya'nın evet iki ayasofyanin adı değişmedi
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  Seferberlik çağrısın da bulunuyorum ayasofya nın adınıdeğiştirin ibadete açın
 • Ahmet ÖzAhmet Öz5 gün önce
  Hüseyin Bey;Ya aptal ya da hain diye insanımızı tasnif etmişsiniz.Yönetim erki,basiretli davranıp o malum pankartlı yürüyüş için gereken önlemi almış olsa,siz de bugünkü yazınızda beka meselesine itirazı olanları aptal ve hain diye yaftalamazdınız.Beka meselerine itiraz edenlerin sayıları milyonla ifade ediliyor.Emin olunuz ki,iktidar elitleri içinde olup da gönüllerinden,bu mesele beka meselesi değildir,diye geçiren,bir hayli partiliniz var.Bu partililerinize hangi sıfatı layık göreceksiniz?16 gün sonra bütün bu tartışma ortamı bitecek.Sizin bugünkü yazınızda ifade ettiğiniz,insanımızı ayrıştırıcı ve birbirine düşman etmeye yönelik,aptal yahut hain sözünüz,arşivlerde,araştırmacıları bekleyecektir.İslam'a ve mü'minlere saldırı ortamını hazırlarsanız,İslam'a da,mü'minlere de saldırı yapılmasının ve kem söz edilmesinin önünü açmış olursunuz.Arz ve talep meselesi.Kötülüğü ve şerri münbit hale getirdiğinizde talepkar müşteri bulmakta zorlanmazsınız.Neydi o iğrenç pankartlar ve neredeydi bunlara engel olması gerekenler?Kutsal inancımızı siyasi anlayışlarla örselememek lazım.
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan5 gün önce
  Rabbenâ zalemnâ enfüsenâ ve inlem tağfir lenâ ve terhamnâ lenekûnenne minel hâsirîn..Cumanızı tebrik ederim...
 • AhmetAhmet5 gün önce
  Biz ak kaşık birsürü tagutumuz var boyumuzu geçmiş şirk ,şirkiÇinde yüzerken gaflet içinde başkasının hatalarınla besleniyoruz.
 • ErmekErmek6 gün önce
  Hayırda yarışmak parti kurup seçime girmek mi.Din başka siyaset başkadır

Günün Özeti